Varasemad uudised

Uuendatud: 15/06/2024
Uuendatud: 15/06/2024
Uuendatud: 15/06/2024

Kirjandushuviliste kohtumispaik KIMM

16. mail peeti meie kooli aulas kaheksas kirjanduslik mälumäng KIMM. Võistlusel osales 67 kirjandushuvilist kuuest Tartu linna gümnaasiumist. Mälumängu avas lühiloenguga Tartust ja kirjutamisest kirjanik Lilli Luuk. Küsimused koostasid HTG vilistlased Liisa-Maria Komissarov, Jonathan Darvish-Kojori, Juhan Pikamäe ja Indrek Lillemägi,  üritust juhtis Jonathan Darvish-Kojori.

Mängu ja rändraamatu võitis Hugo Treffneri Gümnaasiumi võistkond Märt (Miili Lippus, Kertu Virumäe, Arabella Antons, Marie Elise Kanarik).

Uuendatud: 15/06/2024

Kõlas 12. klassidele viimane koolikell

Neljapäeval oli abiturientidel viimane tund oma lemmikõpetajaga, võeti aeg maha, meenutati eredaid hetki kooliajast ja unistati tulevikust. Ja siis tähistati meeleolukalt viimase koolikella aktusel ka praegust hetke üllatusesineja saatel.
Fotod:

Aktusel andsid vilistlaskogu juhid Kristjan Luhamets ja Juhani Püttsepp üle õpetajapreemia õpetaja Aare Ristikivile. Õpetajapreemia antakse ühele väga austusväärsele õpetajale, kes on jätnud oma õpetusega sügava jälje mõtlema õpetamisel ja elutarkuse edasiandmisel.

Kooli juhtkonna igaaastase tunnustusena andsid kooli huvijuht Uve Saar ja õppealajuhataja Aime Punga taiese Indrek üle Heli Põder'ile, kelle maitsvaid koolitoite sööklas on pakutud kooliperele paljude aastate jooksul. Taiese autor Tõnis Kriisa ammutas Indreku loomiseks inspiratsiooni Tammsaare „Tõde ja õigust“ lugedes.


Pildistas õp. Siim Oks.

 

Uuendatud: 15/06/2024

Suurepärased õpilaste teadustööde konkursi tulemused

Sirvi: HTG teadustööde postrid

Täpsem info ja veel pilte ETAG veebis

Foto esmaspäevast, kui õpilased esitlesid oma postreid koolis. Sissejuhatus Monika Piirimäelt.

Õpilaste teadustööde konkurss oli meie õpilastele väga edukas.

Annika Moppel (12.d) tööga „Venemaa propagandavõtted infosõjas: Krimmi silla plahvatuse ja Rossiiskaja Gazeta näitel“ (juhendajad Monika Piirimäe ja Olga Einasto) võitis konkursi I preemia ja esindab Eestit Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil, lisaks pälvis ta Kaitseministeeriumi eripreemia ja Tartu Ülikooli raamatukogu eriauhinna. 

Annika Rääbis (12.c) tööga „Kuivamise ja külmumise mõju sambla mikrofauna koosluste struktuurile: pilootuuring niidukähariku (Rhytidiadelphus squarrosus) näitel“ (juhendajad Ott Maidre ja Taavi Virro) esindab Eestit konkursil International Wildlife Research Week ning pälvis Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi eripreemia. 

Uuendatud: 15/06/2024
Uuendatud: 15/06/2024
Uuendatud: 15/06/2024