HTG 140 juubel - meenutused

Aitäh kõikidele õpilastele ja õpetajatele, kooli töötajatele ja vilistlastele, lastevanematele ning kõikidele meie sõpradele ja toetajatele, kes aitasid kaasa Treffoonia 140. aastapäeva suurejoonelisele tähistamisele!


Foto: Tiina Luht


Detsembri algul pidasime Hugo Treffneri Gümnaasiumi 140. aastapäeva.

All on fotode lingid ja varsti lisame siia ka videod. 

Pidunädalal jagus juubeliüritusi igale maitsele. Otsa tegi lahti spordinädal, mis tipnes vilistlasturniiride ja klassidevahelise tõrvikujooksuga.

Fotod /Jüri Luht/ Fotod /HTG/
 


Pärast seitsmeaastast pausi ilmus uus õpilasalmanahh Sulesepad, mis on järjekorras juba kuueteistkümnes ning täidetud õpilaste särava omaloominguga. Praktilise tööna tuli samal ajal trükist teinegi teos, „Munga 12 ehk Algaja treffneristi käsiraamat III“, mis on sissevaade HTG argiellu õpilaste silme kaudu.
Toimus kooliajalehe Miilang toimetuste suur kokkutulek ning näituse „Miilang läbi aegade“ avamine. Kooli muuseumi uuenenud väljapanekul näeb nüüd ka klassilippe, saab mängida põrandamälumängu ning lugeda plakatilt viimaste aastate huvitegevusest.

Fotod /Fotod: Jüri Luht/


Neljapäeval, 7. detsembril toimus järgmise aasta balli peremehe ja perenaise konkurss.

Konkursi fotod /Jüri Luht/

 

Eriti tegevusrohked olid 8. ja 9. detsember.

Karges reedeses hommikuhämaruses avasime Uue-Jaani kalmistul Elsa Treffneri hauaplaadi. Seejärel kogunesime Treffneri monumendi juurde, asetasime Hugo jalge ette 140 küünalt ning abiturient Arabella Antons pidas sütitava kõne. Rongkäigul koolimajja põikasime pärja ja küünalde asetamiseks läbi Kalevipoja kuju juurest. Koolimajja tagasi jõudnuid ootas ees kuum tee, Miilangu värviline erinumber, sünnipäevatordi valmistamine ja söömine, kooslaulmine aatriumis ning vilistlaste loengud. Õhtul kogunesime Pauluse kirikusse jumalateenistusele ning päeva lõpetas direktori vastuvõtt kiriku krüptis.

Fotod reedest - 8.detsember /Fotod: Jüri Luht/

Fotod aktuse ja balli proovidest /Fotod: Jüri Luht/

Laupäeval, 9. detsembril toimus Vanemuise kontserdimajas aktus „Vilistlased räägivad“. Pärastlõunal oli vilistlastel võimalik koolimajas ringi vaadata ning möödunud aegu meenutada. Pidustused lõppesid meeleoluka balliga „Patustena paradiisi“, kus sai tantsukursustel õpitud samme seada ning koosolemisest rõõmu tunda.

Fotod aktuselt /Fotograaf: Tiina Luht/
Fotod ballilt  /Fotograaf: Jüri Luht/
Fotod ballilt /Fotograaf: Henri Olak/
Balli fotosein /Fotograaf: Ardo-Jako Olev/

Uuendatud: 17/04/2024