Kristjan-Erik Kahu 2. koht Eesti võistkonnas "Balti Tee" võistlusel

Õpilane Kristjan-Erik Kahu osales 11.-15. novembril Islandi pealinnas Reykjavikis toimunud rahvusvahelisel võistkondlikul matemaatikavõistlusel „Balti Tee“ (Baltic Way) ja saavutas Eesti võistkonna koosseisus hiilgava esitusega teise koha.
Tänavu toimus võistlus juba 32. korda.

Esmakordselt 1990. aastal Riias aset leidnud Balti keti mälestamiseks korraldatud Balti Tee võistlusel osalesid algselt vaid Eesti, Läti ja Leedu võistkonnad. Aastate jooksul on osalejate ring suurenenud. Lisaks Balti riikidele panevad Balti Tee võistlusel oma matemaatilised teadmised proovile ka Taani, Soome, Poola, Rootsi, Norra, Islandi, Saksamaa põhjapoolsete liidumaade ja Venemaa Peterburi linna võistkonnad. Käesoleva aasta võistlusel osales ka Iirimaad esindav külalisvõistkond.

Võistlus, kus nelja ja poole tunni jooksul tuleb igal võistkonnal ühiselt lahendada 20 ülesannet algebra, geomeetria, arvuteooria ja kombinatoorika valdkondadest, eeldab võistkondadelt iga valdkonna tundmist ning head koostööd ülesannete lahendamisel. Iga ülesande eest on võimalik teenida maksimaalselt viis punkti.

Pingelises heitluses tuli esikohale võistluse pikaaegne valitseja Peterburi, kogudes 90 punkti 100-st võimalikust. Hiilgava soorituse teinud Eesti jäi favoriidist maha kõigest kahe punktiga. Nii kõrgele kohale jõuti Balti Teel viimati 2001. aastal. Eelmise aasta võistluse võitnud Saksamaa saavutas tänavu 75-punktilise tulemusega 3. koha. Kokku osales 12 võistkonda.

Täpsemalt saab lugeda Tartu Ülikooli teaduskooli lehelt.

Uuendatud: 19/04/2024