Kunstikonkurss "Minu ideaalmaailm"

Kunstikonkursi eesmärgiks on innustada lapsi ja noori praegusel kodusviibimise perioodil olema mängulised ja rändama oma värvikirevas fantaasiamaailmas ning helgetes mälestustes, et panna need kujutluspildid paberile. Kes teab, mida huvitavat võib sellise rännaku käigus leida ja veelgi põnevam – milline on tulemus, kui nähtu paberile panna!

Konkursitöö kirjeldus

Kasuta oma fantaasiat ja maali teos, millel kohtuvad kaks ülihead asja – sinu soojad lapsepõlvemälestused ja unistused. Need võivad olla unistused kohast, kus on kõik nii, nagu sulle meeldiks. Või hoopis unistused paigast või maast, kuhu väga tahaksid minna.

Pane mälestused ja unistused kokku ühele pildile ja loo nii oma ideaalmaailm.

Konkursist

  • konkurss toimub kolmes vanuseastmes (6–9-aastased, 10–14-aastased, 15–18-aastased),
  • töid saab esitada 2. aprillist 2020 kuni 15. juunini,
  • võitjad kuulutatakse välja 20. juunil Adamson-Ericu muuseumi veebilehel ja Facebooki lehel,
  • valitakse välja parimad igast vanusekategooriast. Auhinnad on välja pannud Eesti Kunstimuuseum. Iga vanuserühma võitja saab omale Eesti Kunstimuuseumi kunstitarbeid, trükiseid ning meeneid ja mänge. Auhinnatud saavad ka teise ja kolmanda koha tööde autorid. Lisaks on muuseum välja pannud kaks eriauhinda – sünnipäeva pidamise võimaluse muuseumis aasta jooksul koos ringkäigu, töötoa ja mängudega.
  • välja valitud töödest avatakse pärast konkursi lõppu näitus Adamson-Ericu muuseumi kunstikeldris. Töid esitletakse ka virtuaalnäitusel.

Osalemiseks

  • teosta oma maal A4 või A3 suuruses vabalt valitud alusele (näiteks paberile, lõuendile või kartongile). Töö tegemisel kasuta maalimistarbeid. Värvidest võid kasutada näiteks guašš-, vesi-, akrüül- või õlivärve või õlipastelle.
  • Tee oma tööst foto ja esitada see vormi kaudu.
  • Foto tööst võib saata ka e-postiaadressile kunstikonkurss@ekm.ee. Ka sel juhul tuleb lisada oma nimi, vanus, töö pealkiri ja kooli nimi.
  • Foto mõõtmed: maksimumlaius 1920 pikslit, maksimumkõrgus 1080 pikslit.

Kunstitöö pildistamiseks ja kvaliteetse foto saamiseks aseta see valgusrikkasse kohta, heledale pinnale. Pildista päevavalguses ja vaata, et valgus pinnalt vastu ei peegeldaks.

Kui pildistatud fail on liiga suur, saab selle suurust muuta mõnes fototöötlusprogrammis, nt Paint’is.

Samuti on veebis mitmeid rakendusi, mis võimaldavad fotot muuta. Üks neist on https://squoosh.app/. Juhis kasutamiseks:

1. Lae arvutist või telefonist üles maalist tehtud foto, vajutades nupule SELECT AN IMAGE.

2. Seejärel kliki paremal sõnale RESIZE ja sisesta mõõdud: kõigepealt kõrgus (HEIGHT) 1080 pikslit. Kui laius (WIDTH) jääb seejärel suuremaks kui 1920, siis sisesta laiuseks 1920. Nüüd on pildil õige suurus.

3. Nüüd liiguta pildi kvaliteedi (QUALITY) liugur paremale, et kvaliteet oleks 100%. Kui pildifaili maht on väiksem kui 2,0 MB, siis võid vajutada kõige alumises paremas nurgas allalaadimise nupule ja vähendatud pildi endale arvutisse salvestada. Kui suurus on üle 2,0 MB, siis nihuta liugurit esmalt nii palju vasakule, et suurus jääks alla 2. Nüüd võid faili oma arvutisse laadida.

4. Siis ongi foto saatmiseks valmis!

Siin on ka videojuhend.

Kui tarvis, küsi abi oma vanematelt või suuremalt õelt-vennalt või kirjuta aadressile kunstikonkurss@ekm.ee.

Mõned soovitused enne maalima hakkamist

  • Mõtle läbi, milliseid mälestusi ja unistusi tahaksid pildile luua. Mõtle, mis värvidega oleks neid kõige paremini edasi anda. Kui sinu mälestus oleks värv, mis värv see oleks?
  • Enne tööle asumist võid Olev Subbi töödega tutvuda Eesti Kunstimuuseumi digikogus. Sealt saad ülevaate Subbi loomingust ning saad oma kunstitööks inspiratsiooni koguda.
    Vaata töid siit.
  • Kui soovid Olev Subbi elu ja loominguga rohkem tutvuda ja värviõpetusest teada saada, vaata ka Adamson-Ericu muuseumi e-kunstitundi ja pane end selle vahvates ülesannetes proovile.
    Vaata tundi siit.

NB! Töö konkursile saatmisega ja keskkonda üles laadimisega nõustuvad lapsevanemad alaealiste laste isikuandmete töötlemisega.

Muuseumil on õigus:

  • tööd presenteerida virtuaalnäitusel veebikeskkonnas,
  • esitleda konkursile saadetud tööd oma kodulehel, sotsiaalmeediakanalites  ja Olev Subbi e-kunstitunni loovtöö näitena,
  • avalikustada parimate tööde autorite nimed ja vanused muuseumi kodulehel, sotsiaalmeediakanalites ja meedias,
  • paluda parimate tööde autoritel saata originaalid muuseumile näituse kokkupanekuks. Näitusetöö kõrval eksponeeritakse autori nime, vanust ja töö valmimisaastat.
Uuendatud: 25/04/2024