HTG tarkusepäev 2018

HTG tarkusepäev 25. jaanuaril 2018 kl 13.00 - 16.00
Moderaator: Mihkel Kree (vil 2003)

 
13.00 Karen K. Burns - Multitasking muutuvas maailmas
13.40 Abiturientide tööde esitlus

14.15 - 14.25 vahetund
14.25 Meelis Kull - Kuidas arvutid õpivad?
15.05 Darja Lavõgina - Ravimiarendus
  

Multitasking muutuvas maailmas

Karen K. Burns   (Cybersecurity Consulting Director, CGI Eesti; MA Film & TV, University College London; LLB lõpetamisel, BPP University. Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhtimise töörühma juht, Briti-Eesti kaubanduskoja juhatuse liige.)
Karen on kolmandiku oma elust erinevates välisriikides (UK, LAV, AÜE) õppinud, töötanud ja elanud ning räägib oma ettekandes nende riikide erinevatest töökultuuridest, kirjeldab oma läbipõlemist filmi "Star Wars 7" tootmise juures töötades ning arutleb karjäärimuutus(t)e võimalikkuse üle üha paanilisema kiirusega muutuval tööturul.

 

Kuidas arvutid õpivad?

Meelis Kull   (Andmekaeve dotsent Tartu Ülikoolis. Lõpetanud Tartu Ülikooli doktorantuuri bioinformaatika ja andmekaeve alal ning olnud järeldoktorantuuris Bristoli Ülikoolis Inglismaal masinõppe alal.)
Viimase aja saavutused tehisintellektis põhinevad masinõppel. Kuidas siis masinad õpivad? Kas see on midagi müstiliselt keerulist või hoopiski väga lihtne? Kas inimene ja arvuti õpivad sarnasel moel? Kes on arvuti õpetajad, millised on arvuti õpikud? Kas arvuti on hea õpilane?

 

Ravimiarendus: ravimite omadused, sihtmärgid, kliinilised katsed

Darja Lavõgina   (PhD, biokeemia; läbis järeldoktorantuuri Šveitsi Riiklikus Tehnoloogiainstituudis, hetkel töötab Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuses ja TÜ Keemia instituudis vanemteadurina.)
Ettekande alguses defineerime mõisteid "ravim" ja "bioloogiline sihtmärk". Seejärel arutame tuntud ravimite kasutamisega ning uute ravimite arendusega seotud küsimusi, näiteks: Kas me teame kõigi ravimite toimemehhanisme? Millest algab uue ravimi arendus? Kas loomkatsetele on alternatiive? Miks on vähiravimid nii kallid? Kas resistentsus tekib vaid bakteritel?

 

Abiturientide uurimis- ja praktilised tööd 

Ethel Enniko 12.c
Meetodi leidmine arseeni tuvastamiseks topistes
Martti Vanker           12.c
Lentiviirus-laadsete partiklite elutsükli inhibeerimine galeeniliste vedelpreparaatide abil
Maris Turb 12.b
Näriliste arvukuse mõju väike-konnakotka (clanga pomarina) pesitsusedukusele Kagu-Eestis

Uuendatud: 6/03/2018