Karjäärinõustamine

Töövarjupäev 2015

2015. aastal toimus töövarjupäev 19. novembril. Meie koolis on töövarjupäev suunatud 12. klasside õpilastele.
Töövarjupäeval osalemiseks:

  • leia endale meelepärane amet, mida varjutada;
  • kandideeri töövarjuks;
  • valituks osutumisel teavita kooli;
  • osale töövarjupäeval;
  • täida tagasiside tööleht.

Infot varjutatavate ametite kohta leiad Tartumaa Rajaleidja keskuse koduleheküljelt (http://www.rajaleidja.ee/tartumaa-toovarjupaev-2015-2/). Lisaks on varjutatavaid ameteid välja pakkunud ka meie kooliga seotud inimesed (nimekiri täieneb 12. oktoobrini). Nende poolt pakutuga saab tutvuda SIIN. Kui mõni amet meie kooli poolt pakutud nimekirjas tekitab huvi, siis tuleb Sul endal vastava inimesega ühendust võtta ning varjutamise osas kokku leppida.
Kui töövarjupäeva osas on kokkulepe sõlmitud, siis registreeri ennast enne 9. novembrit SIIN. Ilma eelnevalt registreerimiseta töövarjuks ei lubata.
Töövarju päeva pikkus on 4-5 tundi, õpilane jälgib tööprotsessi sekkumata ning peab päeva lõpus täitma tagasiside töölehe. Õpilasega seotud kulutused (näiteks sõidukulu) jääb õpilase enda kanda.
Lisaks korraldab Junior Achievement Eesti vilistlasorganisatsioon SENT (Sild Ettevõtlike Noorte Tulevikku) ka sel aastal Töövarjupäeva Krooni, mille käigus on noortel võimalus kandideerida oma ala tipptegijate varjuks.
Kandideerimine kestab 26. oktoobrist 1. novembrini. Info www.sent.ee.
Kõik töövarjupäeval osalejad peavad täitma tagasisidelehe, mille leiate siit: http://www.ja.ee/toovarjupaev.

Rajaleidja karjäärikeskused

1. septembril 2014 alustasid kõigis maakondades tööd sihtasutuse Innove juhitavad Rajaleidja keskused, kus pakutakse karjääri- ja õppenõustamisteenuseid. Keskuste sihtgrupiks on kuni 26-aastased lapsed ja noored, kellele on pakutav teenus ka tasuta.

http://www.rajaleidja.ee/gumnaasiumilopetajale/

Tartu Innove Rajaleidja kontaktid:
http://www.rajaleidja.ee/tartumaa

Uuendatud: 19/11/2015 22:14

Varasemad uudised

Uuendatud: 20/09/2017 19:06

Euroscola konkursi võit

10. mail korraldas 11. klasside õpilastest koosnev meeskond koolis Euroopa päeva ning osales Euroscola konkursil, millest võttis üle Eesti osa 26 kooli. Välja valiti 5 kooli, kes said auhinnaks õppekäigu Euroopa Parlamenti Strasbourgi. Konkursi žürii tõstis eriti esile HTG-s toimunud Euroopa päeva üritusi ning žürii otsusega sõidavad Euroopa päeva korraldanud õpilased koos kahe õpetajaga sügis-talvel Strasbourgi.

Uuendatud: 20/09/2017 19:06
  •  
  • 1 of 5
  • >>