Konkursid

Sõnaloominguvõistlus „Kiri peaministrile“

20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, korraldab Riigikantselei koostöös erinevate partneritega mitmeid üritusi, sh noortele suunatud projekte. Meil on üks Eesti ja me teeme seda koos. Seetõttu palume teid koostöös Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi osalema järgnevas 7.–12. klassi õpilastele suunatud noorteprojektis.

Sõnaloominguvõistlus „Kiri peaministrile“

Uuendatud: 8/04/2021

Mesilaste päeva luulevõistlus

Karksi-Nuia kultuurikeskus ja meepealinn Karksi-Nuia kutsuvad lapsi ja noori luuletama.

20.mai on rahvusvaheline mesilaste päev. Ootame mee ja mesilaste teemalisi luuletusi ja haikusid kuni 12.maini, võitjad avaldatakse 20.mail.

Palun edastada info eesti keele ja kirjanduse õpetajatele, klassijuhatajatele ning huvijuhtudele.

Uuendatud: 13/04/2021

Digitaalsete kollaažide konkurss „TaasPILDIL“

20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, korraldab Riigikantselei koostöös erinevate partneritega mitmeid üritusi, sh noortele suunatud projekte. Meil on üks Eesti ja me teeme seda koos. Seetõttu palume teid koostöös Kunstihariduse Ühinguga osalema järgnevas 4.–12. klassi õpilastele suunatud noorteprojektis.

Digitaalsete kollaažide konkurss „TaasPILDIL“

Uuendatud: 8/04/2021

ESSEEKONKURSS - kirjuta ennast Brüsselisse!

Riigivanem August Rei Sihtasutus koostöös Eesti NATO Ühinguga ja Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsiga kutsub osalema Eesti riigi looja ja hoidja August Rei 135. sünniaastapäeva tähistamiseks esseekonkursil 9.-12. klassi õpilastele vanuses 15-19 eluaastat.

PARIMAD REISILE, KÕIGILE KINGITUS:

Esseekonkursi kaks parimat kirjutajat sõidavad suve pikendama Brüsselisse, kus saavad võimaluse tutvuda ajaloolise vanalinnaga aga ka võimukoridoridega.

Uuendatud: 22/04/2021

Foto- ja videovõistlus "Eesti mälumajakad"

Eesti Mälu Instituut kutsub kõiki foto- ja filmihuvilisi õpilasi jäädvustama Patarei vanglat, Eesti kommunismiohvrite memoriaali ja teisi mälestuspaiku üle Eestimaa, mis seostuvad Eestis toimepandud Nõukogude repressioonidega. 

Konkursi patroon on Eesti Vabariigi peaminister Kaja Kallas.  
Konkursi eesmärk on väärtustada vabadust, näidata türannia olemust ja leida sümboolseid motiive, mis seostavad neid paiku represseeritud inimeste saatuste ning meie rahva kogemusega aastatel 1940–1991.

Uuendatud: 20/04/2021
Uuendatud: 22/01/2021

Eesti Kultuuriloolise Arhiivi ja Ühenduse Eesti Elulood kogumisvõistlus „Kirjad minu elus“

Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuurilooline Arhiiv ja Ühendus Eesti Elulood kuulutavad välja kogumisvõistluse „Kirjad minu elus“.

„Kuna paberile kirjutatud kirjad on praeguseks ajalukku kadunud nähtus, kutsume üles saatma Eesti Kultuuriloolisse Arhiivi nii kirjavahetusi kui ka mälestusi ja mõtisklusi sellest, mida on tähendanud kirjade vahetamine,“ selgitab Ühenduse Eesti Elulood esinaine Maarja Hollo.

Uuendatud: 30/10/2020