Varasemad uudised

HTG "BUMERANGI" võitja

10. aprillil HTG-s toimunud üleriikliku spordimälumängu "Bumerang" finaalvõistluse võitis meie kooli esindus. Üle riigi osales u 250 võistkonda ligi 1000 mängijaga! Kooli esindasid Argo Ers (10.b), Carlos Kleimann (12.b), Margus Zimmer (12.c) ja Brandon Undrus (12.e). Õpilasi juhendas kehalise kasvatuse õpetaja Aimar Poom.

Palju õnne
 

Uuendatud: 24/04/2019

HTG 135 aastapäeva videod

Videomeenutused HTG 135. aastapäevast

   Videomaterjali salvestasid ja monteerisid: Karl Erik Kalmus ning vilistlased Jaan Kalmus ja Jaan Kalmus jr.
Nüüdseks on lisatud kõik kooli aastapäeva kajastavad salvestised.

Reedel, 16. novembril kooli aastapäevale pühendatud tõrvikujooks läbi erinevate kooli asupaikade Tartu linnas 


Kolmapäeval 28. november HTG135 õpetajad-õpilased saalihoki

Uuendatud: 22/04/2019

HTG võistkond võitis Euroopa statistikavõistluse Eesti võistlusvooru

Selgusid õpilaste Euroopa statistikavõistluse Eesti võistlusvooru võitjad.

Vanemas vanuserühmas võitis Hugo Treffneri Gümnaasiumi võistkond Radiaator (koosseisus Kertu Liisa Lepik, Paul Erik Olli ja Toomas Roosma, kõik 11.a), kelle juhendaja on Kerli Orav-Puurand ning nooremas vanuserühmas Tallinna Tõnismäe Reaalkooli võistkond Auleobak, kelle juhendaja on Jelena Ait. Tubli teise koha saavutas HTG võistkond Pääsusaba (koosseisus Mari Remm ja Jürgen Öövel 11C ning Art Villem Adojaan 12C), kelle juhendaja on Ülle Seevri.

Kummagi vanuserühma võitnud võistkond ja paremuselt järgmise lõpptulemusega võistkond pääsevad edasi statistikavõistluse Euroopa võistlusvooru, kus neil tuleb teha lühike video, mis selgitab mõnd korraldajate poolt ette antud statistikamõistet või -teemat. Seega Treffneri mõlemad võistkonnad pääsevad edasi Euroopa võistlusvooru!

Uuendatud: 25/04/2019
Uuendatud: 22/04/2019

Kokassaare nimelised stipendiumid

Reedel, 22. veebruaril said kooli aulas aktusel teatavaks Urmas Kokassaare nimeliste stipendiumite laureaadid. Selle stipendiumi eesmärk on anda HTG õpilastele, nende juhendajatele või kõrgkoolides õppivatele HTG vilistlastele paremad võimalused enesetäiendamiseks loodusteaduste valdkonnas.

Stipendiumi koos meie kooli vilistlase, keraamik Kaido Kase poolt valmistatud nimelise seinakellaga pälvisid 11.c kl. õpilased Mari Remm ja Jürgen Öövel; kooli vilistlane Joana Jõgela, kes õpib magistriõppes keemiaõpetajaks ja kooli bioloogiaõpetaja Saima Kaarna.

Nimelise seinakella andsime tänutäheks ka Mati Martinile, Urmas Kokassaare heale kolleegile, kes oli Urmasel abiks treffneristide õpetamisel ja kellega koos töötati pikki aastaid.
 

Uuendatud: 22/04/2019
Uuendatud: 22/04/2019

HTG135 spordinädala kokkuvõte

Nagu tavapäraselt, möödus Hugo Treffneri Gümnaasiumis novembri viimane nädal väga sportlikult. Kavas olid erinevad võistlused õpilastele, õpetajatele ning ka vilistlastele. Kõik seoses kooli saabuva aastapäevaga.

Õpilastele toimusid mitmed välkturniirid, mis tähendab seda, et mänguaeg oli lühike ning kaotuse puhul langeti konkurentsist. Saalihokis oli võimalusi paljudel, kuid finaali jõudsid 12.a ning 11.c. Ääretult tasavägises mängus pälvis esikoha 11.c. Korvpallis napsas esikoha 10.b klass, võites finaalis 11.e klassi seisuga 20:4, kusjuures teenides kogu turniiri peale 92 punkti. Selleaastase sopsuturniiri parimaks naisosalejaks tunnistati Sarah Lannes (5m) ja parimaks meheks Argo Ers (15m, mille puhul on tegu uue kooli rekordiga varasema 12m asemel). Neljapäevane võrkpalliturniir lõppes tasavägise finaaliga 11.b ja 11.e vahel, võitjana väljus sealt 11.b seisuga 14-12.

Õpilaste-õpetajate saalihokikohtumise võitsid tänavu vanemad tulemusega 19-12. Igal kolmandikul astusid õpetajatele vastu ühe klassi õpilased, alustasid 12. klassid, siis 11. ja lõpetasid 10. klassid. Õpetajate poolt vaadates jäid seisud 7-7, 4-1 ja 8-4.

Reedel-laupäeval toimus 37. korvpalli vilistlasturniir.

Uuendatud: 22/04/2019
Uuendatud: 22/04/2019