Disainivõistlus "Buddy Bear tuleb Eestisse"

Saksamaa ja Eesti tähistavad sel aastal diplomaatiliste suhete 100. juubelit ja diplomaatiliste suhete taastamise 30. juubelit. Sel puhul toob Saksa saatkond Tallinnas Eestisse BUDDY BEARi!

Ootame igas vanuses loomeinimesi, disainereid, kunstnikke osalema disainivõistlusel, mille tähtaeg on 15. juuni 2021.

Eesmärk: Otsime kujundust, mis kujutaks Eesti ja Saksamaa erinevaid suhteid ning peegeldaks mõlema riigi kultuuri, ühendavaid elemente ja nende eripära. Žürii valib välja parima kujunduse ja palub kunstnikul (kunstnikel) jäädvustada oma kujundus BUDDY BEARile. Kujunduse autori(te) nimi/nimed kantakse Buddy Beari infotahvlile.

 

Keda oodatakse osalema? Kõiki loomingulisi inimesi: õpilasi, tudengeid, kunstnikke, kunstirühmitusi. Hea meelega ootame ka saksa-eesti koostöid.

Tehnilised tingimused: Saatke karusilueti disainikavand, nii esi-, kui tagakülg (vt. lisa) e-mailiga aadressil toomkuningaest@gmail.com või posti teel: Saksa saatkond Tallinnas, Toom-Kuninga 11, 15048 Tallinn.

Kunstnikud, kelle kujundus osutub valituks ja kes BUDDY BEARi kujundavad, annavad Saksa saatkonnale Tallinnas kujunduse autoriõigused, samuti piiramatud ja ainuõiguslikud kasutusõigused.

Vgl.: https://www.buddy-baer.com

Taustainfo:

„Buddy Bears“ on suured karukujulised skulptuurid, mille kujundas 2001 saksa abielupaar,  Klaus ja Eva Herlitz. Karu on Saksamaa pealinna Berliini vapiloom ja sümbol. „Sõbrakarud” on seetõttu tihedalt seotud nii Berliini kui ka Saksamaaga. Buddy Bearidel on ka oma missioon: aidata kaasa rahvusvahelisele mõistmisele ja kultuuride rahumeelsele kooseksisteerimisele. Seetõttu on nende kujunduse teinud sageli teiste riikide kunstnikud. Buddy Bears rändavad ka mööda maailma ja esmakordselt tuleb Buddy Bear ka Eestisse!

Rohkem infot: https://tallinn.diplo.de/ee-et/aktuelles/-/2458972

Uuendatud: 19/05/2021