Varasemad uudised

Andris Gauja külastus

5. septembril külastas kooli Läti režissöör, produtsent ja stsenarist Andris Gauja, kes tutvustas 12.c klassile audiovisuaalteoste ja täpsemalt dokumentaalfilmide maailma. Lähemalt rääkis ta oma filmist “Perekonnainstinkt”, mille klippide ja treileri kaudu tutvustas Gauja õpilastele dokk-filmide tegemise eripärasid ja rääkis, et tegelikult ei pea ühtegi filmižanri kindlatesse kunstilistesse piiridesse panema. Piiride puudumine on ka põhjus, miks “Perekonnainstinkt” Euroopas tähelepanu on pälvinud, Tartus linastus see Ellujäämise Kunstide Dokkprogrammi raames, mis omakorda kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

Uuendatud: 27/09/2022
Uuendatud: 27/09/2022

Vilistlaskogu tänuüritus treffneristidele

30. augustil korraldas kooli vilistlaskogu õpilastele ERM-is tänuürituse. Sinna olid kutsutud eelmise õppeaasta 10. ja 11. kl. õpilased, kes esindanud kooli väga erinevatel konkurssidel, võistlustel ja olümpiaadidel. Tänuürituse eest vastutas Aigar Vaigu (vil 2003), nõu ja jõuga oli abis ka vilistlaskogu esimees Kaur Ojakivi (vil 2013).

Pildistas Kaur Ojakivi 

11 kl. õpilane Arabella Antons kirjutas sellest päevast

„Olla tõeliselt kasulik elus”
Taevas oli halastamatult hall, vihm ootamatult külm, maa soiselt märg ning ümbrus uskumatult lage - niimoodi algas kolmekümne treffneristi päev vahetult enne kooliaasta algust. 

Uuendatud: 27/09/2022

Fotod ja video 12. klasside lõpuaktuselt

Head lõpetajad, teie tellitud lõpupildid ja aktuse DVD-d on valmis ja saadaval kooli kantseleis, palun tulge neile järgi!
Kuni 15.07 on koolimaja avatud 9-13

Fotosid lõpuaktuselt saab näha Google Drive lingil või ka pisut väiksemalt Google Photos keskkonnas.

Klassipildid ja õpetajad Treffneri kuju juures. Mati Luht fotod

Lõpuaktuse video Youtube veebis ja vilistlastele video salvestamiseks (soovi korral) Google Drive link  
 

Uuendatud: 20/09/2022

Abiturient Jonathan Darvish-Kojori kõne linnapea vastuvõtul

Head medalistid, õpetajad, lugupeetud linnapea, Tartu Omavalitsuste Liidu esimees ja kõik teised tänasele üritusele kutsutud!

Meid kutsuti Tartu linna ja omavalitsuse tänuvastuvõtule, aga seejuures ei mainitud, kes keda tänab. Kas korraldatakse tänuvastuvõtt, et meie saaks tänada linna, või siiski selleks, et linn meid tänaks? Tundub loomulik, et linn tänab õpilast. Ometi võiks täna toimuda ka täpselt vastupidine – üritus, kus õpilased tänavad linna selle eest, et neile on võimaldatud õpitingimused, mis omakorda on aidanud neil saavutada häid ja väga häid tulemusi. Tundkem uhkust enda kodulinna, Eesti vaimse keskuse üle, mis juba pooleteise aasta pärast pühitsetakse Euroopa kultuuripealinnaks. 

Maikuu lõpul kohtasin sellesama tulevase Euroopa kultuurikeskuse bussijaamas Tammsaare „Valitud artikleid“ lugedes keskealist meest, kes oli enda sõnul viimati näinud paberraamatut lugevat inimest 1995. aastal Peterburis. Hämmastav! Euroopa kultuuripealinn, aga linnapildis on tõepoolest raamatuid vähe või üldse mitte. Aga raamatud kannavad vaimsust ja näitavad inimeste pühendumist vaimsetele väärtustele, väärtustele, millest ei tõuse otsest praktilist tulu. Näiteks Marju Lepajõe on öelnud, et lääne, Euroopa vaimsus – see on mõtlemine, mille eesmärk pole kasu ega praktiline tulu. Nõnda on ka näiteks juutidel häbiasjaks olnud vaimse töö eest raha nõuda. Nende kuulus filosoof Spinoza oli prilliklaaside puhastaja. Ma loodan, et enamikku medalistidest on kannustanud seesama läänelik vaimsus. Teist sõltub ühtlasi Tartu linna ning Tartu vaimu tulevik ja elujõud. 

Haritud inimeste ülesanne on hoolt kanda selle eest, et inimeses ei vallanduks vägivaldne, kohutav loom, mis temas alati on peitunud ja peitub tõenäoliselt ka tulevikus. Meie võimed kohustavad meid moraalsetele tegudele. Ja isegi kui ei kohusta, siis me võiksime mõelda, kujutleda, tunda, et kohustavad. Tuletagem siinkohal meelde üht kuulsat prantslast, 18. sajandi valgustusfilosoofi Voltaire’i, kelle meelest suurendab haridus sallivust ning sünnitab headust. Teenigem vaimsuse abil headust.

Oma medalile võib igaüks erineva tähenduse anda. Ühele võib medal olla töökuse ja järjekindluse sümbol; teise jaoks tähistab see kuulumist mingisse vaimueliiti; kolmandale näitab see kuulumist tuupurite ja nohikute klassi; neljandal on ehk nii kõrged ambitsioonid, et medali pälvimine tundub lausa elementaarne. Ainult pidagem meeles Vana-Hiina filosoofi Lao-Zi sõnu: paljuteadja pole tingimata mõistja. Mõistja pole tingimata paljuteadja. 

Aitäh!

Foto: Mikk Otsar
Kõik sündmuse pildid

Uuendatud: 24/09/2022
Uuendatud: 24/09/2022

10. ja 11. klasside lõpetamine ja Mauruse stipendiumid

Kooli vilistlaskogu esimees Kaur Ojakivi andis 15. juunil toimunud 10.-11. kl. lõpetamise aktusel üle Mauruse stipendiumid.

Kooli hoolekogu ettepanekul otsustas vilistlaskogu anda Mauruse stipendiumid  õpilastele Annika Rääbis (10c), Rainis Puusepp (11a), Liisa Tafenau (11c) ja Maara Parhomenko (11e). 

Aktusel tunnustati õpilasi, anti kätte kiituskirjad.

Fotod
pildistas Siim Oks

Uuendatud: 24/09/2022

Tartumaa tantsupidu

Pühapäeval, 5. juunil toimus Tartu ülikooli staadionil Tartumaa tantsupidu "Päev Emajõel", kus tantsutallad osalesid 2 A- ja 3 C-rühmaga.

Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit tunnustas Trine Leppa Aasta noore tantsujuhi preemiaga.
Palju õnne, Trine!

Uuendatud: 17/09/2022