Uudised

Abiturient Jonathan Darvish-Kojori kõne linnapea vastuvõtul

Head medalistid, õpetajad, lugupeetud linnapea, Tartu Omavalitsuste Liidu esimees ja kõik teised tänasele üritusele kutsutud!

Meid kutsuti Tartu linna ja omavalitsuse tänuvastuvõtule, aga seejuures ei mainitud, kes keda tänab. Kas korraldatakse tänuvastuvõtt, et meie saaks tänada linna, või siiski selleks, et linn meid tänaks? Tundub loomulik, et linn tänab õpilast. Ometi võiks täna toimuda ka täpselt vastupidine – üritus, kus õpilased tänavad linna selle eest, et neile on võimaldatud õpitingimused, mis omakorda on aidanud neil saavutada häid ja väga häid tulemusi. Tundkem uhkust enda kodulinna, Eesti vaimse keskuse üle, mis juba pooleteise aasta pärast pühitsetakse Euroopa kultuuripealinnaks. 

Maikuu lõpul kohtasin sellesama tulevase Euroopa kultuurikeskuse bussijaamas Tammsaare „Valitud artikleid“ lugedes keskealist meest, kes oli enda sõnul viimati näinud paberraamatut lugevat inimest 1995. aastal Peterburis. Hämmastav! Euroopa kultuuripealinn, aga linnapildis on tõepoolest raamatuid vähe või üldse mitte. Aga raamatud kannavad vaimsust ja näitavad inimeste pühendumist vaimsetele väärtustele, väärtustele, millest ei tõuse otsest praktilist tulu. Näiteks Marju Lepajõe on öelnud, et lääne, Euroopa vaimsus – see on mõtlemine, mille eesmärk pole kasu ega praktiline tulu. Nõnda on ka näiteks juutidel häbiasjaks olnud vaimse töö eest raha nõuda. Nende kuulus filosoof Spinoza oli prilliklaaside puhastaja. Ma loodan, et enamikku medalistidest on kannustanud seesama läänelik vaimsus. Teist sõltub ühtlasi Tartu linna ning Tartu vaimu tulevik ja elujõud. 

Haritud inimeste ülesanne on hoolt kanda selle eest, et inimeses ei vallanduks vägivaldne, kohutav loom, mis temas alati on peitunud ja peitub tõenäoliselt ka tulevikus. Meie võimed kohustavad meid moraalsetele tegudele. Ja isegi kui ei kohusta, siis me võiksime mõelda, kujutleda, tunda, et kohustavad. Tuletagem siinkohal meelde üht kuulsat prantslast, 18. sajandi valgustusfilosoofi Voltaire’i, kelle meelest suurendab haridus sallivust ning sünnitab headust. Teenigem vaimsuse abil headust.

Oma medalile võib igaüks erineva tähenduse anda. Ühele võib medal olla töökuse ja järjekindluse sümbol; teise jaoks tähistab see kuulumist mingisse vaimueliiti; kolmandale näitab see kuulumist tuupurite ja nohikute klassi; neljandal on ehk nii kõrged ambitsioonid, et medali pälvimine tundub lausa elementaarne. Ainult pidagem meeles Vana-Hiina filosoofi Lao-Zi sõnu: paljuteadja pole tingimata mõistja. Mõistja pole tingimata paljuteadja. 

Aitäh!

Foto: Mikk Otsar
Kõik sündmuse pildid

Uuendatud: 21/06/2022

Infoleht 15.06.2022 nr 33

HTG INFO doc

Koolipere õnnitleb

  • tantsujuht Trine Leppa, keda Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit tunnustas Aasta noore tantsujuhi preemiaga;
  • Kristjan-Erik Kahu (11.b), kes pälvis hõbemedali 20.-24. mail Ljubljanas toimunud Euroopa füüsikaolümpiaadil;

Juhtkond tänab

  • õpetaja Anett Pulleritsu ja õpilasi Miili Lippust (10.d), Elise Belovi (10.d) ja Riinu Külvikut (11.e) esinemise ja kooli esindamise eest Eesti lipu päeval Otepääl;
  • vilistlaste mälumängu läbiviijaid Madis Hurta (vil 2010), Sigrid Laasi (vil 2010), Ants Siimu (vil 2009) ja Kaarel Siimu (vil 20009) ning Mart Oravat (vil 1976), kes hoolitses auhindade - parematele kingitud raamatute eest;
  • õpilasi, lapsevanemaid, õpetajaid, kooli töötajaid, söökla ja arstikabineti personali, hoolekogu ja vilistlaskogu toreda koostöö eest ning soovib kõigile

 

KOSUTAVAT JA PÄIKESEKÜLLAST SUVEPUHKUST!

2022/2023. õppeaasta eelinfo

  • Informatsioon õpikute laenutamise, töövihikute ostmise ja septembrikuu toiduraha kohta avaldatakse kooli veebilehel augustikuus.

  • Uut õppeaastat alustame neljapäeval, 1. septembril kell 10.00 Hugo Treffneri ausamba juures!

Uuendatud: 20/06/2022

10. ja 11. klasside lõpetamine ja Mauruse stipendiumid

Kooli vilistlaskogu esimees Kaur Ojakivi andis 15. juunil toimunud 10.-11. kl. lõpetamise aktusel üle Mauruse stipendiumid.

Kooli hoolekogu ettepanekul otsustas vilistlaskogu anda Mauruse stipendiumid  õpilastele Annika Rääbis (10c), Rainis Puusepp (11a), Liisa Tafenau (11c) ja Maara Parhomenko (11e). 

Aktusel tunnustati õpilasi, anti kätte kiituskirjad.

Fotod
pildistas Siim Oks

Uuendatud: 16/06/2022
Uuendatud: 20/02/2021

Varasemad uudised

Tartumaa tantsupidu

Pühapäeval, 5. juunil toimus Tartu ülikooli staadionil Tartumaa tantsupidu "Päev Emajõel", kus tantsutallad osalesid 2 A- ja 3 C-rühmaga.

Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit tunnustas Trine Leppa Aasta noore tantsujuhi preemiaga.
Palju õnne, Trine!

Uuendatud: 25/06/2022

Eesti lipu päev

Meie kooli esindus osales Eesti lipu päeval Otepääl.
Pool-improvisatsioonilise kavaga ,,Kolm sõna Eestile” esinesid Otepää kirikus Elise Belov, Miili Lippus (mõlemad 10.d) ja Riinu Külvik (11.e). Nende juhendaja - õpetaja Anett
Pullerits.

 

Uuendatud: 25/06/2022

Vilistlaste mälumänguturniir

Laupäeval, 4. juunil toimus järjekorras üheksas mälumänguturniir vilistlaste võistkondadele, kus tavapäraselt ka õpetajate ja õpilaste võistkonnad.

Täname turniiri korraldajaid: Madis Hurt (vil 2010), Sigrid Laas (vil 2010), Ants Siim (vil 2009) ja Kaarel Siim (vil 2009)

1. Lend 2012 (Markus Otsus, Allar Laaneleht, Sten-Oliver Salumaa, Ralf Tambets) 87 p.

Uuendatud: 25/06/2022

Kristjan-Erik Kahu võitus Euroopa füüsikaolümpiaadil hõbemedali

Õpilane Kristjan-Erik Kahu esindas 20.-24. mail Ljubljanas toimunud Euroopa füüsikaolümpiaadil Eestit ja pälvis hõbemedali.
Palju õnne õpilasele ja tema õpetajatele!

Eestlaste delegatsioon Euroopa füüsikaolümpiaadi lõputseremoonial (vasakult: Jaan Kalda, Maivo Sirelbu, Marko Tsengov, Peeter Aleksander Randla, Kristjan-Erik Kahu, Saskia Põldmaa, Oleg Košik, Eero Uustalu). Foto: Eero Uustalu 
Eesti õpilased pälvisid Sloveenia pealinnas Ljubljanas 20.–24. maini toimunud Euroopa füüsikaolümpiaadil ühe hõbe- ja kaks pronksmedalit. Võistlusel osales kokku 182 õpilast 37 riigist.

Uuendatud: 21/06/2022
  •  
  • 1 of 5
  • >>