Fotokonkurss „Elav vana linn“

Septembrikuu vältel on nii fotospetsialistid, hobipiltnikud kui ka teised terava silmaga linnaruumihuvilised oodatud osalema Eesti linnade muinsuskaitsealasid tutvustaval fotokonkursil ja -näitusel. Pilte saab saata septembri lõpuni – parimate kuvade autorite vahel läheb jaotamisele 1500 eurot, kokku jagatakse auhindu viies kategoorias.

Fotokonkursi „Elav vana linn“ korraldamisega soovivad korraldajad kutsuda inimesi üles märkama ja jäädvustama elu vanas linnas. Osalejaid innustatakse teadvustama ja jäädvustuste kaudu tutvustama nende inimeste, asutuste, kogukondade, omavalitsuste jt panust, kes töötavad selle nimel, et vanalinnad toimiksid elanikkonna koonduspunktina ja toimiksid jätkusuutlikult ka olukorras, kus kogunemiskohad kipuvad liikuma teistesse rajoonidesse.

Eestis on 12 muinsuskaitseala, millest 11 asuvad linnades. Konkursil saab osaleda fotodega Haapsalu, Kuressaare, Lihula, Paide, Pärnu, Rakvere, Tallinna, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru vanalinna muinsuskaitsealadelt. Preemiad antakse välja viies kategoorias: parim tegelusfoto, parim linnamelutabamus, parim vanalinnamaastiku jäädvustus, parim arhitektuurifoto, peaauhind.

Konkurss ja sellega kaasnev veebinäitus toimuvad Vikipeedia platvormil ja seda korraldavad Wikimedia Eesti ja Muinsuskaitseamet koostöös Norra Kultuuripärandiametiga projekti „Ajalooliste linnasüdamete elavdamine ja kohalik areng kultuuripärandi kaudu“ raames. Tutvu konkursi tingimustega ja osale veebilehel Vikipeedia: Elav vana linn.

Uuendatud: 7/09/2022