Konkursid

Noorte lühifilmide festival Horisont

FILMIFESTIVAL HORISONT TULEB TAAS!

Tervitus filmihuvilistele noortele ja noorte juhendajatele! 

Kui tunnete huvi filminduse, näitlemise või muu sellis vastu, mis seostub hea lühifilmi tegemisega, siis see kiri on just teile! 28. märtsil 2024. aastal toimub Paides juba kolmandat korda vabariiklik noorte lühifilmide festival Horisont. Sündmust korraldavad Paide Gümnaasiumi õpilased. 

Uuendatud: 26/11/2023

Kiri küüditatule

Eesti Mälu Instituut ja ajaleht Postimees kuulutavad välja märtsiküüditamise mälestuspäevale pühendatud kirjavõistluse “Kiri küüditatule” noortele vanuses 15 kuni 21 eluaastat. Töid võetakse vastu kuni 11. märtsini. Parimatele on auhinnaks ajalooreis Baltikumis.

Uuendatud: 5/02/2024
Uuendatud: 19/02/2024

KüberPõgenemistoa loovuskonkurss

Kutsun teie kooli osalema KüberPõgenemistoa loovuskonkursil. 

KüberPõgenemistuba on reaalajas või digikanali toel toimuv mänguline koolitus, test või mäng, milles tuleb lahendada nutikaid ülesandeid, leida ülesannetele lahendusi või saladustele vastuseid. 

Ootame osalema 7.-9. klasside, 10.-12. klasside, kutsekoolide õpilasi; ülikoolide tudengid (BA, MA, DOC) ja õpetajaid/küberkaitse valdkonna koolitajaid. Grupis saab olla kuni 4 inimest, võib esitada ka individuaalseid töid.

Uuendatud: 16/02/2024

Koolinoorte konkurss “Koos suudame”

Siseministeerium koostöös Proovikivi algatusega kutsub kõiki koolinoori osalema konkursil “Koos suudame”. 

Konkursi eesmärk on innustada noori koostööle eakaaslastega, et end üheskoos meeskonnana proovile panna ja mõelda oma kohaliku kogukonna või kasvõi kogu ühiskonna probleemidele ning sellele, kuidas koos oma meeskonnaga ning kogukonna liikmetega neid probleeme kodanikualgatuse korras lahendada.

Uuendatud: 1/11/2023

LOOMINGULINE KONKURSS HELIKANDJA NÄGU

Kutsume 7.-19. aastaseid lapsi ja noori osalema kunstilisel konkursil, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu suure ajalooga praktilisele kunstivormile ja helikandjate ümbriste erinevatele kujundustele. Ühtlasi tutvustada noortele erinevate helikandjate (šellak-, vinüül- , CD jm plaadid) kujundamise võimalusi; selle kunstisuuna ajaloolist väärtust ja hetkeseisu. 

Soovime innustada noori mõtestama muusika ja kunsti vahelisi seoseid ning looma kujutlustes päris oma heliplaadi. 

Uuendatud: 12/02/2024
Uuendatud: 15/09/2023

ESSEE ja LOOMEKONKURSS 9.-12. klassile: kirjuta ennast Brüsselisse!

ESSEE ja LOOMEKONKURSS 9.-12. klassile: kirjuta ennast Brüsselisse!

Riigivanem August Rei Sihtasutus koostöös Eesti NATO Ühinguga ja Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsiga kutsub osalema Eesti riigi looja ja hoidja August Rei sünniaastapäeva tähistamiseks esseekonkursil 9.-12. klassi õpilastele vanuses 15-19 eluaastat. Oodatud on ka MULTIMEEDIA lahendused.

Uuendatud: 22/01/2024
Uuendatud: 17/01/2024
Uuendatud: 11/12/2023

Maailmakooli noortekonkurss 2023/2024: “Kildudest saab tervik”

Kas oled kunagi mõelnud, mis teeb sind ainulaadseks? Igaühel meist on oma nägu, oma mõtted ja tunded. Maailm, kus me elame, on nagu suur rahvaste ja kultuuride mosaiik – räägitakse eri keeltes, järgitakse erinevaid kombeid ja traditsioone. Igal killukesel on oma roll ja tähendus. Oleme ühendatud selles suures ja mitmekesises süsteemis, kus kõigil on midagi ühist – oleme inimesed.

Uuendatud: 7/12/2023