Tarkusepäevake "Päris elu"

26. jaanuaril toimuva Tarkusepäevakese teema on "Päris elu"

13:00 Alustame

13:03 Koolielu vs päris elu
Taivo Pungas (Andmeteadlane, blogija ja arvutiteaduse magistrant ETH Zürichis. Lõpetanud TÜ informaatika ja töötanud Skype'is ja TransferWise'is.)
Kooliskäimine on üsna lihtne: edukas olemiseks lihtsalt lähed õigel ajal kohale, paned tunnis tähele ja mõnikord teed kodutöid. Pärast lõpetamist on võimalikke teid väga palju rohkem: kas minna edasi õppima või tööle? Kuidas teada, mis on edu? Mis eriala poole pürgida? Kus elada? Mida üldse elust tahta? Räägin erinevustest kooli ja koolijärgse maailma vahel ning kuidas üleminekuga toime tulla.

13:40 Abituriendid tutvustavad oma uurimistöid

14:15-14:25 vahetund

14:25 Lauaülema päris elu

Mari Aru (Välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi büroo lauaülem)

Miks ja kuidas saab kaasa aidata kellegi päris elu paremaks muutmisele kusagil kaugel? Miks peaks Eesti toetama teisi riike, kui meil endalgi on veel lahendamata probleeme küllaga? Mis asi on lauaülem ja miks keegi peaks tahtma selleks saada?

15:03 Kas virtuaalreaalsus on toredam kui päris elu?

Madis Vasser (Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi doktorant)

Madise huviks on uurida aju toimimist virtuaalreaalsuse abil. Oma ettekandes räägib ja näitab ta, kui lihtne on mõnikord meie reaalsustaju petta ning kuidas saab seda kasutada näiteks meelelahutuses, hariduses või teaduses.
Uuendatud: 15/07/2017