Uuendatud: 2/02/2023

...

Hariduse Hääle artiklid

Need ja ka teiste koolide artiklid on lugemiseks Tartu Hariduse Hääle veebilehel.

Suursaadikute veebruar
Võõrkeelte tundides ei tegele õpetajad ja õpilased ainult keelega, vaid tutvuvad ka vastavat keelt rääkivate inimeste kultuuriga. Seetõttu kutsutakse Treffneri gümnaasiumisse aeg-ajalt külalisi, kes õpilastele oma maad tutvustavad. Eriti tihe koostöö on HTG-l saatkondadega.

22. veebruaril külastas Treffneri kooli Suurbritannia suursaadik Ross Allen, kellele kooli õpilased kõigepealt koolimaja ning kooli ajalugu kajastavat muuseumi näitasid. Kohvilaua ümber arutlesid suursaadik ning inglise keele õpetajad inglise keele staatuse üle Eestis. Päeva kõrghetk oli aga kohtumine 10. ja 11. klassidega, kus Ross Allen rääkis diplomaadi karjäärist ning vastas õpilaste küsimustele. Muide, suursaadik räägib väga hästi ka eesti keelt! Õpilastele oli Suurbritannia suursaadiku külaskäik teretulnud vaheldus ning silmaringi avardav kogemus.

Juba järgmisel päeval, 23. veebruaril oli HTG kooliperel külas aga Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk (vil 1994). Kõigepealt pidas suursaadik 10. ja 11. klasside õpilastele ettekande oma viimasest aastast Ukrainas ning elust Kiievis keset komandanditunde, õhuhäireid ja elektrikatkestusi. Muu hulgas nägime oma silmaga, mida olulist sisaldab seljakott, mis peab praegu Ukrainas kaasa haaramiseks alati pakitud olema.

Vabariigi aastapäeva aktusekõnes kogu koolile rõhutas suursaadik Kaimo Kuusk, et Eesti eduloo oluline märksõna on olnud koostöö. Tänutäheks pika päeva eest Treffneris sai suursaadik kingiks HTG lipsunõela. Ootame kõik pinevalt aega, kui Ukrainas on jälle tavaks lipsu kanda!

Uuendatud: 13/03/2023

Varasemad uudised

EV 105 aktus

23. veebruaril toimus Eesti Vabariigi 105. aastapäevale pühendatud aktus.

Aktusekõne pidas Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk (vil 1994). Aktusel tänati ja tunnustati 12. klasside õpilasi, kelle esinemised olümpiaadidel, ainekonkurssidel ja võistlustel olnud tulemuslikud. Tänati ka õpilasi juhendanud õpetajaid. Aktuse muusikalise-tantsulise poole kujundasid segakoor Anima ja tantsuansambel Tantsutallad. 

Aktuse lõpuks ulatas õpilaskogu president Anna Malena Kuris õpilaste poolt  sünnipäevalaulu saatel õppealajuhataja Aime Pungale sünnipäeva puhul lillesülemi.

Uuendatud: 27/03/2023
Uuendatud: 27/03/2023
Uuendatud: 27/03/2023
Uuendatud: 9/03/2023
  •  
  • 1 of 5
  • >>