Läänemere veebiviktoriin

UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti veebiviktoriin on saanud avapaugu ja ootab järgneva 2 kuu jooksul noori osalejaid üheksast riigist, kes omavahel Läänemere kohta info otsimises mõõtu võtavad! See on hea võimalus tabada mitu tarkuse kärbest korraga – õppida Läänemere kohta, saada keskkonnateadlikumaks, parandada enda info otsimise oskusi ja õppida inglise keelt.

Veebiviktoriini nutikad küsimused on kogutud BSP õpetajatelt, koordinaatoritelt ja koostööpartneritelt üheksast UNESCO ühendkoolide Läänemere Projekti võrgustikuga liitunud riikidest. Näiteks sel aastal vormistas küsimusi ka Eesti Keskkonnaagentuur ja MTÜ Mondo. Viktoriin on vormistatud mugavalt Walk & Learn poolt loodud veebiviktoriini e-platvormile, mis arvestab automaatselt osalejate punkte. 

NB Oluline teada:

  • Vaja on head internetiühendust ja kõlareid/kõrvaklappe.
  • Iga õpilane saab osaleda vaid ühe korra (loetakse tema esimene skoor) ja küsimustele vastatakse kindlas järjekorras ning küsimuse juurest edasi liikudest pole võimalik tagasi minna ning seda parandada. 
  • Viktoriinil on ajalimiit – vastavalt vanusegrupile 30-60 minutit.
  • Viktoriini võib teha üldhariduskoolis näiteks inglise keele, geograafia või bioloogia tunnina, samuti koduõppe täiendusena. Osaleda võivad ka huvikoolid ja üksikud õpilased.

Viktoriinis võivad osaleda kõikide koolide õpilased ja täiskasvanud loodushuvilised, kes inglise keelt oskavad, kuid vaid UNESCO ühendkoolide võrgustiku koolide õpilased saavad osaleda auhindade loosimises. Antakse välja nii rahvusvahelisi kui ka riiklikke auhindu. Auhindadeks võivad olla pisikesed loodussõbralikud alternatiivtooted või ehe teadlaskogemus töövarjupäeval või osalemisvõimalus mõnes tulevas laagris. Seega väga hea põhjus enne viktoriinil osalemist ka meie võrgustikuga liituda, loe liitumisest siit!

Õiged vastused postitame BSP rahvusvahelisele kodulehele jõuludeks (nii käesolevale lehele kui ka inglise keelsele). Osalejate punktiskoorid ja auhinnasaajate nimekirja saadame aga osalejate e-mailidele, mille nad läbi viktoriinivormi meile saadavad. Osalejate nimesid ja edetabeleid ei avalikustata.

Viktoriinil võivad osaleda ka õpetajad, harrastusteadlased ja loodushuvilised, kuid neil palume lisada oma nime järele märkuseks tärni ja märksõna *(õpetaja) või *(huviline), sest nii saame punktiarvestusest vastused eraldi kokku koguda. 

Võimalusel ootame väga õpilastelt, õpetajalt ja loodushuvilistelt viktoriinile tagasisidet, palume saata see korraldajale: gedy.matisen@tartuloodusmaja.ee. Tahaksime teada, kas osalejatel oli huvitav seda teha, missugused küsimused olid keerulised ja kuidas neile meeldib viktoriini ülesehitus. 

***

Viktoriin on avatud 15.oktoobrist 15.detsembrini 2020!

VIKTORIINILE SAAD SUUNDUDA SIIT

Uuendatud: 25/04/2024