kasulik kunst?! EKA kunstikonkurss gümnaasiumi talentidele

KASULIK KUNST?!
EKA SUUR KUNSTIKONKURSS GÜMNAASIUMI TALENTIDELE

6.05 – 16.06.2021

Osalema on oodatud loomingulised, erksad ja andekad keskkooliõpilased, keda huvitab tulevikuühiskonna paremaks ja targemaks kujutlemine ja loomine.

Osaleda võib mistahes meediumis kunstiteosega (maal, joonistus, graafika, skulptuur, installatsioon, foto, animatsioon, digitaalsed ja interdistsiplinaarsed teosed). Oodatakse terviklikke, korralikult vormistatud teoseid ja seeriaid.

GRAND PRIX – 1000 EUR
Kunstikonkursi võidutöö eksponeeritakse Kumus
II koht – 200 EUR, III koht – 100 EUR

Ajal, mil meie elukeskkonna tulevik tundub väga ebakindel, soovib konkurss "Kasulik kunst?!" pöörduda järgmise põlvkonna võimekate noorte inimeste poole.

Kunstnikud on muudatusi, eetilisi ja poliitilisi pöördeid tajunud sageli erksamalt kui teised; nende roll ühiskonna probleemidele osutamisel, ohtudest ja ummikutest märku andmisel on väga oluline. Uus loominguliselt võimekate noorte põlvkond annab lootust, et lisaks hoiatamisele aitavad kunstnikud kujutleda täiesti uusi olemis- ja koosolemisviise, teistsuguseid maailmu, alternatiivseid kvaliteete.

Kunstivõistlus küsibki, milline maailm on kasulik mulle ja meile – mida tähendab mõiste "kasulik"? See ärgitab mõtlema väljaspool harjumuspärase progressi pinget, annab sõna vabale loomingulisele mõttele.

Konkursile on oodatud igas žanris vabalt valitud fookusega kunstiteosed, mis võivad keskenduda kõigele sellele, mida praegused noored ja võimekad tuleviku professionaalid oluliseks peavad, enda ümber või endas märkavad.

Kui teadet lugedes hakkas mõte tööle, tegutse – pane oma kunstiteos meie poole teele!

Teosed (maal, graafika, skulptuur, joonistus, fotoprint) palume tuua Eesti Kunstiakadeemia valvelauda (Põhja pst. 7, 10412 Tallinn)
hiljemalt 16.06, kell 18.00
Teosed võib saata ka posti teel, postitempli kuupäev peab olema 16.06.2021.

Digitaalses formaadis teosed palume lisada failidena osavõtu ankeedile ning salvestada hiljemalt 16.06.21, kell 18.00.

KONKURSIL OSALEMISE ANKEET: https://forms.gle/qsofiHoDVvXshTxw5

Küsimusi ootame aadressile kasulikkunst@artun.ee
Konkursile saadetud teostele palume järele tulla vahemikus 26.06 - 1.07.
EKA töid posti teel ei tagasta.

Vaata ka https://www.facebook.com/events/2788884891442026/?ref=newsfeed

 

Uuendatud: 6/05/2021