Uudised

Uuendatud: 18/09/2023
Uuendatud: 2/02/2023

...

Hariduse Hääle artiklid

Need ja ka teiste koolide artiklid on lugemiseks Tartu Hariduse Hääle veebilehel.

Rahvusvahelise kogemuse kaudu paremaks maailmakodanikuks. Mõni sõna HTG Erasmus+ projektist

Maailm on valla ja vaevalt on Tartus mõni kool, kus ei ole rahvusvahelise koostöö projekte. Erandiks ei ole ka Hugo Treffneri Gümnaasium.

Meil on olnud toredaid kogemusi mitme programmiga üle terve Euroopa, kuid kõige pikemaaegsemad partnerid on Erasmus+ raames olnud Urspringschule Schelklingenist Saksamaal, Sint-Paulusschool Waregemist Belgias, Xántus János gümnaasium Budapestist Ungaris ja Wallace Hall Academy Thornhillist Šotimaal.

Ühiseid projekte on olnud eri teemadel, näiteks on muretsetud maailma kultuurilise mitmekesisuse ja  jätkusuutlikkuse pärast. Projekt, mis selle kevadega lõpu saab, keskendus aga sotsiaalsele sidususele. Alustasime sellega aastal 2019, nii et mõistagi vajutas projektile oma pitseri esmalt koroona ning seejärel sõda Ukrainas. Nii oligi see õppeaasta eriti tihe – kõik õpiränded pidid toimuma väga lühikese ajaperioodi jooksul, kogu aeg tuli tegeleda kas piletite broneerimise või vastuvõtu korraldamisega. Omaette väljakutse oli leida lapsevanemad, kes oleksid valmis väliskülalisi majutama, sest täieliku kultuurikogemuse saavutamiseks elasid võõrsilt tulnud kodudes.

Rõõmu oli siiski rohkem, õpilased tulid projektikohtumistelt tagasi säravate silmadega ning välismaalaste tagasiside Eesti kohtumistele oli läbinisti positiivne. Enamikule oli see ka esimene kord meie riiki ja üldse seda piirkonda külastada. Tartu sai külalistele üsna mitme kandi pealt tuttavaks, kuid et keskendusime vähemusrahvuste temaatikale, viisime oma külalised ka Narva.

Suur tänu koostöö eest Tartu Puškini koolile ja Annelinna Gümnaasiumile!

Uuendatud: 30/05/2023

Varasemad uudised

Uuendatud: 24/09/2023
Uuendatud: 24/09/2023

Mauruse stipendiumid 2023

Kooli vilistlaskogu annab Mauruse stipendiume välja aastast 2010. Igal aastal saavad selle 5-7 treffneristi, raha selleks kogutakse ainult vabatahtlike annetuste toel HTG Vilistlaskogu MTÜ kontole. Sellel aastal said Mauruse stipendiumi 11. kl. õpilane Mehka Kartau ja kuus abiturienti - Kevin Akkermann, Emma Goos, Rando Lukk, Aia Adele Narits, Mattias Timm Rast ja Kärt Trinity Sillaots. Abiturientidele anti stipendium üle lõpuaktusel Vanemuise kontserdimajas.
 

Lõpuaktuse video:
 

Uuendatud: 24/09/2023
Uuendatud: 24/09/2023
  •  
  • 1 of 5
  • >>