Varasemad uudised

Kõlas 12. klassidele viimane koolikell

Neljapäeval oli abiturientidel viimane tund oma lemmikõpetajaga, võeti aeg maha, meenutati eredaid hetki kooliajast ja unistati tulevikust. Ja siis tähistati meeleolukalt viimase koolikella aktusel ka praegust hetke üllatusesineja saatel.
Fotod:

Aktusel andsid vilistlaskogu juhid Kristjan Luhamets ja Juhani Püttsepp üle õpetajapreemia õpetaja Aare Ristikivile. Õpetajapreemia antakse ühele väga austusväärsele õpetajale, kes on jätnud oma õpetusega sügava jälje mõtlema õpetamisel ja elutarkuse edasiandmisel.

Kooli juhtkonna igaaastase tunnustusena andsid kooli huvijuht Uve Saar ja õppealajuhataja Aime Punga taiese Indrek üle Heli Põder'ile, kelle maitsvaid koolitoite sööklas on pakutud kooliperele paljude aastate jooksul. Taiese autor Tõnis Kriisa ammutas Indreku loomiseks inspiratsiooni Tammsaare „Tõde ja õigust“ lugedes.


Pildistas õp. Siim Oks.

 

Uuendatud: 18/05/2024

Suurepärased õpilaste teadustööde konkursi tulemused

Sirvi: HTG teadustööde postrid

Täpsem info ja veel pilte ETAG veebis

Foto esmaspäevast, kui õpilased esitlesid oma postreid koolis. Sissejuhatus Monika Piirimäelt.

Õpilaste teadustööde konkurss oli meie õpilastele väga edukas.

Annika Moppel (12.d) tööga „Venemaa propagandavõtted infosõjas: Krimmi silla plahvatuse ja Rossiiskaja Gazeta näitel“ (juhendajad Monika Piirimäe ja Olga Einasto) võitis konkursi I preemia ja esindab Eestit Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil, lisaks pälvis ta Kaitseministeeriumi eripreemia ja Tartu Ülikooli raamatukogu eriauhinna. 

Annika Rääbis (12.c) tööga „Kuivamise ja külmumise mõju sambla mikrofauna koosluste struktuurile: pilootuuring niidukähariku (Rhytidiadelphus squarrosus) näitel“ (juhendajad Ott Maidre ja Taavi Virro) esindab Eestit konkursil International Wildlife Research Week ning pälvis Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi eripreemia. 

Uuendatud: 18/05/2024
Uuendatud: 18/05/2024
Uuendatud: 18/05/2024

Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru kaks paremat on Treffnerist

BIOPostimees kirjutab:

Eesti bioloogiaolümpiaadi lõppvoor pakkus pingutavat mõttetööd kuuekümnele õpilasele 19 koolist ning selgitas välja parimad, kelleks osutusid Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilased Annika Rääbis ja Violeta Jürgens ...

Mõõduvõtmine leidis aset märtsikuu teisel nädalavahetusel Tartu ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudis. Esimese päeva rõhk oli praktilistel töödel, seda nii bioinformaatikas, biokeemias, botaanikas kui ka loomaanatoomias ja -geneetikas.

Loe edasi: Postimehe artikkel  | pdf Foto: Sulev Kuuse

All TÜ teaduskooli FB artikkel ja fotod

Uuendatud: 18/05/2024

Inglise keele kõnevõistlus

13. märtsil 2024 toimus meie koolis iga-aastane inglise keele kõnevõistlus, mille viisid UPT raames läbi 11.c klassi õpilased Liisi Liias ja Janee Lootus ja millest võttis osa 28 õpilast. II voorus astusid ette kuus finalisti. Esikoha saavutas 12.b klassi õpilane Annika Aho, teise koha sai Maria Seidla (10.b). Need õpilased esindavad meie kooli 19. märtsil Tallinna Reaalkoolis toimuvas finaalis.

Pildid /Marcus Hildebrandt/

Uuendatud: 18/05/2024
Uuendatud: 18/05/2024

HTG 140 juubel - meenutused

Aitäh kõikidele õpilastele ja õpetajatele, kooli töötajatele ja vilistlastele, lastevanematele ning kõikidele meie sõpradele ja toetajatele, kes aitasid kaasa Treffoonia 140. aastapäeva suurejoonelisele tähistamisele!


Foto: Tiina Luht


Detsembri algul pidasime Hugo Treffneri Gümnaasiumi 140. aastapäeva.

All on fotode lingid ja varsti lisame siia ka videod. 

Pidunädalal jagus juubeliüritusi igale maitsele. Otsa tegi lahti spordinädal, mis tipnes vilistlasturniiride ja klassidevahelise tõrvikujooksuga.

Fotod /Jüri Luht/ Fotod /HTG/
 


Pärast seitsmeaastast pausi ilmus uus õpilasalmanahh Sulesepad, mis on järjekorras juba kuueteistkümnes ning täidetud õpilaste särava omaloominguga. Praktilise tööna tuli samal ajal trükist teinegi teos, „Munga 12 ehk Algaja treffneristi käsiraamat III“, mis on sissevaade HTG argiellu õpilaste silme kaudu.
Toimus kooliajalehe Miilang toimetuste suur kokkutulek ning näituse „Miilang läbi aegade“ avamine. Kooli muuseumi uuenenud väljapanekul näeb nüüd ka klassilippe, saab mängida põrandamälumängu ning lugeda plakatilt viimaste aastate huvitegevusest.

Fotod /Fotod: Jüri Luht/


Neljapäeval, 7. detsembril toimus järgmise aasta balli peremehe ja perenaise konkurss.

Konkursi fotod /Jüri Luht/

 

Eriti tegevusrohked olid 8. ja 9. detsember.

Uuendatud: 18/05/2024