Õpilaste loovkonkurss „Mina ja arhiiv“

Osale õpilaste loovkonkursil „Mina ja arhiiv“!

Arhiiv on vanade ajalooväärtusega dokumentide hoiukoht. Siit leiab hulganisti paberil ametlikke dokumente nt avaldusi, protokolle, nimistuid, elulookirjeldusi, maakaarte, aga ka koolivihikuid etteütluste ja matemaatika ülesannetega, joonistusi, koomikseid. Samuti on meil suur foto- ja filmikogu. Juba täna on arhiiv muutumas – dokumente luuakse digitaalselt ning arhiiv ei ole enam ainult pärgamendi-paberi-filmi hoiukoht, vaid ruum täis servereid. Millega seostub arhiiv Sinule?

Ootame Sinu mõtteid sel teemal. Mis kujul ning millisest lähtekohast need mõtted vormistad, on Sinu otsustada.

Võid meile kirjutada, milline on olnud Sinu kokkupuude või mõtted seoses arhiiviga või milline Sinu loodud tekstidest võiks tuleviku inimestele tutvumiseks arhiivi hoiule jõuda  – kas oluline Facebooki vestlus sõbraga? Sinu joonistus, fotoseeria või video mõnest sündmusest? Äkki hoopis laul, häppening või blogi?

Aga võib-olla soovid pisikest arhiivi ise luua? Korrasta mõningad fotod, kirjavahetus, dokumendid oma vanemate või vanavanemate materjalidest või kogu kokku endaga seonduv oluline info näiteks kuu aja jooksul.

Võid ka fantaseerida ning kirjutada, joonistada oma nägemuse tuleviku arhiivist – kas aastal 2120 toimetavad siin ainult robotid? Kas majatäis säilikuid mahub ühele väikesele kiibile? Või kui Sul tuli hoopis mingi teine idee, siis ootame ka seda väga.

  • Osalemiseks saada meile oma loovtöö teemal „Mina ja arhiiv“. See võib olla tekst (kuni 3 600 tähemärki), foto (ühelt osalejalt kuni 10 fotot), video (ühelt osalejalt kuni 3-minutiline video) või muu. Kui tegemist ei ole pelgalt kirjatööga, siis lisa lühike selgitus, millega on tegu.
  • Tööd võib koostada üksi või meeskonnas
  • Loovtöid ootame digitaalsel kujul või lingina e-mailile aadressil arhiivikool@ra.ee. Kui soovid oma töö saata meile paberkandjal, siis ootame seda aadressil Rahvusarhiiv, Nooruse 3, Tartu 50411, märksõnaks Loovkonkurss.
  • Töid ootame kuni 31. oktoobrini 2020.
  • Parimad tööd valib välja žürii ning need pääsevad Nooras (Nooruse 3, Tartu) detsembri alguses avatavale näitusele
  • Auhindu jagame kokku neljas kategoorias: 1) 5.-7. klassi õpilased; 2) 8.-9. klassi õpilased; 3) 10.-12. klassi õpilased ning 4) grupitööd. Igas kategoorias anname välja kolm auhinda (I preemia – 300 euro väärtuses, II preemia – 200 euro väärtuses, III preemia – 100 euro väärtuses). Eriauhinnad parimatele juhendajatele.

Täpsem info http://www.ra.ee/arhiivikool/loovkonkurss/

Uuendatud: 14/02/2020