Konkursid

Ilon Wiklandi nimeline noore kunstniku preemia konkurss

Kutsume 14 - 18-aastaseid kunstihuvilisi osalema Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursil!
 
Osalemiseks saatke kolm tööd aadressile Kooli 5, Haapsalu 90502:
•    üks A4 - A2 suuruses töö vabalt valitud teemal ja tehnikas
•    kaks A4 - A2 suuruses illustratsiooni setu rahvajutule "Kuningapoeg ja hall hunt".
Kõik tööd peavad olema käsitsi teostatud.
Töödele lisada: autori nimi, vanus, kontakttelefon, kool, juhendaja nimi
Tähtaeg: 11. jaanuar 2019
Uuendatud: 10/10/2018

Õpifest

Milline on põnev koolitund? Millist õpet ja kooli Sa õpilasena soovid?

12.-13. märtsil toimub Eesti Rahva Muuseumis "Õpifest - täna annan tunde mina!", mis on põhi-, kesk- ja kutsekoolide õpilastele mõeldud haridussündmus, kus õpilased saavad anda koolitunde.

Kuidas osaleda?

Uuendatud: 14/12/2018
Uuendatud: 2/11/2018

Õpilaste teadustööde riiklik konkurss

Konkursi eesmärk on pakkuda koolinoorte uurimistöödele võistluslikku väljundit ning motiveerida ja innustada noori teaduslikumale teemakäsitlusele uurimistööde tegemisel. Konkursil osalemine annab hea võimaluse panna ennast proovile, saada juurde uusi teadmisi ja oskusi ning kohtuda teiste sarnaste huvidega eakaaslastega nii Eestist, Euroopast kui ka mujalt maailmast. Konkurssi korraldatakse 2002. aastast koostöös Haridus- ja teadusministeeriumiga.

Uuendatud: 1/11/2018

Vee-alaste uurimistööde konkurss

MTÜ Ökokratt, Puhta vee teemapark ja vee asjatundjate grupp koos õpetajatega kuulutavad välja üleriigilise üliõpilaste ja õpilaste vee-alaste uurimistööde konkursi.

Ootame konkursile töid, kus käsitletakse oma kokkupuuteid joogiveega, kogemusi veetarbimisel või vee kasutamisel, vee mõjust tervisele, sooritusvõimele (näiteks, kas vesi on seda parandanud või hoopis kahandanud).

Uuendatud: 11/12/2018

20. õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistlus "Vabadus"

Vabariigi President kuulutas välja 20. ajalooalaste uurimistööde võistluse

President Kersti Kaljulaid kuulutas täna välja 20. kooliõpilastele suunatud ajalooalaste uurimistööde võistluse, mille teemaks on seekord "Vabadus". Võistlusele oodatakse töid, mis on pühendatud vabadusele, näiteks muistsele vabadusele, eestlaste vabastamisele pärisorjusest, Eesti riigi tekkele või taasvabanemisele. Kuna võistluse teemaks on vabadus, siis on õpilastele antud ka vabateema ehk vabadus uurida seda, mida hing ihkab.

Uuendatud: 5/10/2018

Kirjandivõistlus holokausti mälestuspäeva puhul

GÜMNAASIUMIÕPILASTE KIRJANDIVÕISTLUS HOLOKAUSTI OHVRITE MÄLESTUSPÄEVA PUHUL

2019. aasta 27. jaanuari Holokausti ohvrite mälestuspäeva puhul kutsub Eesti Mälu Instituut koostöös Holokausti Mälestamise Rahvusvahelise Ühenduse Eesti delegatsiooniga ning Okupatsioonide ja Vabaduse Muuseumiga VABAMU gümnaasiumiõpilasi osalema kirjandivõistlusel teemal „Holokausti kajastus tänases päevas – mida me oleme sellest õppinud?“

Uuendatud: 14/12/2018