Infoleht nr. 30 - 07.05.2018

HTG INFO doc

Koolipere õnnitleb

  • Richard Luhtaru (11.a), kes võitis Tallinnas Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaadil esikoha ja Stockholmis Balti informaatikaolümpiaadil hõbemedali; Toomas Tennisbergi (11.b), kes võitis Balti informaatikaolümpiaadil pronksmedali ning Hannes Kuslapit (11.a), kes sai Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaadil diplomi;
  • Maret Sõmerit (12.a), kes saavutas Lvivis Pranglimise maailmameistrivõistlustel 7. koha;
  • Kadi Siigurit (10.a), kes võitis ETV noorte teadusvõistlusel „Rakett 69“ esikoha.

Juhtkond tänab

  • õpetajaid Saima Kaarnat, Kristiina Pungat ja Aare Ristikivi õpilaste olümpiaadideks ja võistlusteks ettevalmistamise eest;
  • kõiki õpilasi ja õpetajaid, kes aitasid tulevastele treffneristidele läbi viia Hugo vaimu päeva.

Õppetöö.

  • IV perioodi järelarvestused toimuvad 9.-16. maini.
    kolmapäev, 09.05
    keemia õp. E. Paabo kell 15.45 – 217
    ajalugu ja ühiskonnaõpetus õp. A. Ristikivi kell 16.00 – 141
    neljapäev, 10.05
    eesti keel õp. K. Soodla ja T. Pluum kell 15.45 – 105
    vene keel (kirjalik) õp. L. Titova kell 14.25 – 302
    esmaspäev, 14.05
    bioloogia ja geograafia õp. S. Kaarna ja Ü. Seevri – kell 16.00 - 225
    füüsika õp. J. Paaver kell 15.50 – 213
    füüsika õp. M. Reemann kell 16.00 - 213
    matemaatika 12. klassid kell 14.15 kõik õpetajad – 221
    matemaatika 10.-11. klassid kell 16.00 kõik õpetajad – 221
    saksa keel õp. M. Matto kell 16.00 - 204
    teisipäev, 15.05
    muusika õp. Ü. Keerberg kell 15.45 – 220

    kolmapäev, 16.05
    kell 15.45 ruumis 105 järelarvestus õpilastele, kellel kattusid erinevate ainete järelarvestuste ajad või kes ei saanud järelarvestusel osaleda mõjuval põhjusel.

 

  • 10. ja 11. klasside õpilased, kes soovivad sooritada õppeaasta jooksul ebaõnnestunud arvestust uuesti, peavad esitama õppenõukogule avalduse kordusarvestusele loa saamiseks. Avalduse blankette saab kantseleist ning avaldus tuleb tuua õppealajuhatajale hiljemalt 23. mail.
  • 8.-11. maini toimub ruumides 308, 309 ja 312 inglise keele riigieksami suuline osa. Eksami ajal on õpilaste puhkeruum III korrusel 10. ja 11. klassi õpilastele suletud.
  • Põhjamaade Ministrite Nõukogu kiitis heaks uuest õppeaastast algava Nordplus projekti, milles meie partneriteks on Riia 2. Keskkool, Kalmari Rahvusvaheline kool Rootsist ja Fjolabrautaskolinn Islandilt.

Muudatused tunniplaanis

teisipäev, 08.05
Ruumides 309 ja 312 toimub eksam, 308 on suletud.
10.a    3. tund kirjandus õp. K. Soodla - 105
10.b    1. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. H. Köhler – 225, prantsuse keele rühmal jääb tund ära 
5. tund inglise keel õp. E. Hunt – 202, õp. H. Köhler – 102, õp. M. Hildebrandti rühmal jääb tund ära
10.c    1. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja rühma tundi asendab õp. E. Hunt – 227
5. tund inglise keel inglise keel õp. E. Hunt – 202, õp. H. Köhler – 102, õp. M. Hildebrandti rühmal jääb tund ära
10.d    1. tund prantsuse keele rühmal jääb tund ära 
3. tund prantsuse keel praktikant Maili Koorep – 141
5. tund inglise keel õp. E. Hunt – 202, õp. H. Köhler – 102, õp. M. Hildebrandti rühmal jääb tund ära
10.e    3. tund kunst õp. P. Beier – 203
    5. tund jääb ära
11.b    2. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja rühma tundi asendab õp. E. Hunt – 220,
prantsuse keele rühmal iseseisev töö õp. A. Ristikivi – 141
4. tund inglise keel õp. E. Hunt – 220, 
õp. H. Köhler – 102, õp. M. Hildebrandti inglise keele rühmal iseseisev töö õp. A. Ristikivi - 141 
11.c    2. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. H. Köhler – 225, 
prantsuse keele rühmal iseseisev töö õp. A. Ristikivi – 141
4. tund inglise keel õp. E. Hunt – 220, õp. H. Köhler – 102, õp. M. Hildebrandti inglise keele rühmal iseseisev töö õp. A. Ristikivi - 141 
11.d    2. tund prantsuse keele rühmal iseseisev töö õp. A. Ristikivi – 141
4. tund inglise keel õp. E. Hunt – 220, õp. H. Köhler – 102, õp. M. Hildebrandti inglise keele rühmal iseseisev töö õp. A. Ristikivi - 141 
5. tund inglise keel õp. K. Rootsi rühmal jääb ära
kolmapäev, 09.05
Ruumis 312 toimub eksam, ruumi 309 pääseb läbi õpilaste puhkeruumi ja ruumi 308.
10.a    3. tund inglise keel õp. E. Hundi tundi asendab õp. K. Ojaveer – 204, õp. H. Köhleri tundi õp. K. Rootsi – 301
10.b    1. tund inglise keel õp. K. Ojaveer – 220, prantsuse keel praktikant Maili Koorep – 141
4. tund inglise keel õp. E. Hundi tundi asendab õp. K. Ojaveer – 308, õp. H. Köhleri tundi õp. K. Rootsi - 220
10.c    4. tund inglise keel õp. E. Hundi tundi asendab õp. K. Ojaveer – 308, õp. H. Köhleri tundi õp. K. Rootsi - 220
10.d    1. tund prantsuse keel praktikant Maili Koorep – 141 
3. tund prantsuse keel praktikant Maili Koorep – 141
4. tund inglise keel õp. E. Hundi tundi asendab õp. K. Ojaveer – 308, õp. H. Köhleri tundi õp. K. Rootsi - 220
10.e    2. tund prantsuse keel praktikant Maili Koorep – 141
3. tund inglise keel õp. E. Hundi tundi asendab õp. K. Ojaveer – 204, õp. H. Köhleri tundi õp. K. Rootsi - 301
11.a    2. tund inglise keel õp. E. Hundi tundi asendab õp. Ü. Roostoja – 308, õp. H. Köhleri tundi õp. K. Rootsi – 301
11.e    2. tund inglise keel õp. K. Ojaveer – 220, õp. E. Hundi tundi asendab õp. Ü. Roostoja – 308

neljapäev, 10.05
Ruumides 308, 309 ja 312 toimub eksam, puhkeruum on 10.-11. klasside õpilastele suletud.
10.a    1. tund matemaatika õp. K. Orav-Puurand – 202
3. tund keemia õp. E. Paabo - 217
10.b    1. tund vene keel õp. L. Titova – 302, inglise keele rühm tuleb kooli kell 9.30
3. tund matemaatika õp. K. Orav-Puurand – 202
10.c    1. tund vene keel õp. O. Titova – 301, inglise keele rühm tuleb kooli kell 9.30
3. tund ajalugu õp. A. Pettai – 203
10.d    2.-3. tund kirjandus õp. K. Soodla – 105
10.e    1. tund kunst õp. P. Beier - 203
3. tund vene keel õp. L. Titova/O. Titova – 302/301
4. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 136
11.b    2. tund matemaatika õp. E. Timak – 139
11.c    2. tund matemaatika õp. H. Kiisel – 135
    3. tund füüsika õp. M. Reemann – 213
    4. tund jääb ära
11.d    2. tund inglise keele rühmal informaatika õp. A. Mägi – 206
    3. tund matemaatika õp. H. Kiisel – 135
4. tund muusika õp. Ü. Keerberg – 220

reede, 11.05
Ruumides 309 ja 312 toimub eksam, 308 on suletud.
10.a    3. tund inglise keel õp. H. Köhleri ja Ü. Roostoja rühma tundi asendab õp. K. Rootsi – 227, õp. M. Hildebrandti ja E. Hundi rühma tund toimub ruumis 105
10.b    1. tund inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. M. Hildebrandt – 225
10.c    1. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja rühma tundi asendab õp. K. Rootsi – 227
10.e    3. tund inglise keel õp. H. Köhleri ja Ü. Roostoja rühma tundi asendab õp. K. Rootsi – 227, õp. E. Hundi rühma tundi asendab õp. M. Hildebrandt. Tund toimub ruumis 105.
11.a    4. tund inglise keel õp. E. Hundi ja H. Köhleri rühmadel jääb tund ära
11.b    2. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja rühma tundi asendab õp. K. Rootsi – 227
11.c    2. tund õp. inglise keel õp. K. Ojaveeri rühma tundi asendab õp. M. Hildebrandt – 225
11.e    4. tund inglise keel õp. H. Köhleri, K. Ojaveeri rühmadel jääb tund ära

esmaspäev, 14.05
11.a    3. tund A. Kuusiku loeng aulas
5. tund inglise keel õp. M. Hildeabrandt – 309; E. Hunt – 308: H. Köhler – 302
Matemaatika praktikum, mis siiani toimus kolmapäeviti 4. tunni ajal, toimub alates 14. maist kuni õppeaasta lõpuni esmaspäeviti 5. tunni ajal.
11.b    3. tund A. Kuusiku loeng aulas
11.c    3. tund A. Kuusiku loeng aulas
11.d    3. tund A. Kuusiku loeng aulas
11.e    3. tund A. Kuusiku loeng aulas
5. tund inglise keel õp. M. Hildeabrandt – 309; E. Hunt – 308: H. Köhler – 302; K. Ojaveer - 312 
 

Abiturientidele

  • Õppealajuhataja ootab 12.d ja 12.e klassi koolieksami punktivaliku tabelit hiljemalt 10. mail.
  • Koolieksamite konsultatsioonide ajad teatatakse 14. mai infolehes, info kordamiseks on kättesaadavad kooli kodulehelt.
  • Kordusarvestused toimuvad 16.-18. maini, täpne ajagraafik 14. mai infolehes ja stendil.
  • Tunniplaan 8.-14. maini.
    teisipäev, 08.05

    12.a     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
                4.-5. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 136
    12.b     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    2.-3. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 136
    12.c     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    2.-3. tund matemaatika õp. E. Timak - 139
    12.d     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    5. tund matemaatika õp. E. Timak - 139
    12.e     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    kolmapäev, 09.05
    12.a     1.-2. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    12.b     1.-2. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    3.-4. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 136
    12.c     1.-2. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    5. tund matemaatika õp. E. Timak - 139
    12.d     1.-2. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    12.e     1.-2. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    3.-4. tund matemaatika õp. K. Orav-Puurand - 202
    neljapäev, 10.05
    12.a     2.-3. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 136
    reede, 11.05
    12.a     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    12.b     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    2.-3. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 136
    12.c     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    12.d     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    3.-4. tund matemaatika õp. E. Timak - 139
    12.e     1. tund üldistav keemia õp. E. Paabo - 217
    3.-4. tund matemaatika õp. K. Orav-Puurand - 202
    esmaspäev, 14.05
    12.a     3.-4. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 136
    12.c     1.-2. tund matemaatika õp. E. Timak - 139
    12.d     3.-4. tund matemaatika õp. E. Timak - 139
    12.e     1.-2. tund matemaatika õp. K. Orav-Puurand - 202

 

Teated

  • Teisipäeval, 8. mail kutsub ajalooring kõiki Tartu 19. sajandi linnakodaniku muuseumisse, koguneme kell 15.50 valvelaua juures.
  • Õpilased, kes vajavad uurimistööde või perekonnaloo uurimiseks abi arhiiviallikate kasutamisel, on oodatud Rahvusarhiivi ehk Noorasse teisipäeval, 8. mail kell 15.30. Täpsem informatsioon ajalooõpetajatelt.
  • Reedel, 11. mail kell 18.00 algab TÜ aulas kooli kevadkontsert. Tule kuulama ja vaatama!
  • Esmaspäeval, 14 mail on 3. õppetunni ajal psühholoog Anni Kuusiku (HTG vil 2002) aulas loeng 11. klassidele teemal: „Kuidas käepäraste harjutustega toetada oma vaimset heaolu“.
  • Esmaspäeval, 14. mail kell 16.00 algab aulas selle õppeaasta viimane klassidevaheline mälumäng.
  • 11. klasside pildistamine Jaani kiriku ees toimub teisipäeval, 15. mail järgmiselt:
    12.35 – 11.a
    12.40 – 11.b
    12.45 – 11.c
    12.50 – 11.d
    12.55 – 11.e

 

Olümpiaadid ja võistlused

  • Ajalooalaste uurimistööde konkursil presidendi auhindadele pälvisid Ketlin Virumäe (12.e) ja Margus Paaliste (12.d) raamatupreemia.
  • Markus Meier (11.d) saavutas rahateaduste olümpiaadil üleriiklikus arvestuses teise koha.
  • Võistluse „Noored Euroopa metsades“ finaali jõudis Hugo Treffneri Gümnaasiumist 3 võistkonda. 1. koha saavutas 10.c klassi võistkond koosseisus Mari Remm, Jürgen Öövel ja Denis Petrov, kes esindavad Eestit septembris rahvusvahelisel võistlusel Leedus. 5. koha pälvis 11.c klassi võistkond koosseisus Art Villem Adojaan, Elise Helena Armulik ja Iris Gielen.
  • 27. aprillist 1. maini toimunud Balti informaatikaolümpiaadil osales 62 õpilast Taanist, Eestist, Soomest, Saksamaalt, Islandilt, Lätist, Leedust, Norrast, Poolast ja Rootsist. Eestlasest oli parim Richard Luhtaru (11.a), kes sai üldarvestuses kaheksanda koha ja hõbemedali. Tulemuste põhjal valiti septembris Jaapanis toimuvale rahvusvahelisele informaatikavõistlusele Eestit esindama kaks meie kooli õpilast: Richard Luhtaru (11.a) ja Toomas Tennisberg (11.b).
  • Lingvistikaolümpiaadi vabariikliku vooru tulemused olid meie kooli jaoks väga rõõmustavad. 38 osaleja hulgast oli 7 õpilast meie koolist, kelle tulemused olid järgmised:
    1. Hant Mikit Kolk (11.e), 3. Loona Volke (12.b), 5.-6. Toomas Tennisberg (11.b), 9. Kati Iher (12.b), 10. Artur Avameri (10.a). Diplomi pälvis Anna Talas (11.a) ja tunnustuse Kadi Sammul (11.b). Hant Mikit Kolk ja Loona Volke esindavad Eesti võistkonda rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil, mis sel aastal toimub Prahas. Kiitus kõigile, kes käisid lingvistikaringis õppeaasta jooksul ülesandeid harjutamas!

Konkursid

  • Lasteabitelefon kutsub osa võtma joonistus- ja fotovõistlusest '“Mina hoolin“', tööde esitamise tähtaeg on 20. mai, täpsem info http://www.lasteabi.ee.


Õpetajad

  • Õpetaja Tiina Niitvägi-Hellamaa osaleb Kaitseliidu õppekogunemisel 4.-10. maini, arendusjuht Aare Ristikivi viibib koolitusel 10. ja 11. mail.

Sport

  • Spordipäeva võitis 10. klasside hulgast c‑klass, järgnesid a-klass ning b-klass. 11. klassidest sai esimese koha 11.b, järgnesid 11.a ning 11.d.
  • HTG petangi üksikmänguturniiri tulemused neidude ja noormeeste hulgas on järgmised: I Sarah Lannes, II Sandra Lannes (mõlemad 11.b), III Andtriine Navi (11.e); I Kevin Reisenbuk (12.b), II Richard Luhtaru (11.a), III Mihkel Reinula (10.b).
  • 28. aprillil toimunud Eesti noorte (U-21) bridžimeistrivõistlustel paaridele olid tulemused järgmised: 1. Riko Piirisild (10.b) – Rasmus Maide 2. Martin Vasar (vil!2017) – Rao Zvorovski.
  • 22. aprillil said Läti naispaaride meistrivõistlustel bridžis neljanda koha Kati Iher (12.b) – Elo Maria Pauman (vil! 2017).
  • Georg Kaasik (11.b) tuli BC Tartu kooseisus (U-18) Eesti meistriks korvpallis.

Eelteated

  • 14.-18. mail on Hugo Treffneri Gümnaasiumis vaimse tervise nädal, mille raames toimuvad mitmesugused tegevused ja üritused ning on võimalik võita toredaid auhindu. Ootame aktiivset osalemist! Täpsem info vaimse tervise nädala raames toimuvate ürituste kohta järgmises infolehes, koolimajas olevatel plakatitel ning Facebook’is HTG vaimse tervise nädala grupis.

 

Viimati muudetud: 
2019-10-03 01:49