Tantsutaldade kunstiline juht Uve Saar - Tartu Kultuurikandja 2015

17. veebruaril Athena keskuses toimunud tänuõhtul kuulutati välja Tartu Kultuurikandja 2015 laureaadid.
Aasta rahvakultuurikandja tiitli pälvis Hugo Treffneri Gümnaasiumi tantsuansambli "Tantsutallad" kunstiline juht Uve Saar.

  Piltide autor Kristjan Teedema, PM/Scanpix Baltics


Uve Saar on Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpetaja, kes on võtnud endale eesmärgiks Eesti rahvatantsu edendamise, säilitamise ja arendamise. Ta on suutnud äratada tänapäeva noortes huvi Eesti rahvatantsu kui ühe kultuuri osa vastu.

HTG õpilased ja vilistlased kirjutavad: tantsuansambel Tantsutallad ei ole pelgalt rahvatantsurühm, see on üks suur perekond, mille liikmed hoiavad ühte, kellel on ühised huvid ja eesmärgid ning kes peavad lugu heast seltskonnast. Sellepärast on ka Tantsutaldadel moto “Gens una sumus et in omnia parati!” (tõlkes: “Oleme üks pere ja kõigeks valmis!”). Sellise meeldiva õhkkonna on loonud just Uve oma suurte püüdlustega.

U. Saar oli 2011. ja 2015. a.  Tartumaa Talvise Tantsupeo kunstiline juht, 2013. a. Tartumaa tantsupeo „Püha“ pealavastaja ning Tantsutallad peo esinduskollektiiv.

Uve Saare tööd on varasemalt tunnustatud: 2009 - Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi aastapreemia, 2014 - Eesti Kultuurkapitali preemia, 2015 -  Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp aunimetus aasta kultuuritegija.

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Uuendatud: 3/03/2016