Loe veebis...

Kohukeste lahing

Olen kindel, et olete näinud poelettidel ilutsemas kohukesi. Raudselt olete ka märganud, et maitsete valik võtab silme eest kirjuks. Kiires elutempos tüdinevad inimesed kergesti ning seda teavad ka ettevõtted, mis viib neid arendustöödeni. Jõulude puhul on Tere, Saare ja Jänks välja andnud pühade eri.  Kuu jooksul hoogsalt populaarsust kogunud Jänksi...

Loe edasi...

Rahvusluse ja rahvuse dünaamika

i tähtsamalt: rahvus ning ideoloogia tema orbiidil - rahvuslus, on oluliselt mõjutanud eelnevate sajandite ajalugu. Raske on üles lugeda kõik need sõjad, ülestõusud ja kriisid, mida on põhjustanud kas ühe rahvuse kasvuhimu, vabadushimu või misiganes. Rahvuse ning ka rahvusluse elementaarsus viitaks justkui nende fundamentaalsusele ajaloo möödumisel. Ometi on aga rahvuslus ning temaga kaasnevad rahvused suhteliselt uued nähtused ajaloo tuulekojas. See aga vihjab vastupidist eeltoodud rahvusluse fundamentaalsuse väitele. Niisiis küsime: mis siis õigupärast viib rahvusluse ja rahvusteni ning mis protsesside ja allikatega nad end kehtestavad?

Loe edasi...

Palun vaikust, film on algamas!

Taas kord on käes aeg, mil Elektriteatri ja Athena teatri vahel liiguvad filmihuvilised hundikesed. Vaktsiinipass ja pilet hamba vahel ning filmikriitiku aabits põues, veetis ka Miilangu toimetus nii mõnegi pimeda öö huvitavaid välismaiseid filme vaadates. Kokku nägime 12 filmi, mille hulgas oli nii harmoonilisi muusikale, vaimustavaid komöödiaid kui ka dramaatilisi elulugusid. 2021. aasta Pimedate Ööde filmifestival toimus 12. novembrist 28. novembrini ning tähistas 25 aasta juubelit. Igale kinolisele leidus midagi, mis silma särama pani. Tutvustame teilegi nüüd oma lemmikuid!

Loe edasi...

Treffneristi jõulukingi ABC

Pühadeaja lähenedes leiavad paljud treffneristid end nõutust olukorrast, kus kingitused on kas varasemalt läbi proovitud, klišeed või lihtsalt primitiivsed. Segaduse vältimiseks esitleb Miilang kingituste ABCd, mis lahendab kõik kingimured.

Loe edasi...

10 nippi, kuidas saada kõik vajalik tehtud ja olla motiveeritud

Tihtipeale on väga palju erinevaid kohustusi, mis ootavad oma järge lõputus tööde nimekirjas. Selline tohutu hulk tegemata asju on hirmutav ja motivatsioon midagi üldse teha langeb. Kuidas aga selle koormaga toime tulla ja motivatsioon taas leida?

Loe edasi...

Miilang käis õpetajate juures mardisantimas!

Mõneti unustuse hõlma vajunud mardisantimine on üks novembrikuu kõnekamaid rahvakalendri tähtpäevi. Tumedates riietes sandid käivad lauldes ukselt uksele ning viivad pererahvale õnne. Vanade kommete elushoidmiseks käis 9. novembril õpetajatele marti jooksmas ka Miilangu toimetus. 

Loe edasi...