Infoleht nr. 11 - 27.11.2017

doc   

HTG INFO 

Koolipere õnnitleb

  • rahvusvahelisel astronoomia ja astrofüüsika olümpiaadil individuaalarvestuses hõbemedali võitnud Richard Luhtarut ning Hannes Kuslapit (mõlemad 11.a), kes saavutasid olümpiaadil koos Eesti võistkonna teiste liikmetega võistkondlikus arvestuses esikoha.

Juhtkond tänab

  • õpetajaid Anneli Saarvat, Aimar Poomi ja Priit Parisood õpilaste spordinädala ja korvpalli- ning saalihoki vilistlasturniiride korraldamise eest;
  • õpetaja Eha Paabot õpilaste konkursiks ettevalmistamise eest;
  • arendusjuht Aare Ristikivi maailmahariduse päevade koordineerimise eest.

Õppetöö

  • II perioodi viimane õnnetund (90 minutit) toimub neljapäeval, 30. novembril kell 15.45 ruumis 107. Õnnetunni viib läbi õpetaja Monika Piirimäe ning osalemiseks saab registreeruda 29. novembri hilisõhtuni. Registreerumise lingi leiate kooli kodulehelt www.htg.tartu.ee.
  • 29. novembrist kuni 5. detsembrini toimuvad kõikides 11. klassides UPT testid. Testi sooritamiseks vajalikud materjalid on kättesaadavad Moodle’i keskkonnas. Testid viiakse läbi järgmistel aegadel:
    11.a     neljapäeval (30.11) 2. tund õp. A. Mägi – 303
    11.b     neljapäeval (30.11) 1. tund õp. A. Mägi – 303
    11.c     kolmapäeval (29.11) 3. tund õp. A. Mägi – 303
    11.d     kolmapäeval (29.11) 4. tund õp. A. Ristikivi – 303
    11.e     teisipäeval (05.12) 5. tund õp. M. Piirimäe – 303
     
  • Reedel, 1. detsembril peavad 10. ja 11. klasside õpilastele kell 13.00–13.45 loengu meie kooli vilistlased:
    10.a – Kaur Ojakivi
    (vil 2013) „Unistusi tulevikuks – mis oleks kui…“
    10.b – Sven Kukemelk (vil 2006) „Oma lennufirma vajalikkus Eestis“
    10.c – Külli Jaako (vil 1995) „Uute närvirakkude teke täiskasvanueas – kas murtud müüt?“
    10.d – Priit Märtin (vil 2004) „Kas/kuidas tulevikus jõukust kasvatada?“
    10.e – Olev Remsu (vil 1966) „Kuidas Supilinn, Neenetsimaa, Kesk-Aasia ja Okeaania igaüks omal moel inimese maailmapilti mõjutavad“
    11.a – Kaspar Krass (vil 2008) „Arhitektuurne protsess digiajastul“
    11.b – Margus Lentsius (vil 1999) „Advokaadiameti ja reaalainete omavahelistest huvitavatest seostest“
    11.c – Sander Pajusalu (vil 2007) „Inimese genoom ja selle tähtsus arsti vaatevinklist“
    11.d – Kristjan Jasinski (vil 2008) „Kaugkanalites kliendisuhtlus – uus normaalsus“
    11.e – Mart Raamat (vil 2007) „Humanitaaride võtmeroll globaliseeruva maailma suunamisel“
     
  • Rahvusvaheline inglise keele võistlus Best in English toimub õpetajate Katrin Ojaveere ja Marcus Hildebrandti eestvedamisel neljapäeval, 30. novembril kell 11.15 ruumides 303 ja 312.
    Registreerunud õpilased saavad lähiajal sõnumi võistluse kohta.

Muudatused tunniplaanis

teisipäev, 28.11
11.a     2. tund saksa keel õp. M. Matto tundi asendab õp. A. Roots - 204
11.c     1. tund saksa keel õp. M. Matto tundi asendab õp. A. Roots - 204
11.d     1. tund saksa keel õp. M. Matto tundi asendab õp. A. Roots - 204

neljapäev, 30.11
10.b     3. tund Riigikogu liikme Marko Mihkelsoni loeng „Eesti ja Euroopa julgeoleku aktuaalsed teemad“ – aula (200)
11.c     1. tund füüsika õp. M. Reemann – 144
3. tund kehaline kasvatus õp. A. Saarva/A. Poom – 228
12.a     2. tund matemaatika õp. Ü. Hüva – 136
3. tund Riigikogu liikme Andres Herkeli loeng „Millistele välispoliitilistele arengutele peaks Eesti enda tuleviku seisukohast eriti tähelepanu pöörama?“ auditoorium (221)
12.b     3. tund Riigikogu liikme Andres Herkeli loeng „Millistele välispoliitilistele arengutele peaks Eesti enda tuleviku seisukohast eriti tähelepanu pöörama?“ auditoorium (221)
12.c     3. tund Riigikogu liikme Marko Mihkelsoni loeng „Eesti ja Euroopa julgeoleku aktuaalsed teemad“ – aula (200)
12.d     1. tund kehaline kasvatus õp. A. Saarva/ A. Poom – 228
3. tund Riigikogu liikme Marko Mihkelsoni loeng „Eesti ja Euroopa julgeoleku aktuaalsed teemad“ – aula (200)
12.e     1. tund kunst õp. P. Beier – 203
3. tund Riigikogu liikme Marko Mihkelsoni loeng „Eesti ja Euroopa julgeoleku aktuaalsed teemad“ – aula (200)

reede, 01.12
NB! Tundide ajad on muudetud:
1. tund     8.05 –   9.00
2. tund     9.10 – 10.05
3. tund   10.30 – 11.25
4. tund   11.55 – 12.50
5. tund   13.00 – 13.45 (10.-11. klassidel loeng)

10.a     4. tund kirjandus õp. K. Soodla – 203
5. tund vilistlase Kaur Ojakivi loeng – 203
10.b     5. tund vilistlase Sven Kukemelgi loeng – 202
10.c     5. tund vilistlase Külli Jaako loeng – 220
10.d     1. tund kirjandus õp. K. Soodla – 203          5. tund vilistlase Priit Märtini loeng – 102
10.e     3. tund inimeseõpetus õp. U. Saar – 203
4. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 136
5. tund vilistlase Olev Remsu loeng – 136
11.a     4. tund matemaatika õp. E. Timak – 213
5. tund vilistlase Kaspar Krassi loeng – 213
11.b     1. tund kunst õp. M. Jõgiste – 135
3. tund matemaatika õp. E. Timak – 136
5. tund vilistlase Margus Lentsiuse loeng – 107
11.c     5. tund vilistlase Sander Pajusalu loeng – 225
11.d     4. tund kunst õp. P. Beier - 141
5. tund vilistlase Kristjan Jasinski loeng – 141
11.e     4. tund matemaatika õp. H. Kiisel - 135
5. tund vilistlase Mart Raamatu loeng – 135

12. klasside eesti keele proovieksam toimub kella 8.05st-13.00ni järgmistes ruumides:
12.a     ruumis 144 – õp. E. Hunt kell 8.05–9.15, õp. A. Pettai kell 9.15–13.00
12.b     ruumis 139 – õp. A. Saarva
12.c     ruumis 221 – õp. T. Pluum
12.d     ruumis 105 – õp. H. Tering
12.e     ruumis 221 – õp. T. Pluum
Proovieksamit sooritavad õpilased saavad lõunatada kooli sööklas kell 9.30 – 13.30.

Teated

  • Teisipäeval, 28. novembril toimub Saksa keelediplomi eksami kirjalik osa Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumis. Täpsem informatsioon saksa keele õpetaja Mall Mattolt.
  • Teisipäeval, 28. novembril tähistab ajalooring kooli aastapäeva ja vaatab äsja digitaliseeritud filme, mis on tehtud õpilaste poolt 35 aastat ja rohkem tagasi. Selgitusi jagavad 1982. aastal kooli lõpetanud Juhani Püttsepp ja Heino Telling. Ootame kõiki kell 15.50 ruumis 141.
  • Neljapäeval, 30. novembril pärast 3. tundi toimub auditooriumis taas Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse viktoriin. Oodatud on 2‑liikmelised võistkonnad, valikvastustega testi täitmisele kulub maksimaalselt 10 minutit.
  • Tartu Ülikooli teaduskool ja Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut korraldavad laupäeval, 2. detsembril Tartus lingvistika-olümpiaadi infopäeva, kuhu oodatakse kõiki koolinoori, kes soovivad enam teada saada, mis on lingvistika või kaaluvad lingvistikaolümpiaadil osalemist. Täpsem informatsioon õp. Kristiina Pungalt.
  • Maailmahariduse päevade raames toimunud heategevuslikust küpsetiste müügist kogunes 86 eurot, mille annetame Põhja-Afganistani kooli sanitaartingimuste parandamiseks. Maailmahariduse päevade korraldajad tänavad kõiki õpilasi ja õpetajaid, kes aitasid maailma paremaks muuta. Suur tänu ka MTÜ Mondole ja Välisministeeriumile, kes toimunut korraldada aitasid.

Õpilased

  • Koolinoorte arhitektuurikonkursil „Minu unistuste linnaväljak“ pälvis Getter Pihlak (12.d) gümnaasiumiastme arvestuses kolmanda koha.
  • Neljapäeval, 30. novembril esinevad õpilased Hanna-Maria Mets ja Marija Toomjõe (12.d) ning Rauno Juntson ja Karl-Johannes Kõiv (12.e) Akadeemilise Rahvaluule Seltsi sügiskonverentsil ülevaatega möödunud kevadisest humanitaarpraktikast.

Õpetajad

  • Õpetaja Mall Matto osaleb Saksa keelediplomi eksamikomisjoni töös 28. novembril.
  • Psühholoog Triin Ulsti töölt eemaloleku ajal (kuni 15.12) asendab teda koolipsühholoogia magistrant Trine Uusen, kes on majas esmaspäeviti kell 10-16 ja kolmapäeviti kell 10-12 (ruumis 311). Teistel aegadel saab Trine Uuseniga ühendust e-posti aadressil trineuusen@gmail.com.

Olümpiaadid ja võistlused

  • 4. novembril toimus Eesti koolinoorte XXIV keemia lahtine võistlus, mille vanemas rühmas osales 49 õpilast. Treffneristidest olid parimad üheteistkümnendikud: 6. Richard Luhtaru (11.a), 20. Sullo Saan (11.a), 21. Kirke Joamets (11.a) ja 22. Ellen Leib (11.b). Kaheteistkümnendikest saavutas 4. tulemuse Joosep Kaimre (12.b), 10. Silvia Hiie Aabloo (12.b), 16. Herman Rull (12.c) ja 17. Loona Volke (12.b). Tubli 15. tulemuse sai vanemas rühmas võistelnud Hanna-Riia Allas (10.a).
  • 7. novembril toimunud füüsika kooliolümpiaadi tulemused:
    12. klass:
    1. Loona Volke, 2. Joosep Kaimre, 3. Silvia Hiie Aabloo (kõik 12.b);
    11. klass:
    1. Kirke Joamets, 2. Sullo Saan (mõlemad 11.a), 3. Tanel Tamm (11.b);
    10. klass:
    1. Hanna-Riia Allas, 2. Leonid Zinatullin, 3. Artur Avameri (kõik 10.a), 4.-5. Kadi Siigur (10.a) ja Magomed Akhmedov (10.b), 6. Andreas Eskor (10.b), 7. Kaarel Kõomägi (10.a), 8.-9. Jass Reemann ja Ethel Uibo, 10. Raino Marten Rammo (kõik 10.b)

 

Konkursid

  • Eesti Roheline Liikumine ootab osalema videokonkursil „Keskkonnasõbralikud avalikud üritused“. Tööde esitamise tähtaeg on 14. mai, täpsem info: http://roheline.ee/projektid.

Sport

  • Eesti asutuste meistrivõistlustel saalihokis saavutas HTG esindus tubli 4. koha.
  • Kooli spordinädala tulemused:
    Saalihoki välkturniir – võitis 12.c
    Korvpalli välkturniir – võitis 11.b
    Sopsuviskevõistluse parimad: neidudest Elis Raud 12.e, noormeestest Markus Jörgen Paapsi 12.e
    Võrkpalli välkturniir – võitis 12.d
    Õpetajate–õpilaste saalihokikohtumine: võitsid õpetajad tulemusega 24:11 (mängud 12., 11. ning 10. klassidega jäid vastavalt 8:5; 8:3; 8:3)
    Korvpalli vilistlasturniiri esikolmik:
    1.    2012. a. lend
    2.    2006. a. lend
    3.    2007. a. lend
    Õpilased jagasid 7.-9. kohta.
    Lendude kohtumine korvpallis: 1964 11.a/1987 – 2018 26:34
    Saalihoki vilistlasturniiri esikolmik:
    1.    2015. a. lend
    2.    2018. a. lend
    3.    2017. a. lend

Söökla teated

  • Orientiiriks lapsevanematele informatsioon detsembrikuu toiduraha kohta:
    * kui õpilane sööb ka arvestuste nädalal:
    tava- ja taimetoit 15 päeva x 0.58 eurot = 8.70 eurot, poisteports 15 päeva x 1.02 eurot = 15.30 eurot;
    ** kui õpilane ei söö arvestuse nädalal:
    tava- ja taimetoit 10 päeva x 0.58 eurot = 5.80 eurot, poisteports 10 päeva x 1.02 eurot = 10.20 eurot.
    * Toitlustamist ei toimu 22. detsembril.
  • Tuletame meelde, et õpilased, kes ei söö arvestuste nädalal, peavad ennast süsteemis ARNO märkima sellel perioodil puudujaks.

Kooli 134. aastapäeva tähistamine

  • Esmaspäeval, 27. novembril kell 16.00 kooli ajaloo viktoriin 10. klasside õpilastele auditooriumis (5-liikmelised võistkonnad).
  • Teisipäeval, 28. novembril toimub võimlas kell 17.30-19.00 viimane ballieelne seltskonnatantsu kursus.
  • Neljapäeval, 30. novembril kell 18.00 135. aastapäeva balli perenaise ja peremehe valimised võimlas.
  • Reedel, 1. detsembril kell 8.15 viivad ÕK esindus ja kooli juhtkond lilled ning küünlad H. Treffneri hauale ja ausambale.
    kell 14.00-15.30 kooli aastapäeva pidulik aktus
  • Laupäeval, 2. detsembril kell 18.00 avatakse ballikülalistele koolimaja uksed.
    ​Kell 19.00 algab 134. aastapäeva ball „Avastamata talvekuningriik“.
    • Pääsmed: õpilastele (20. november–1. detsember) 8.-eurot; (2. detsembril) 10 eurot;
    • vilistlastele (20. november–1. detsember) 10 eurot, (2. detsembvril) 15 eurot.
      Pääsmeid saab osta kooli kantseleist ja huvijuhi kabinetist (313).

NB! Õpilased, kelle kasutuses on metallist riidekapid (kõik 12ndikud ja 11.a ning 11.b), peavad need reedel, 1. detsembril pärast koolipäeva lõppu oma asjadest tühjaks tegema, ukse lukust lahti jätma ning võtme endaga kaasa võtma – riidekapid lähevad balli ajal käiku külaliste garderoobidena.
 
 

Viimati muudetud: 
2019-10-03 01:49