Riigikogu ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi korvpallilahing

Pildistas: Siim OksTeisipäeval, 6. veebruaril võtsid riigikogu liikmed ja ministrid korvpalliplatsil mõõtu Hugo Treffneri Gümnaasiumi meeskonnaga.

Riigikogulased olid suutnud väljakule tuua hulga pikki mängijaid, see oli neile avavilest saadik suureks eeliseks. Treffner oli aga koduplatsile kokku pannud tiimi oma kõige vilunumatest korvpalluritest, esindatud olid gümnasistid, õpetajad ning isegi direktor Ott Ojaveer. Kohtumise ühendav lüli, riigikogu liige ning HTG õpetaja Toomas Jürgenstein mängis esimese poolaja kooli, teise aga riigikogu meeskonnas.

Kohtumine oli võrdlemisi tasavägine, kummagi tiimi fännid ei saanud liiga rahulikult hingata, kuid mängu teises pooles noorte energiast enam ei piisanud ning kogenud riigikogulased jäid peale 65:57.

Külalistiimi resultatiivseim oli Rainer Vakra 29 punktiga ning koolivõistkonnast kogus enim,  20 silma Mark Olav Sepp.

Peaminister Jüri Ratas: „Kohtumine oli tõsine, poisid mängisid hästi ja kiirelt ning polnud üldse lihtne vastu seista. Võitmiseks peaks poisid kaitset parandama.“

Riigikogu liige ja HTG õpetaja Toomas Jürgenstein: „Kogemus maksis ja riigikogu pani aastad maksma. Aga siiski tuleb öelda, et me pole nii tugevat vastupanu kohanud.“

Riigivõimu esindasid Tartus peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Indrek Saar ning riigikogu liikmed Kalvi Kõva, Herkki Leemet, Johannes Merilai, Hanno Pevkur ja Rainer Vakra.

Hugo Treffneri Gümnaasiumi eest olid platsil direktor Ott Ojaveer, õpetajad Andre Pettai ja Aimar Poom, infojuht Heivo Kikkatalo ning õpilased Kristjan Hinno, Martin Ojamaa, Markus Jörgen Paapsi, Mark Olav Sepp ja Brandon Undrus.

Pildid mängust
Pildistas: Siim Oks 
 

Filmis: Uve Saar; lõikus: infojuht

Uuendatud: 1/04/2018