Infoleht nr. 19 - 17.02.2016

doc   

HTG INFO 

Koolipere õnnitleb

Tantsutaldade kunstilist juhti Uve Saart, kes on nimetatud Tartu aasta kultuurikandja 2015 nominendiks.

Juhtkond tänab

  • õpetajaid Anneli Mägi, Andre Pettaid, Kristiina Pungat, Aare Ristikivi, Ülle Seevrit ja vilistlast Ants-Oskar Mäesalu õpilaste konkurssideks ettevalmistamise eest.

Õppetöö

  • Reedel, 19. veebruaril toimub aulas 3. tunni ajal välisministri Marina Kaljuranna kohtumine 12. klasside õpilastega ning 4. tunni ajal peab 10. klasside õpilastele aulas loengu riigikogu liige Marko Mihkelson.
  • IV perioodi infominutid ja söögivahetunnid:
10.a - 227       11.a - 144       12.a - 141
10.b - 136       11.b - 107       12.b - 139
10.c - 225        11.c - 217        12.c - 220
10.d - 206       11.d - 102       12.d - 203
10.e - 213        11.e - 202        12.e – 105
I vahetunnil (pärast 2. tundi) söövad lõunat 10.b, 10.c, 10.e, 11.b, 11.c, 12.a ja 12.b klassi õpilased;
II vahetunnil (pärast 3. tundi) söövad lõunat 10.a, 10.d, 11.a, 11.d, 11.e, 12.c, 12.d ja 12.e klassi õpilased;
Kõikidel palutakse lõunatada klassile ette nähtud vahetunnil, et ära hoida söökla ülekoormus.
  • Õnnetunnid toimuvad 11.03 (90 min), 18.03 (45 min), 1.04 (45 min) ja 8. 04 (90 min).
  • IV perioodil vabaainete kursused
filosoofia 2 (loodus- ja reaalharu õpilastele) õp. Toomas Jürgenstein - 203
joonestamine 1 (humanitaar- ja loodussuuna õpilastele) õp. Raimond Lepiste – 202
kaugete maade lood õp. Kristiina Punga, Andre Pettai ja Aare Ristikivi – 141
karjääriplaneerimine psühholoog Triin Ulst – 105
ladina keel 1 õp. Marcus Hildebrandt – 220
Õpetaja M. Hildebrandt palub kõigil õpilastel, kes on avaldanud soovi ladina keele kursusel osaleda, registreeruda aadressil http://tinyurl.com/ladinakeel1
prantsuse keel (c) 6 õp. Tiina Niitvägi-Hellamaa - 308
riigikaitse 1 õp. Tõnis Asson - 221
saksa keel (c) 7 õp. Mall Matto – 204. Kursusele on oodatud kõik praegused 11. klassi õpilased, kes soovivad 2016. A detsembris sooritada Saksa keelediplomi II astme eksami.
Kursusel tutvutakse eksami ülesehituse ning teemadega, arendatakse arutluste kaudu kirjalikku ja suulist väljendusoskust, töötatakse teemakohaste tekstidega ning tehakse nendest kokkuvõtteid. Lisaks toetab kursus kuulamis- ja lugemisoskuse arendamist erinevate ülesandetüüpide alusel.
Esimene vabaaine tund toimub kolmapäeval, 17.02 kell 14.40-15.55
  • NB! Keemia 4. kursus humanitaarainete õpilastele toimub V perioodil.

Muudatused tunniplaanis

neljapäev, 18.02
10.a     3. tund matem.-füüsika praktikum õp. Ü. Hüva/M. Reemann – 136/212
10.c     2. tund bioloogia õp. L. Karo-Astover - 225
11.a     1. tund matem. praktikum I rühm -füüsika praktikum II rühm õp. Ü. Hüva/M. Reemann – 136/212
11.b     2. tund matem. praktikum II rühm/füüsika praktikum I rühm õp. H. Kiisel/M. Reemann – 135/212
4. tund kehaline kasvatus I rühm, füüsika praktikum II rühm õp. A. Saarva/A. Poom/M. Reemann – 228/212
12.b     3. tund bioloogia õp. L. Karo-Astover - 225
12.d     tunde ei toimu, õppepäev Jääaja keskuses
12.e     1. tund bioloogia õp. L. Karo-Astover - 225
reede, 19.02
11.a     5. tund füüsika praktikum I rühm õp. M. Reemann – 212
11.b     4. tund matem. praktikum II rühm õp. H. Kiisel füüsika praktikum I rühm õp. M. Reemann – 135/212
12.d     3. tund bioloogia õp. S. Kaarna – 225
4. tund muusika õp. Ü. Keerberg – 220
 
esmaspäev, 22.02
10.b     2. tund prantsuse keel iseseisev töö õp. M. Hildebrandt – 312
10.c     2. tund prantsuse keel iseseisev töö õp. M. Hildebrandt - 312
10.d     2. tund prantsuse keel iseseisev töö õp. M. Hildebrandt – 31
5. tund prantsuse keele rühmal jääb tund ära, vene keele rühmal toimub
10.e     3. tund prantsuse keel iseseisev töö õp. M. Matto – 139
11.a     5. tund matemaatika kogu klassil õp. Ü. Hüva – 136
11.b     2. tund kunst õp. M. Jõgiste – 102
4. tund füüsika õp. S. Oks – 135
PKc6  1. tund jääb ära
teisipäev, 23.02
10.a     4. tund matemaatika kogu klassil õp. Ü. Hüva – 136
10.b     3. tund matemaatika kogu klassil õp. Ü. Hüva – 136
10.e     3. tund inimeseõeptus õp. U. Saar – 221
            5. tund ajalugu õp. A. Pettai - 141
11.b     1. tund matemaatika kogu klassil õp. H. Kiisel – 135
2. tund eesti keel õp. M. Piirimäe – 203, toimub ka 4. tund
11.a     5. tund matemaatika kogu klassil õp. Ü. Hüva – 136
neljapäeval, 25.veebruaril ja reedel, 26. veebruaril tunniplaanilist õppetööd koolimajas ei toimu.
esmaspäev, 29.02
11.a     5. tund matemaatika kogu klassil õp. Ü. Hüva – 136
11.b     2. tund kunst õp. M. Jõgiste – 102
4. tund füüsika õp. S. Oks – 135

Teated

  • Neljapäeval, 18. veebruaril kell 12.30 on aulas Eesti Vabariigi aastapäeva aktuse lipuvalve proov 12.e klassiga.
  • Tartu Ülikool ootab kõiki ühiskonnateaduste huvilisi tutvuma õppimisvõimalustega neljapäeval, 18. veebruaril kell 16.00 Lossi 36‑214.
  • Reedel, 19. veebruaril kell 16.00 toimub auditooriumis HTG lahtiste uste päev 8. ja 9. klasside õpilastele.
  • Laupäeval, 20. veebruaril sõidab tantsuansambel Tantsutallad Paidesse seitsmendale rahvatantsupeole „KÄGARA“, millega Eesti Tantsujuhtide Rahvatantsurühm tähistab oma 50. sünnipäeva. Kägaral saavad esineda ainult ETRi kuuluvate tantsuõpetajate rühmad. 900 osaleja seas astub lavale ka 120 ansambli Tantsutallad tantsijat.
  • Teisipäeval, 23. veebruaril tähistame aktusega Eesti Vabariigi  98. aastapäeva. Tundide ajad:
1. tund 08.05 - 08.50
2. tund 09.00 - 09.45
3. tund 10.10 - 10.55
4. tund 11.20 - 12.05
5. tund 12.15 - 13.00
Aktus, mille korraldab 12.e klass, algab kell 13.15 aulas.
  • Järgmine infoleht ilmub esmaspäeval, 29. veebruaril.

Olümpiaadid ja võistlused

  • 4. veebruaril toimunud Tartu Rahu aastapäevale pühendatud mälumängus saavutas I koha võistkond ESUÕL (HTG 11.d) ja II koha Poska, Piip ja Prillid (HTG 12.e).
  • 5. veebruaril Albus peetud üleriigilisel Tammsaare loomingu võistulugemisel sai peapreemia Anett Pullerits (12.d).
  • Jasper August Tootsi (11.b) osales 5.-7. veebruaril võistlusel Garage 48 Hardware & Arts (üritus, mis võimaldab iduettevõtetel erinevaid ärilisi algatusi ellu viia), kus tema tegevust hinnati kõige inspireerivama inimese tiitliga. Jasper kuulus ka võitjameeskonda Genosity Tiim http://www.genosity.org
  • 13. veebruaril Tallinnas toimunud  õpilasfirmade laadal sai õpilasfirma „Bison“ (Aleksandra Isabel Pillmann, Jürgen Jürgenson ja Johannes Vallikivi (kõik 11.b) ja Karl-Erik Kirs (TTGst)) kõige innovaatilisema õpilasfirma tiitli ning Estonian Business Schooli eripreemia.
  • 13. veebruaril toimus ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor. Meie õpilastest olid parimad:
teema „Eesti vähemusrahvused ja eestlased võõrsil“ (13 osalejat)
1. Robert Bunder (11.d)
2. Sandra Võsaste (10.e)
3. Hanna Marrandi (11.e)
4. Tuule Müürsepp (11.a)
5. Sirle Kont (11.c)
6. Eeva Liisa Bender (10.d)
7.-8. Janar Bachmann (12.c)
teema „Absolutism ja valgustatud absolutism“ (17 osalejat)
1. Michal Jatsa (11.e)
2. Rando Künnapuu (11.e)
3. Aapo Rehi (12.e)
5. Verner Sääsk (11.a)
7. Maris Sala (12.c)
8. Marc David (10.b)
9. Jaan Reimand (11.d)
teema „Sotsialismileer ja selle lagunemine“ (24 osalejat)
4. Margus Paaliste (10.d)
7. Hendrik Ojamaa (10.b)
8. Robert Varik (12.e)
9.-10. Rasmus Tensing (12.c)
  • Pühapäeval, 14. veebruaril toimus informaatikaviktoriini Kobras finaalvoor. Juuniorite vanuseastmes olid meie kooli õpilased väga edukad:
Kati Iher (10.b) I järk
Gamithra Marga (10.c) II järk
Loona Volke (10.b) II järk
Meeri Jürgenson (10.c) III järk
Maret Sõmer (10.a) III järk
  • Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru on kutsutud 10.c klassist Martti Vanker, Kirke Maria Lepik ja Meeri Jürgenson; 11.c klassist Liisa Kübarsepp, Kristin Saan, Taavi Eomäe; 12.c klassist Maris Sala, Johanna Maria Kirss, Rein Leetmaa ja Karl Jonathan Lellep.
  • Keemiaolümpiaadi lõppvooru on kutsutud järgmised treffneristid: Herman Rull (10.c), Joosep Kairme (10.b), Loona Volke (10.b), Silvia Hiie Aabloo (10.b), Gamithra Marga (10.c), Kerli Tali (11.a), Eva-Maria Tõnson (11.b), Andreas Vija (11.b), Verner Sääsk (11.a), Svenno Saan (12.a), Oliver Kahre (12.a), Hendrik Rull (12.c), Anton Konvalov (12.a), Friedrich Rull (12.c).

Konkursid

  • Kui teil avaneks võimalus CERNis midagi prootonite kimbule ette panna ja detektoris signaali mõõta, siis mida sinna paneksite? Kui mõte hakkas liikuma, moodustage vähemalt viieliikmelised võistkonnad, konsulteerige oma õpetaja või juhendajaga ning saatke oma ideekavand teele (tähtaeg on 31. märts). Parimatele auhinnad, võitjad kutsutakse CERNi. Täpsem info: http://cern.ch/bl4s.
  • Benjamin Franklin Fellowship programm pakub noortele vanuses 16-18 võimalust tasuta veeta 4 nädalat USA-s rahvusvahelises laagris. Rohkem info aadressil http://tinyurl.com/2016Benjamin.

 

Õpilased

  • 10.b ja 10.d klassi õpilased vaatasid reedel, 12. veebruaril Tartu Uues Teatris VAT-teatri etendust "Estonian Hikikomori". Kaasaegse lahendusega lavastus tõi esile edu- ja ilukultuse maailmas ebaõnnestumist kartva inimese hirmud ja ootused.

Õpetajad

  • 12.d klassil toimub 18. veebruaril õppepäev Jääaja keskuses. Õpilastega sõidab kaasa õp. S. Kaarna.
  • Õpetaja Tiina Niitvägi-Hellamaa viibib täiendkoolitusel Prantsusmaal 22.-26.02. ja õpetaja Madis Reemann on õppetööst eemal 22.02.-11.03.2016.
  • Neljapäeval, 18.02 kell 15.45 algab õpetajate toas õppenõukogu, mille päevakorras on koolieksamite valikute kinnitamine ning eksami II osast vabastamine.

Söökla teated

  • Märtsikuu toiduraha palutakse maksta ülekandega hiljemalt 22. veebruariks.

Märtsikuu koolitoidu maksumus:

  • tava- ja taimetoit 18 päeva x 0.58 eurot = 10.44 eurot,
  • poisteports 18 päeva x 1.02 eurot = 18.36 eurot.
  • Talonge väljastatakse kantseleist 29. veebruaril.

Eelteated

  • 25. ja 26. veebruaril toimuvad võimlas Tantsutaldade tantsupäevad.

 

 

Direktori 17.02.2016 käskkirjaga nr 17 avaldatakse kiitust

 

1.     Õpilaste esinemise eest olümpiaadidel ja võistlustel:

 
1.1.  Silmapaistvate tulemuste eest
12.c
Rein Leetmaa, Maris Sala.
 
1.2.  Suurepäraste tulemuste eest
12.a
Anton Konovalov, Svenno Saan.
 
12.b
Mirjam Iher, Oliver Issak, Jonatan Kalmus.
 
12.c
Oliver Kahre, Johanna Maria Kirss, Reiko-Rainer Reinup, Hendrik Rull.
 
12.d
Lauriine Kalajas, Elise Metsanurk, Anett Pullerits, Rasmus Rääk, Andra Tammisto.
 
12.e
Aapo Rehi, Nele Marie Tiidelepp.
 
11.a
Eva Lea Jääger, Kerli Tali, Oskar Lui Veelma.
 
11.b
Aaro Kristjuhan, Martin Munck, Elo Maria Pauman, Eva-Maria Tõnson, Kaspar Valk, Andreas Vija.
 
11.c
Taavi Eomäe, Liisa Kübarsepp, Ode Laik, Hebo Rahman, Kristin Saan.
 
11.d
Robert Bunder.
 
11.e
Michal Jatsa, Rando Künnapuu, Hanna Marrandi.
 
10.a
Kadri Jürissaar, Keilin Turjakas.
 
10.b
Kati Iher, Joosep Kaimre, Kristina Koch, Pauliine Konsa, Triin Mirjam Tark, Loona Volke.
 
10.c
Kirke Maria Lepik, Herman Rull, Martti Vanker.
 
10.e
Sandra Võsaste.
 
1.3.  Väga heade tulemuste eest
12.a
Aksel Allas, Jürgen Laks, Siim Christian Reppo-Sirel, Ilmar Uduste.
 
12.b
Karoliine Holter, Jasper Ristkok, Mark Joel Tamm.
 
12.c
Janar Bachmann, Friedrich Krull, Karl Jonathan Lellep, Taur Lillestik, Laura Lokko, Maali Tars, Rasmus Tensing.
 
12.d
Rosemary Pree.
 
12.e
Liis Aleksejeva, Iida Elise Murumets, Tiina Tubli, Robert Varik.
 
11.a
Rasmus Jaagant, Saimi Ester Kortelainen, Doris Käämbre, Tuule Müürsepp, Markus Punnar, Verner Sääsk, Martin Vasar.
 
11.b
Laura Jõgar, Rasmus Lellep, Andre Litvin.
 
11.c
Sirle Kont, Sander Kotkas, Siim Nõmmiste.
 
11.d
Karl Erik Karindi, Jaan Reimand, Hermine Saul.
 
11.e
Brenda Tarn.
 
10.a
Johanna Maria Karjus, Arle Martin Kuura, Katre Reinart, Madis Steinberg, Maret Sõmer, Annabel Talts.
 
10.b
Silvia Hiie Aabloo, Marc David, Pilleriin Jukk, Kirill Jurkov, Karin Kruuse, Frederik Raud, Kevin Reisenbuk, Rudolf Stenar Saluoks.
 
10.c
Kai Budrikas, Meeri Jürgenson, Taavi Koppel, Karl-Robert Kuum, Gamithra Marga, Taavi Reinthal, Kaisa Rooba.
 
10.d
Eeva Liisa Bender, Margus Paaliste.
 


 
1.4.  Direktori käskkirjaga avaldatakse kiitust
12.a
Laura Eiche, Kadi Kukk, Mark Laasu, Kristjan Laht, Viido Kaur Lutsar, Silver Maala, Karl-Jürgen Siilak, Helen Tera.
 
12.b
Kristjan Laht, Jasper Ristkok, Tanel Tark.
 
12.c
Mirjam Võsaste.
 
12.d
Saara Maria Puur.
 
12.e
Robert Derevski, Hele-Riin Rebase, Eva Maria Shepel, Kristel Zimmer, Matthias Tiidelepp.
 
11.a
Neeme Ilves, Karl Kimmel, Kätlin Regiina Kirjanen, Mikko Maran, Karel Räppo.
 
11.b
Tamor Haabmets, Lauri Martin Rannu, Jasper August Tootsi.
 
11.d
Karoliina Kruusmaa, Catarina Kurg, Loviisa Lindpere.
 
11.e
Johanna Kristiina Jaansoo, Mõtus Lõmash Kama, Silver Taavet Kollom, Sandra Pala, Maia Pruuli.
 
10.a
Kersti Joala, Külli Kangro, Roland Pärn, Anni Ritson.
 
10.b
Mirko Nõmmsalu.
 
10.c
Ethel Enniko, Andrus Kuusk, Kristel Kõivo, Greete Kõnnussaar.
 
10.d
Anne Marie Paabumets.



 
10.e
Laura Inno, Rauno Juntson.
 

2.     Õpilastele kooli eduka esindamise eest spordivõistlustel

12.b
Sven Erik Kalberg, Kristel Sibul, Karl Tiit.
 
12.c
Friedrich Krull, Silvia Luup, Rasmus Tensing.
 
12.d
Joonatan Kama.
 
10.a
Andres Rõõm.
 
10.c
Kaisa Rooba.
 
10.e
Erik Eensaar.
 
 

3.     Õpetajatele-juhendajatele õpilaste ettevalmistamise eest olümpiaadideks ja võistlusteks

Ernst Marcus Hildebrandt, Ülle Hüva, Mari Jõgiste, Saima Kaarna, Liis Karo-Astover, Ülle Keerberg, Hele Kiisel, Tiiu Kreegipuu, Mall Matto, Ants-Oskar Mäesalu, Anneli Mägi, Tiina Niitvägi-Hellamaa, Katrin Ojaveer, Siim Oks, Eha Paabo, Priit Parisoo, Andre Pettai, Monika Piirimäe, Tiina Pluum, Aimar Poom, Kristiina Punga, Madis Reemann, Aare Ristikivi, Anneli Saarva, Ülle Seevri, Karin Soodla, Liisa Tepp, Helgi Tering, Ehtel Timak, Ljubov Titova, Olga Titova.
 
 

Viimati muudetud: 
2019-07-27 08:47