Tartu Noortevolikogu esseekonkurss

Head noored sulesepad!

Nüüd on aeg oma mõtted paberile ritta seada, kuna Tartu Noortevolikogu kuulutab välja ESSEEKONKURSI! Võimalus arutlemiseks ning arvamuse avaldamiseks on lausa kolme erineva teema kaudu:

1. Pargid on Tartu kopsud

Tartu linna võlu seisneb paljuski selle roheluses ning maaläheduses parkide näol. Tartu pargid pakuvad suurepäraseid vaba aja veetmise võimalusi nii sportimiseks, lemmikloomadega jalutamiseks või lihtsalt looduse nautimiseks. Mõlguta Sinagi mõtteid, mis tähtsus on Tartu parkidel Sinu jaoks.

2. Koolist kodanikuks

Kas hariduse ning harituse vahele saab tõmmata võrdusmärki? Mõtiskle, kas ja mil määral on seotud kooli- ja kodanikuharidus ning milliseid hüvesid pakub lisaks koolielule ka vabatahtliku tegevuse näol kodanikuhariduse edendamine.

3. Kas Z-generatsioon raiskab oma aega?

Üha rohkem veedavad tänapäeva noored aega telekate ning arvutiekraanide taga, tänavatel võib kohata noori nägupidi nutimaailma süvenenuna. Vanema generatsiooni arvates raiskavad noored oma aega – aga kas ikka raiskavad? Ehk on hoopis maailm pöördumatult muutunud, mitte noored, ning sellega tuleks kohaneda?

Sinu eesti- või venekeelset esseed ootame hiljemalt 30. novembriks meiliaadressile noortevolikogu@raad.tartu.ee

Võta kindlasti osa, sest parimaid ootavad ka magusad auhinnad, mille avalikustame 31. oktoobril!

Uuendatud: 18/05/2024