Koolinoorte videokonkurss „Maa 100 aasta pärast“ ootab osalejaid

TÜ Tartu observatoorium ja Keskkonnainvesteeringute Keskus kutsuvad kõiki koolinoori osalema videokonkursil, mille teema on „Maa 100 aasta pärast“.

Näeme ja kuuleme iga päev, milliseid tagajärgi on Maale tekitanud või tekitamas inimese tegevus. Samas aga räägitakse ka meie planeedi hoidmisest rohkem kui kunagi varem. Üks võimalus kaardistada seda, mis Maaga toimub, on satelliite kasutades meie planeeti pildistada ja neid pilte uurida. Just see on kaugseirajate igapäevatöö. Tartu observatooriumi kaugseirajad kutsuvadki koos Keskkonnainvesteeringute Keskusega kõiki üles mõtlema, milline võiks olla meie planeedi tulevik. Konkursile saadetud videod peaksid niisiis andma aimu, kuidas Maal saja aasta pärast läheb.

Osalemise tingimused

  • Osaleda võivad kõik koolinoored 1.–12. klassini, seejuures võib video valmis meisterdada nii üksi kui ka meeskonnas. Video valmistamisel ning filmimisel võib kasutada lähedaste ja sõprade abi, aga põhiautor ja video esitaja peab siiski olema kooliõpilane või kooliõpilaste rühm.
  • Oodatud video pikkus on 5–15 minutit ja see võib olla filmitud nii profikaamera kui ka telefoniga.
  • Video ei tohi olla varem ühelgi konkursil osalenud.
  • Video peab olema autorite endi looming. Teiste inimeste loomingu kasutamisel peab lähtuma heast tavast ja arvesse võtma autoriõigusi.
  • Video peab olema üldtuntud videovormingus, et oleks kindel, et konkursi korraldajad videot vaadata saaksid.
  • Video esitamiseks on kaks võimalust.
    • Laadida see üles mõnele andmejagamisplatvormile, näiteks Google Drive’i või Dropboxi. Sel juhul peaks video lingi, pealkirja, autorite nimed ja soovi korral lühikirjelduse saatma aadressile tanel.liira@ut.ee, märkides e-kirja teemaks „Videokonkursi osaleja“.
    • Saata see mälupulgal aadressile Observatooriumi 1, 61602 Tõravere, Tartu maakond. Ka sel juhul peaksid lisatud olema video pealkiri, autorite nimed ja soovi korral lühikirjeldus.
  • Videote esitamise tähtaeg on 13. oktoober 2019.

Auhinnad

Konkursi auhind on droon DJI Mavic Pro Platinum. Pilt: store.dji.com

Võistluse peaauhind on võimas droon DJI Mavic Pro Platinum (loe lähemalt tootja kodulehelt), mis annab võimaluse Maad kõrgelt vaadelda ja nii ka ise kaugseirega tegeleda! Drooni hind poes algab 1000 eurost.

Peale selle kutsutakse võiduvideo autor või autorid külla TÜ Tartu observatooriumisse, kus nad saavad tutvuda Põhjamaade suurima teleskoobiga, külastada Stellaariumit, näha laboreid, kus ehitatakse satelliite, ning vaadata, millega observatooriumi teadlased tegelevad.

Ka teine ja kolmas koht pälvivad observatooriumi ekskursiooni ja meenetekoti. Kõige aktiivsem klass saab auhinnaks aktiivõppeprogrammi (vt lähemalt Tartu observatooriumi külastuskeskuse kodulehelt). Peale selle anname välja hulga eriauhindu!

Võistluse parimate videod avaldatakse ka TÜ Tartu observatooriumi YouTube’i kanalil ja neid jagatakse observatooriumi kanalites.

Võistluse info https://kosmos.ut.ee/et/videokonkurss.

Uuendatud: 19/03/2024