Varasemad uudised

HTG 140 juubel - meenutused

Aitäh kõikidele õpilastele ja õpetajatele, kooli töötajatele ja vilistlastele, lastevanematele ning kõikidele meie sõpradele ja toetajatele, kes aitasid kaasa Treffoonia 140. aastapäeva suurejoonelisele tähistamisele!


Foto: Tiina Luht


Detsembri algul pidasime Hugo Treffneri Gümnaasiumi 140. aastapäeva.

All on fotode lingid ja varsti lisame siia ka videod. 

Pidunädalal jagus juubeliüritusi igale maitsele. Otsa tegi lahti spordinädal, mis tipnes vilistlasturniiride ja klassidevahelise tõrvikujooksuga.

Fotod /Jüri Luht/ Fotod /HTG/
 


Pärast seitsmeaastast pausi ilmus uus õpilasalmanahh Sulesepad, mis on järjekorras juba kuueteistkümnes ning täidetud õpilaste särava omaloominguga. Praktilise tööna tuli samal ajal trükist teinegi teos, „Munga 12 ehk Algaja treffneristi käsiraamat III“, mis on sissevaade HTG argiellu õpilaste silme kaudu.
Toimus kooliajalehe Miilang toimetuste suur kokkutulek ning näituse „Miilang läbi aegade“ avamine. Kooli muuseumi uuenenud väljapanekul näeb nüüd ka klassilippe, saab mängida põrandamälumängu ning lugeda plakatilt viimaste aastate huvitegevusest.

Fotod /Fotod: Jüri Luht/


Neljapäeval, 7. detsembril toimus järgmise aasta balli peremehe ja perenaise konkurss.

Konkursi fotod /Jüri Luht/

 

Eriti tegevusrohked olid 8. ja 9. detsember.

Uuendatud: 22/02/2024
Uuendatud: 22/02/2024

Presidendi tervitus kooli juubeliks

Vabariigi President 
Hugo Treffneri Gümnaasiumi 140. aastapäevaks 
9. detsembril 2024 

Treffneristid, head sõbrad! 

Iga maa on oma hariduse nägu. Iga rahva tulevik on tema teadmiste ja oskuste kogusumma. Meil on seni hästi läinud. Siin on Eesti palge kujundamisel olnud suur ja tähenduslik osa teie koolil ja muidugi teil endil - kõigil treffneristidel. Ärkamisaja ideaalidest sündinuna olete katkematult kandnud ja hoidnud selle aja meelsust ja ärksust, olgu Eestile puhumas vastu- või pärituuled. 

Uuendatud: 22/02/2024

Tähelend 2023 galalt

16. novembril toimus Tallinnas MuBa-s andekate noorte ja nende juhendajate tänugala Tähelend 2023

Kutsutud olid noored, kes olid saavutanud rahvusvahelistel võistlustel väga häid tulemusi. Tunnustamine toimus neljas kategoorias: kunstid, olümpiaadid, sport ja kutseharidus.

HTG-st tunnustati (kõik 11a klassist) Miia Tillmann (sport), Ralf Robert Paabo, Violeta Jürgens ja Mattias Jõgi (olümpiaadid), tänukirja sai ka Mihkel Tali (11b), kahjuks ta ei saanud üritusel osaleda.

Õp. Agnes Vask  oli kohal Violeta Jürgensi juhendajana. Leonid Zinatullin (HTG a17) Ralf Roberti juhendajana. 

Uuendatud: 22/02/2024
Uuendatud: 22/02/2024
Uuendatud: 22/02/2024

Mauruse stipendiumid 2023

Kooli vilistlaskogu annab Mauruse stipendiume välja aastast 2010. Igal aastal saavad selle 5-7 treffneristi, raha selleks kogutakse ainult vabatahtlike annetuste toel HTG Vilistlaskogu MTÜ kontole. Sellel aastal said Mauruse stipendiumi 11. kl. õpilane Mehka Kartau ja kuus abiturienti - Kevin Akkermann, Emma Goos, Rando Lukk, Aia Adele Narits, Mattias Timm Rast ja Kärt Trinity Sillaots. Abiturientidele anti stipendium üle lõpuaktusel Vanemuise kontserdimajas.
 

Lõpuaktuse video:
 

Uuendatud: 22/02/2024
Uuendatud: 22/02/2024