Uudised

Uuendatud: 26/09/2022

Roheliste ring külastas kuldsel ja päikselisel sügispäeval Vaibla linnujaama

Vaibla linnujaamas ootas meid tore üllatus - seal ootasid meid HTG c18 vilistlased, kes juhendasid rõõmuga HTG õpilasi.
Päev oli põnev - alates sellest, kui käisime erinevaid lehelinde ja pääsukesi võrgust korjamas kuni rõngastamiseni. Kui sügisene linnukorje oli tehtud, siis viidi kõik linnud tööjaama, kus tõsiselt neid mõõdeti ja kaaluti ning sisestati nende andmed riikliku andmebaasi ning vajadusel pandi ka rõngad ümber.
Päev oli tore, hariv ja huvitav. Roheliste ring tänab eriti Kristjan Adojaani, kes meid Vaiblas vastu võttis ja tänab ka c18 vilistlasi, kes olid väga head juhendajad.

Uuendatud: 26/09/2022

Vargamäel käik

22. septembri hommikul pühkisid 12. klasside õpilased ja nendega liitunud vaprad õpetajad Tartu tolmu jalge alt ning põrutasid otse Vargamäele, A. H. Tammsaare ,,Tõe ja õiguse” südamesse. Giidid tutvustasid noortele Hansenite pere ja nende naabrite maalilisi valdusi. Nopiti järjest killukesi tolleaegsest igapäevaelust: füüsilist tööd oli palju, uskumusi peeti au sees, perekond oli suur, aga ruumi nappis. Muuseum pakkus nii äratundmis- kui avastamisrõõmu. Õue peal võis kohata ka kass Antonit. Koolist oldi kaasa saadud maitsev lõunasöök, mida kosutuseks isuga mekiti. Samuti avanes treffneristidele harukordne võimalus kohtuda ,,Tõe ja õiguse” filmis Mari kehastanud näitleja Ester Kuntuga, keda innukalt intervjueerisid Emma Kruusmäe (12.b) ja Maara Parhomenko (12.e). Kuntu pajatas südamlikult nii isiklikust kui ka tammsaarelikust elust. Aktiivne tunnike veedeti veel Kodru rabas sooja päikese ja mahlakate jõhvikate keskel sammudes.

Uuendatud: 23/09/2022

Roheliste ring Maailmakoristuspäeval

15. septembril toimus Maailmakoristuspäev, kuhu iga aastaselt andis oma panuse ka Roheliste ring ning koristas kesklinna parke.

Õpilased läksid vooluga kaasa ning avastasid end ühel hetkel Kaarsilla all Emajõe ääres sest prahti oli seal kõige rohkem - katkiseid pudeleid kuni erinevate riideesemeteni välja. Pardid oli küll pahurad, et nende rahu rikuti aga õpilased ignoreerisid neid nagu tähtaegu, sest teadsid, et pärast koristust on partidel turvalisem olla seal, sest seal pole enam katkiseid pudelklaaside tükke, mis võivad partidele liiga teha.
Koristus lõpetati Hugo Treffneri kuju juures, kus tehti seda eriti hoolikalt, sest see on meile oluline koht.

Uuendatud: 19/09/2022
Uuendatud: 20/02/2021

Varasemad uudised

Andris Gauja külastus

5. septembril külastas kooli Läti režissöör, produtsent ja stsenarist Andris Gauja, kes tutvustas 12.c klassile audiovisuaalteoste ja täpsemalt dokumentaalfilmide maailma. Lähemalt rääkis ta oma filmist “Perekonnainstinkt”, mille klippide ja treileri kaudu tutvustas Gauja õpilastele dokk-filmide tegemise eripärasid ja rääkis, et tegelikult ei pea ühtegi filmižanri kindlatesse kunstilistesse piiridesse panema. Piiride puudumine on ka põhjus, miks “Perekonnainstinkt” Euroopas tähelepanu on pälvinud, Tartus linastus see Ellujäämise Kunstide Dokkprogrammi raames, mis omakorda kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Uuendatud: 27/09/2022
Uuendatud: 27/09/2022

Vilistlaskogu tänuüritus treffneristidele

30. augustil korraldas kooli vilistlaskogu õpilastele ERM-is tänuürituse. Sinna olid kutsutud eelmise õppeaasta 10. ja 11. kl. õpilased, kes esindanud kooli väga erinevatel konkurssidel, võistlustel ja olümpiaadidel. Tänuürituse eest vastutas Aigar Vaigu (vil 2003), nõu ja jõuga oli abis ka vilistlaskogu esimees Kaur Ojakivi (vil 2013).

Pildistas Kaur Ojakivi 

11 kl. õpilane Arabella Antons kirjutas sellest päevast

„Olla tõeliselt kasulik elus”
Taevas oli halastamatult hall, vihm ootamatult külm, maa soiselt märg ning ümbrus uskumatult lage - niimoodi algas kolmekümne treffneristi päev vahetult enne kooliaasta algust. 

Uuendatud: 27/09/2022

Fotod ja video 12. klasside lõpuaktuselt

Head lõpetajad, teie tellitud lõpupildid ja aktuse DVD-d on valmis ja saadaval kooli kantseleis, palun tulge neile järgi!
Kuni 15.07 on koolimaja avatud 9-13

Fotosid lõpuaktuselt saab näha Google Drive lingil või ka pisut väiksemalt Google Photos keskkonnas.

Klassipildid ja õpetajad Treffneri kuju juures. Mati Luht fotod

Lõpuaktuse video Youtube veebis ja vilistlastele video salvestamiseks (soovi korral) Google Drive link  
 

Uuendatud: 20/09/2022
  •  
  • 1 of 5
  • >>