Konkursid

Rändeteemaline plakatikonkurss

MTÜ Mondo kutsub noori osalema kunstiprojektis #RändEST. 

Õpilased on oodatud valmistama rändeteemalisi plakateid, et tutvustada rände mõju enda eludele, aga ka laiemalt Eesti ühiskonnale ja kultuurile. Plakatikonkursi nimi #RändEST rõhutab, et noored läheneksid rändeteemale just Eesti kontekstis ning rohujuure tasandilt.

Uuendatud: 25/11/2020
Uuendatud: 23/11/2020

Läänemere veebiviktoriin

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriin on saanud avapaugu ja ootab järgneva 2 kuu jooksul noori osalejaid üheksast riigist, kes omavahel Läänemere kohta info otsimises mõõtu võtavad! See on hea võimalus tabada mitu tarkuse kärbest korraga – õppida Läänemere kohta, saada keskkonnateadlikumaks, parandada enda info otsimise oskusi ja õppida inglise keelt.

Uuendatud: 24/11/2020

Erasmus+ projekti logokonkurss

Sel sügisel sai alguse uus Erasmus+ projekt „Citizen 2.0 - Broader Inclusion, Broader Acceptance“, milles meie kooli kõrval osalevad koolid Saksamaalt, Ungarist, Šotimaalt ja Belgiast.

Uuel projektil puudub aga logo ja just siin saad sina appi tulla - kujunda projekti jaoks logo, mida saaks kasutada projekti koduleheküljel ning ametlikes trükistes.

Uuendatud: 15/11/2020

Kogume üheskoos kokku Tartumaa avastamata pärlid

Kutsume kõiki osalema Tartumaa avastamata pärlite otsingutel!

Konkursi eesmärgiks on koguda kokku Tartumaa avastamata pärlid ehk seni teadmata lood erilistest paikadest. Lugusid ootame kõigilt (üksikisikud, kodanikuühendused ja kohalikud omavalitsused), kel on põnev lugu mõnest seni avastamata pärlist oma külas, kodu lähedal või mujal Tartus ja Tartumaal.

Loo kirjutamise kriteeriumid:

Uuendatud: 13/11/2020

Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkurss

Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia konkursist on oodatud osa võtma 14-18-aastased noored üle Eesti.

Ilon Wiklandi nimelisel noore kunstniku konkursil osalemiseks tuleb oma tööd saata 11. jaanuariks Iloni Imedemaale, aadressil  Kooli 5, 90502 Haapsalu. Võitja kuulutatakse välja Ilon Wiklandi sünnipäeval, 5. veebruaril.

Konkursi reglemendiga saab lähemalt tutvuda siin.

Uuendatud: 23/10/2020

Õpilaste teadustööde konkurss

Konkursil osalemine

Peamised nõuded esitatavatele töödele

Tööde valdkond ja teema on vabad, oodatud on tööd nii reaal- kui humanitaaraladelt, matemaatikast, füüsikast ja arvutiteadusest kuni kirjanduse ja kunstiajalooni. Oluline on, et teemavalik on piisavalt põhjendatud. Esitatava töö põhiosa peab olema valminud hiljemalt gümnaasiumis õppimise ajal, mitte ülikoolis.

Uuendatud: 23/10/2020

Ajalooalaste uurimistööde võistlus Presidendi auhinadele

President Kersti Kaljulaid kuulutas välja kooliõpilastele suunatud ajalooalaste uurimistööde võistluse, mille teemaks on seekord “Murrang“.

Eesti ajalugu, samuti Eesti inimeste lood kubisevad käänakutest ning pöördepunktidest ja tänavu oodatakse võistlusele töid, mis uurivad Eesti ajalugu mõjutanud pöördelisi sündmusi ning otsivad kõnetavaid lugusid eestlastest ja eestimaalastest murrangulistel aegadel.

Uuendatud: 1/09/2020

Eesti Kultuuriloolise Arhiivi ja Ühenduse Eesti Elulood kogumisvõistlus „Kirjad minu elus“

Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuurilooline Arhiiv ja Ühendus Eesti Elulood kuulutavad välja kogumisvõistluse „Kirjad minu elus“.

„Kuna paberile kirjutatud kirjad on praeguseks ajalukku kadunud nähtus, kutsume üles saatma Eesti Kultuuriloolisse Arhiivi nii kirjavahetusi kui ka mälestusi ja mõtisklusi sellest, mida on tähendanud kirjade vahetamine,“ selgitab Ühenduse Eesti Elulood esinaine Maarja Hollo.

Uuendatud: 30/10/2020