Eesti Kunstiakadeemia kunstikonkurss gümnasistidele "Kasulik Kunst?! PAREM MAAILM"

Eesti Kunstiakadeemia kutsub gümnaasiuminoori osalema 20. veebruarist kuni 26. märtsini 2023 toimuval kunstikonkursil “Kasulik kunst?! PAREM MAAILM”.

Ootame osalema kaasaegsest kunstist huvituvaid loomingulisi ja ärksaid keskkooliõpilasi, kes soovivad oma ideedega panustada jätkusuutliku kunsti tulevikku.Osaleda võib mistahes meediumis kunstiteosega (maal, joonistus, graafika, skulptuur, installatsioon, foto, animatsioon, digitaalsed ja interdistsiplinaarsed teosed). Oodatakse terviklikke, korralikult vormistatud teoseid ja seeriaid.

GRAND PRIX – 1000 EUR

II koht – 200 EUR + EKA Eelakadeemia kursus 

III koht – 100 EUR + EKA Eelakadeemia kursus
Lisaks antakse välja eripreemiad väljapaistvatele töödele. 

Kunstikonkursi võidutööd eksponeeritakse näitusel Eesti Kunstiakadeemias.

Konkursi märksõnaks sel aastal on “Parem maailm”. On selge, et selle poole tuleb pürgida. Kellest ja millest see maailm koosneb, kuidas seda üles ehitada või ette kujutada?

Un mondo migliore. A better world. Ένας καλύτερος κόσμος. En bättre värld. Eine bessere Welt. Кращий світ. ավելի լավ աշխարհ. Daha yaxşı bir dünya. Un monde meilleur. دنیای بهتر Un mundo mejor. Un món millor. עולם טוב יותר  Яхшырак дөнья.. एक बेहतर दुनिया। Parempi maailma. 더 나은 세상. Lepszy świat. Egy jobb világ.

Parem maailm, ütleb laps. Naine, mees, loom.

Üks laulutekst ütleb nii:

Parem maailm.

Pole lihtne mõelda, et peaks muutma

terve ajajärgu harjumusi

elust, mis möödus nagu välgatus.

Kuidas kujutleda paremat maailma, uskudes, et kõik on veel võimalik? Uskuda tarkusesse, inimlikkusesse, oskusesse toetada nii teiste kui enese vabadust. 

1. aprillil kõigile konkursil osalenutele põneva eriprogrammiga sündmus Eesti Kunstiakadeemias.

KONKURSIL OSALEMISE ANKEET: https://forms.gle/jBkZe2VDjZphkxsG7

  • Palume teosed dokumenteerida ning edastada konkursile digitaalsel kujul (failide üleslaadimise link asub konkursil osalemise ankeedis) ning salvestada hiljemalt 26.03.23, kell 23:59.

  • Ootame konkursile lõpetatud ja vormistatud valmis kunstiteoseid.

  • Teose dokumentatsioon peab vastama osalemistingimustes toodud nõuetele. Tingimused leiad siit - https://tinyurl.com/2jufnase

Uuendatud: 15/07/2024