Konkursid

Eesti sõjapõgenike mälestusele pühendatud kirjavõistlus noortele

Rahvuslikul leinapäeval 14. juunil möödub 83 aastat juuniküüditamisest, mil Nõukogude Liit küüditas tuhanded Eesti elanikud Siberisse. Sügisel täitub 80 aastat Teise maailmasõja lõpuga kaasnenud põgenemislainest, mille pani liikuma hirm naasva Nõukogude punase terrori ees. Kümned tuhanded inimesed jätsid maha kodu ja asusid teele lääne suunas, kuid mitte kõik ei jõudnud kohale. Osa pöördusid rinde üle rullumisel lootust kaotades tagasi koju, teised hukkusid teel, pääsenud pidid leidma varju pakkuva riigi ja alustama uut elu.

Uuendatud: 19/04/2024

AI ideede loomise võistlus 14-19 aastastele tüdrukutele

JA Eestil on hea meel teatada, et ringmajanduse õppeprogrammi Girls Go Circular raames on alanud uus ja põnev väljakutse. Ootame tüdrukuid tutvuma tehisintellekti maailmaga ning osa võtma võistlusest – AI CHALLENGE!

Võistlusele ootame 14-19 aastaseid tüdrukuid, kes õpivad võistluse käigus tundma tehisintellekti põhitõdesid ning kelle ülesandeks on 3-liikmelise tiimiga pakkuda välja lahendus tehisintellekti idee näol, mis aitaks vähendada soolist ebavõrdsust.

Uuendatud: 29/03/2024

Tõlgenduskonkurss "Mineviku mõju"

Ene Mihkelsoni Selts kuulutab seoses kirjaniku 80. sünniaastapäevaga 21. oktoobril 2024 välja õpilastele suunatud tõlgenduskonkursi “Olnu on ikka veel täna: mineviku mõju”. Parimaid õpilasi ja neid juhendanud õpetajaid autasustatakse rahaliste preemiatega ning nad kutsutakse esinema konverenstile ""Inimene algab sõnast" Eesti Kirjandusmuuseumis 18. oktoobril 2024.

Uuendatud: 8/04/2024