Infoleht nr. 18* - 30.01.2017

doc   

HTG INFO 

Juhtkond tänab

  • humanitaarsuuna õpilaskonverentsil sõna võtnud õp. Toomas Jürgensteini ja teadlast Enrico Talvistut, segakoori Anima lauljaid ja nende dirigenti õp. Ülle Keerbergi; uurimistöid ja humanitaarpraktikat tutvustanud ning õpilaskonverentsi juhtinud ja muusikalist vahepala pakkunud õpilasi; aastapäevakonverentsil inspireerivate ettekannetega esinenud külalisi prof. Aadu Musta, Joonas Hellermad, Helena Tulvet, prof. Andra Siibakut ja Ivar Põllut ning kaasa mõelnud ja küsimusi esitanud õpilasi; laupäeval huvilistele põnevaid õpitubasid läbi viinud vilistlasi Keiu Virrot, Helen Hinti, Evelin Rootsit, Isabel Jezierskat, Sigrid Solnikut, Kristjan Luhametsa, Jaagup Metsalu, Toomas Laigut, Elise Kerikmäed ja Merike Reiljani.
    Juhtkond tänab ka õpetajaid Tiina Niitvägi‑Hellamaad, Monika Piirimäed, Tiina Pluumi, Kristiina Pungat ja Aare Ristikivi ning kõiki teisi õpetajaid ja õpilasi, kes eelpool mainitud ürituste õnnestumisele kaasa aitasid;
     
  • õpetaja Hele Kiiselit ja vilistlast Jaan Aru Tarkusepäevakese korraldamise eest;
  • õpetajaid Marcus Hildebrandti, Helen Köhlerit, Siim Oksa, Madis Reemanni ja Külli Rootsit õpilaste konkursiks ettevalmistamise eest.

Õppetöö

  • UPT-18 teine test toimub 11. klassi õpilastele alljärgnevatel aegadel:
    11.a     II rühm reedel, 3. veebruaril 4. tund õp. A. Mägi - 206
    11.a     I rühm (4. tund on joonestamine) reedel, 3. veebruaril 5. tund õp. A. Mägi - 206
    11.b     neljapäeval, 2. veebruaril 3. tund õp. A. Ristikivi - 303
    11.c     neljapäeval, 2. veebruaril 1. tund õp. A. Ristikivi – 303
    11.d     teisipäeval, 31. jaanuaril 4. tund õp. M. Piirimäe - 303
    11.e     teisipäeval, 31. jaanuaril 3. tund õp. A. Mägi - 303
    Testi sooritamiseks kulub arvestuslikult 45 minutit. Pärast testi sooritamist jätkub tunniplaanijärgne õppetund.
  • Järgmine õnnetund (90 min) toimub neljapäeval, 2. veebruaril kell 15.45 ruumis 105. Õnnetundi saab registreeruda 1. veebruari hilisõhtuni.

Muudatused tunniplaanis

esmaspäev, 30.01
10.c    5. tund vene keel õp. L. Titova rühmal jääb ära

teisipäev, 31.01
10.b    2. tund vene keel toimub ruumis 303 õp. O. Titova juhendamisel
10.c    2. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. H. Köhler - 105
2. tund vene keel toimub ruumis 303 õp. O. Titova juhendamisel
4. tund vene keel õp. L. Titova rühmal iseseisev töö õp. M. Matto - 302
10.d    2. tund vene keel toimub ruumis 303 õp. O. Titova juhendamisel
11.a    5. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. M. Hildebrandt - 204
11.b    3. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. E. Hunt – 204, 
11.c    3. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. E. Hunt – 204, vene keel õp. L. Titova rühmal iseseisev töö õp. M. Matto - 302
11.d    3. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. E. Hunt – 204, 
11.e    5. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. M. Hildebrandt - 204

kolmapäev, 01.02
10.a    2. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja - 220
4. tund Tartu rahu loeng aulas
10.b    1. tund vene keel õp. L. Titova rühmal jääb ära
4. tund Tartu rahu loeng aulas
10.c    1. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. H. Köhler – 105, vene keel õp. L. Titova rühmal jääb ära.
4. tund Tartu rahu loeng aulas
10.d    1. tund vene keel õp. L. Titova rühmal jääb ära
4. tund Tartu rahu loeng aulas
10.e    2. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja - 220
4. tund Tartu rahu loeng aulas
11.b    3. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. E. Hunt - 203
4. tund vene keel õp. L. Titova rühmal jääb ära
11.c    3. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. E. Hunt - 203
3. tund vene keel õp. L. Titova rühmal iseseisev töö õp. M. Matto - 302
4. tund vene keel õp. L. Titova rühmal jääb ära
11.d    3. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. E. Hunt - 203
4. tund vene keel õp. L. Titova rühmal jääb ära
12.b    toimub 1. tund (matemaatika), mille järel sõidab klass õppepäevale Jääaja Keskusesse
IKab-kursus (12.kl) 5. tund õp. M. Hildebrandt - 312

neljapäev, 02.02
10.a    3. tund inglise keel õp. M. Hildebrandti ja õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja - 141
10.b    2. tund inglise keel õp. M. Hildebrandti rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja – 309
10.c    2. tund inglise keel õp. M. Hildebrandti rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja - 309
3. tund keemia õp. E. Paabo – 217
4. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 135
10.d    2. tund inglise keel õp. M. Hildebrandti rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja - 309
10.e    1. tund kunst õp. P. Beier - 135
3. tund inglise keel õp. M. Hildebrandti ja õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja - 141
11.b    4. tund saksa keel õp. a. Rootsi rühmal jääb ära
11.c    4. tund saksa keel õp. a. Rootsi rühmal jääb ära
11.d    4. tund saksa keel õp. a. Rootsi rühmal jääb ära
12.a    tunde ei toimu, klass on õppekäigul Tallinna Tehnikaülikoolis
12.b    tunde ei toimu, klass on õppekäigul Tallinna Tehnikaülikoolis
12.d    toimub 1. tund (usundiõpetus), mille järel sõidab klass õppepäevale Jääaja Keskusesse
IKab-kursus (12.kl)    5. tund õp. H. Köhler – 312
SKc11    5. tund jääb ära

reede, 03.02
10.a    3. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja - 204
10.e    3. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja - 204
11.a    1. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. M. Hildebrandt - 204
11.b    2. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. E. Hunt - 204
11.c    2. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. E. Hunt - 204
11.d    2. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. E. Hunt - 204
11.e    1. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. M. Hildebrandt - 204

 

Teated

  • Täna kell 16.00 toimub ruumis 204 klassivanemate ümarlaud, kus õpilastega vestleb kooli juhtkond.
  • Teisipäeval, 31. jaanuaril kutsub HTG dokumentaalfilmiklubi kõiki holokausti ohvrite mälestuspäeva puhul vaatama filmi „Anne Franki elu“. Filmis kajastatud teemat avab Tartu ülikooli antropoloogilise ja etnolingvistika professor Urmas Sutrop.
  • Kolmapäeval. 1. veebruaril 4. õppetunni ajal peab vilistlane Trivimi Velliste aulas Tartu rahu teemalise loengu. Loeng on kohustuslik kõikidele 10. klasside õpilastele.
  • Kolmapäeval, 1. veebruaril kell 16.00 algab Tartu Hansa koolis XII noorte tantsupeo „Mina jään“ I ülevaatus. Tantsuansamblist Tantsutallad konkureerib peole 6 rühma. Tantsijad peavad Hansa koolis kohal olema kell 15.15.
  • Kooli kõnevõistlus peetakse neljapäeval, 2. veebruaril kell 16.00 auditooriumis. Võistluse esimeses voorus esitatakse kodus ettevalmistatud 5-7-minutiline veenmiskõne ning teises voorus kuni 3-minutiline lühikõne žürii antud teemal. Registreerumine kuni 2. veebruarini eesti keele õpetajate juures. Parimad kõnelejad saavad võimaluse minna üleriigilisele kõnevõistlusele Kuldsuud Põltsamaal.
  • Slackline’i näidistreening Hollywoodi kaskadööriga toimub pühapäeval, 5. veebruaril kell 15.00–18.00 Hugo Treffneri Gümnaasiumis. Näidistreeningu korraldaja on HTG vilistlane Tauri Vahesaar, kes lisaks treeningule teeb kell 17.30 ka slackline-show, mis on pealtvaatajatele tasuta. Sissepääs treeningtundi on aga tasuline: kuni 03.02.2017 10 eurot (20 piletit); hiljem 15 eurot (30 piletit). Täpsem informatsioon www.taurivahesaar.com

Olümpiaadid ja võistlused

  • Füüsikaolümpiaadi piirkonnavooru tulemused:
    10. klass (19 osalejat)
    1. Richard Luhtaru (10.a)
    4. Hannes Kuslap (10.a)
    5. Toomas Tennisberg (10.b)
    9.-10. Kirke Joamets (10.a)
    9.-10. Andres Anijärv (10.a)
    11. klass (12 osalejat)
    1. Loona Volke (11.b)
    2. Joosep Kaimre (11.b)
    4. Kati Iher (11.b)
    5.-6. Silvia Hiie Aabloo (11.b)
    5.-6. Kristina Koch (11.b)
    7. Maret Sõmer (11.a)
    8. Annabel Talts (11.a)
    12. klass (6 osalejat)
    1. Eva Maria Tõnson (12.b)
    2. Aaro Kristjuhan (12.b)
    3. Johannes Vallikivi (12.b)
    4. Kerli Tali (12.a)
    5. Elo Mari Pauman (12.b)
  • Inglise keele olümpiaadi piirkonnavoorul (21 osalejat) olid meie õpilaste tulemused:
    5. Mari Siilivask (12.c)
    7. Eeva-Ruth Niitvägi (12.a)
    8. Joosep Kaimre (11.b)
    10. Rahel Toomik (12.d)
    12. Agnes Unt (12.d)
  • Imelise Ajaloo viktoriini jaanuarikuu viis parimat tulemust:
    1. Sandra Reinvald ja Diana Mällo (11.e)
    2. 12d varumehed
    3. Arle Kuura ja Jaanus Randma (11.a)
    4. Sullo Saan (10.a)
    5. Liisa Sonn ja Rauno Variku (11.a)

Konkursid

  • Kodanikuhariduse programm Minu Riik koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutavad välja esseekonkursi teemal “Minu kodu on Eestimaa“. Tööde esitamise tähtaeg on 15. veebruar. Täpsem info kooli koduleheküljel.

Õpetajad

  • Õpetaja Katrin Ojaveer on haigestunud, õpetaja Ljubov Titova on õppetööst eemal 30.01.-01.02., õppealajuhataja Aime Punga ja direktor Ott Ojaveer osalevad haridusjuhtide aastakonverentsil 2.-3. veebruaril, 2. veebruaril on õpetajad Hele Kiisel, Marcus Hildebrandt ja Siim Oks õpilastega õppekäigul Tallinna Tehnikaülikoolis ja õpetaja Aive Roots õppepäeval Jääaja Keskuses.

Sport

  • Tartu maakonna meistrivõistlustel korvpallis said meie noormehed 5. koha. Kooli esindasid Georg Kaasik (10.b), Brandon Undrusk (10.e), Roland Pärn (11.a), Märt Morel (11.a), Indrek Lombiots (11.a), Kristjan Hinno (11.b), Martin Ojamaa (11.c), Markus Jörgen Paapsi (11.e), Markus Punnar (12.a), Tamor Haabmets (12.b) ja Jürgen Jürgenson (12.b).

Eelteated

  • III perioodi arvestused toimuvad 8.-14. veebruarini.
    7. veebruaril ainetunni ajal toimuvad järgmistel klassidel esimesed arvestused:
    10.a     1. tund muusika õp. Ü. Keerberg – 220
    10.b     1. tund geograafia õp. Ü. Seevri – 227
    10.c     3. tund keemia õp. E. Paabo – 217
    10.d     3. tund eesti keel õp. M. Piirimäe – 107
    12.a     3. tund matemaatika õp. Ü. Hüva – 136
    12.d     3. tund füüsika õp. J. Paaver – 202
    12.e     4. tund füüsika õp. J. Paaver – 213
  • Arvestuste nädala vabaainetunni aja lepib aineõpetaja ise õpilastega kokku. Võimalused tunni läbiviimiseks on:
    - reedel, 3. veebruaril 5. tund;
    - esmaspäeval, 13. veebruaril kell 10.15-11.45. või
    - teisipäeval, 14. veebruaril kell 14.15 - 15.45.
  • Lõplik III perioodi arvestuste plaan valmib 1. veebruariks.
  • Esmaspäeval, 6. veebruaril toimub XII noorte laulupeo „Mina jään“ I ettelaulmine Tartu Tamme Gümnaasiumis (Nooruse 9).
  • 9.-14. veebruarini on meie kooli õpilastel võimalus uisutada Lõunakeskuse uisuväljal. Täpsem info kehalise kasvatuse õpetajatelt.
  • 7. veebruaril toimub 11.c klassi õppepäev Jääaja keskuses.

 

 

Hugo Treffneri Gümnaasiumi 30.01.2017. a direktori käskkirjaga nr 8 avaldatakse kiitust

 

  1. Väga hea ja hea õppeedukuse eest I poolaastal järgmistele õpilastele:
    10.a
    Andre Anijärv, Kati Ilus, Kirke Joamets, Kadri Jõul, Karl Erik Kaliste, Kasper Kaljuste, Kaarel Kangro, Karl Aleksander Kaplinski, Liis Karo, Karolin Kivilaan, Hanna-Maria Kukk, Hannes Kuslap, Karl-Magnus Laikoja, Richard Luhtaru, Hälis Metsküla, Raiki Mänd, Iris Niinemets, Lea Sophie Noe, Eva-Maria Rannik, Sullo Saan, Auli Sander, Aron Sisask, Laur Sisask, Hanna Sõnajalg, Anna Talas, Karoliina Tomasson, Richard Toom.
     
    10.b
    Johanna Issak, Sander Jaaniste, Nelle Kasemaa, Kristina Keerdo, Hanna-Liina Kiisler, Rasmus Kruusa, Kärt Käämbre, Sandra Lannes, Sarah Lannes, Ellen Leib, Joosep Lember, Eva Luude, Hanna Moor, Henrik Narusberg, Ines Anett Nigol, Karolin Rips, Kadi Sammul, Henri Sellis, Mark Olav Sepp, Tanel Tamm, Siim Tamme, Toomas Tennisberg.
     
    10.c
    Aveli Aavik, Hermine Aints, Elise Helena Armulik, Iris Gielen, Hardi Häelme, Tiina Jääts, Karl-Erik Kanal, Anleen Kang, Irene Kangur, Alvaro Keskküla, Lauri Kurvits, Katre Luikme, Riti Ly Lukk, Henriette Liis Meeliste,Elo Meriste, Hanna Paaver, Laura Maria Pennar, Berthold Perm, Joonas Pärnalaas, Laura Raudsepp, Erko-Erik Reinmets, Kairi-Liis Roonurm, Lotta Saadla, Jürgen Smidt, Margus Zimmer, Sirle Tobber, Gerly Tohu.
     
    10.d
    Kirke Aer, Triinu Hommik, Liis Hääl, Laura Liisa Jaansoo, Renar Kihho, Aleksandra Kiidjärv, Helene Maria Kikas, Annette Kits, Adeele-Ann Krigul, Rona Britt Luug, Liis-Kristiin Närska, Birgit Paju, Liisbet Palm, Karoliine Pärlin, Rauno Sammel, Saara Selgmäe, Rahel Uusküla, Anna Weidebaum.
     
    10.e
    Triinu Amboja, Hannabel Aria, Ester Asso, Annabel Kaasik, Ilona Kann, Hanna Keeman, Kaari-Lotta Kirs, Siim Kokkota, Anni Leena Kolk, Hant Mikit Kolk, Karmen Kukk, Merili Elisabet Kõiv, Katri Kõva, Helena Lahesoo, Elise Laur, Maarja Leedjärv, Hanna Maria Mägi, Mikk Märtin, Andtriine Navi, Eva-Maria Orgmets, Anette Gertrud Pello, Timoteus Pilli, Olivia Vilma Maria Raudsik, Helena Saks, Krit Katre Sallum, Kerli Unt.
     
    11.a
    Merily Allik, Kersti Joala, Külli Kangro, Laura Kirs, Katre Reinart, Liisa Sonn, Maret Sõmer, Karl Treial, Keilin Turjakas, Katre Uibo, Markus Uppin.
     
    11.b
    Silvia Hiie Aabloo, Siim Kristjan Ellervee, Pilleriin Jukk, Joosep Kaimre, Carolin Kirotar, Kristina Koch, Kristiina Kuningas, Siim Tanel Laisaar, Kristina Lillo, Marie Olli, Martin Pedaja, Triin Mirjam Tark, Andreas Teder, Loona Volke, Johannes Ööpik.
     
    11.c
    Andrea Ani, Kai Budrikas, Ethel Enniko, Samuel Gavronski, Meeri Jürgenson, Kristel Kõivo, Greete Kõnnussaar, Kaie Leppik, Johanna Olesk, Maileen Pillaroo, Gundra Raissar, Raul Villem Reedi, Taavi Reinthal, Kaisa Rooba, Herman Rull, Viktoria Soodla.
     
    11.d
    Ode-Lee Asi, Eeva Liisa Bender, Greete Hollas, Ehe Kaldmaa, Ellen Rebecca Kruuse, Isabel Mae, Maarja Osi, Anna Marie Paabumets, Margus Paaliste, Kris-Robin Sirge, Katrina Tiismus.
     
    11.e
    Laura Inno, Marta Napa,Heido Nõmm, Renna Org, Elisabeth Raidma, Kristin Reino, Ege Sild, Lisette Tiganik, Liis Marii Valeika, Sandra Võsaste.
     
    12.a
    Greete Hõbejärv, Neeme Ilves, Eva Lea Jääger, Kerli Kahk, Elev-Ermo Kask, Kätlin Regiina Kirjanen, Saimi Ester Kortelainen, Pilleriin Kupper, Doris Käämbre, Mikko Maran, Tuule Müürsepp, Eeva-Ruth Niitvägi, Ragne Plaan, Markus Punnar, Verner Sääsk, Martin Vasar, Oskar Lui Veelma, Silvia Veermäe.
     
    12.b
    Greta Ilmas, Kerttu Lilian Kaliste, Aaro Kristjuhan, Minna Kruusamäe, Kadi-Liis Kuum, Karl Kuusik, Georg Kõivumägi, Lisanne Nääb, Elo Maria Pauman, Aleksandra Isabel Pillmann, Vanessa Pure, Ilona Toikka, Jasper August Tootsi, Eva Maria Tõnson, Oliver Vainumäe, Kaspar Valk, Johannes Vallikivi, Erik Martin Vetemaa, Andreas Vija.
     
    12.c
    Markus Haug, Karolina Juhani, Sonja Liis Kaara, Kadi Kaldmäe, Hanna-Riin Karu, Kristiina Kõiv, Liisa Kübarsepp, Ode Laik, Siim Nõmmiste, Kristin Saan, Beatrice Veidenberg, Katri Vesi.
     
    12.d
    Richard Annilo, Maarten Berg, Riinu Esko, Johanna Ets, Mark Aleksander Fischer, Karl Erik Karindi, Carolin Karo, Mart Erik Kermes, Säde Mai Krusberg, Catarina Kurg, Liivi Mall Pari, Merilin Villems, Annika Väljataga.
     
    12.e
    Helina Hakmann, Johanna Kristiina Jaansoo, Michal Jatsa, Katrina Külm, Maia Pruuli, Katrina Saarnits, Karmen Õun.

 



 
 

Viimati muudetud: 
2019-02-19 09:15