Teadus Vikipeediasse

Teadus Vikipeediasse 2020 on 1. novembrist kuni 15. detsembrini toimuv ning eestikeelse teaduse populariseerimiseks ja eesti teaduskeele edendamiseks läbiviidav artiklikonkurss. Võistlust korraldavad Eesti Noorte Teaduste AkadeemiaEesti Teadusagentuur ja Wikimedia Eesti.

Mida ootame

Oodatud on teaduslikel uurimustel ja publikatsioonidel põhinevad temaatilised ülevaateartiklid. Kirjuta ajaloost (näide) või viirustest (näide), füüsikast (näide) või ökoloogiast (näide). Olgu teemaks komplekssüsteemnetislängpehmerobootika või rahvuslik iseloom – sobib kõik.

Vikiartikkel on sisuliselt nagu teaduskirjanduse ülevaade või teadusuuringutel põhinev lühireferaat. Ainult lugejaskond on vähe laiem ja seega peab enam rõhku panema üldarusaadavusele. Oled hiljuti mõne erialaaine raames, seminari-, lõpu-, või uurimistöö jaoks mingid teemad läbi töötanud? Pane need Vikipeediasse üles, sest nii saavad ka teised targemaks ja eesti teaduskeel rikkamaks.

Vikipeedia artiklite kvaliteedikriteeriumite kohta saad lähemalt lugeda siit. Vormistuse iseärasusi saad vaadata olemasolevate artiklite pealt või tutvuda vormistusreeglitega.

Võistlusel osalemiseks on vajalik kasutajakonto olemasolu Vikipeedia keskkonnas (konto saab luua siin) ning artikli või artiklite registreerimine (mida saad teha siin).

Žürii

Žüriisse kuuluvad Juhan AruHelen EenmaaKarin JaansonMario KadastikKristo KarjustLili MilaniKerli MõtusEva NäripeaEster OrasGert PreegelPriit PurgeMarju RajuRinga RaudlaTuul SeppKatrin TiidenbergAare Tool ja Hannes Tõnisson.

Auhinnad

Võistluse auhinnafond on 2000 eurot. Välja antakse kaks peapreemiat ning kaks ergutuspreemiat.

Uuendatud: 27/11/2020