Loe veebis...

Miks nii külm? ehk Treffneri iidse probleemi tagamaad

Tutvustades treffneristihakatistele siinset koolielu, ei saa üle ega ümber temperatuuri teemast. Eks ajaga kasva kõigile polster peale, aga esimene aasta selles majas võib panna tõsiselt köhima. Kust selline probleem üldse tuleb ja kes kontrollib kõikvõimast soojusnuppu? Eriti just uutel tulijatel võib tekkida seos praeguse energiakriisiga. Et saada sotid lõplikult selgeks,...

Loe edasi...

Vaid veebis! Kingime loovust

Jõulud on muutumas äärmiselt materiaalseks pühaks ning suurem osa kinke soetatakse otse poeletilt. Halvemal juhul ei mõelda oste isegi eriti läbi. Minule isiklikult on aga juba väiksest peale tohutult meeldinud hoopis ise kingitusi meisterdada.

Loe edasi...

Uued õpetajad Treffoonias

Käesoleval õppeaastal liitus meie kooliga kolm uut õpetajat: prantsuse keele õpetaja Kärt-Katrin Pere, keemiaõpetaja Kaia-Riin Rohtmaa ning füüsikaõpetaja Agnes Vask. Miilang käis uurimas, milliste õpetajatega on tegu.

Loe edasi...

Tekkel pähe!

Hugo Treffneri Gümnaa­siumi 139. aastapäeva aktusel võis muude pidususte kõrval näha ka meie kooli sinivalget teklit uhkelt õpilaste peas. Para­ku on aga taoline pilt kaas­ajal harilik vaid ettekirjutet pidupäevil ning igapäevaselt koolimütsina kan­takse teklit kahetsusväärselt vähe. See peab nüüd muutuma!

Loe edasi...

TÕUSVA TÄHE MAARA PARHOMENKO EDUKUSE VÕTI

Ei ole raske märgata Maara Parhomenkot, üht huvitavat põlvakat 12.e klassist – ta paistab silma nii oma andekuse, omapärase stiili ja mõttemaailma kui ka arvukate hobide viljelemisega. Eelkõige inspireerub Maara just tavapärasena näivatest hetkedest, argielust ning mõistatuslikust inimhingest: sellest on ta kasvatanud oma elupuule ka tugevad juured, mille värviküllased viljad...

Loe edasi...