Vabariigi Presidendi kõnekonkurss „Kirjuta Eestile!"

Eesti kliimamuutuste keskmes

Sa oled 16–19aastane ja sulle läheb korda, mis saab sinu koduplaneedist, mis on inimtegevuse tagajärjel viidud üsna taluvuspiiri lähedale. Inimkonda on alati kannustanud püüd tagada oma lastele parem elu, ometi kasvad sina üles teadmises, et sul tuleb tõsiselt rinda pista vanemate poolt pärandatud kliimamuutuste tagajärgedega. See näitab, et oleme teinud nii mõndagi valesti või sootuks tegemata jätnud. Ometi soovime nüüd astuda suuri samme, et meie e-Eestist saaks puhas ja roheline Eesti. Mida arvad sellest kõigest sina, seda tahamegi kuulda.

See võib olla #ilukõne või #elukõne või hoopiski #murekõne paberil või videos, luule- või räpivormis. Tehke seda kambakesi või kirjuta südamelt ära üksinda. Peaasi, et saad videos hakkama kuni kolme minutiga või paned kõne kirja kuni 5000 tähemärgiga ja eesti keeles.

Saada oma kõne 20. jaanuariks kirjutaEestile@vpk.ee või lae oma video üles ja saada link samal aadressil ning lisa juurde muu oluline: nimi, kool, vanus, aadress ja telefoninumber. Kõne saatmisega kinnitad, et oled kõne autor ja annad oma nõusoleku oma nime avaldamiseks ja kõne kasutamiseks.

Võitja saab oma kõne ette kanda 21. veebruaril teenetemärkide üleandmisel ja tema sõnum jõuab iga eestimaalase koju.

 

Kõnekonkursi „Kirjuta Eestile“ statuut: https://www.president.ee/et/kirjuta-eestile/

Uuendatud: 13/12/2019