Infoleht nr. 34* - 15.06.2017

doc   

HTG INFO 

Koolipere õnnitleb

  • Art Villem Adojaani (10.c), kelle uurimistöö „Kalakajaka noka ja jalgade värvusest ning seisundi seostest“ võitis rahvusvahelisel uurimistööde konkursil INESPO kuldmedali;
  • Kirke Joametsa (10.a), kes võitis Taanis toimunud Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadil Eesti võistkonna koosseisus kuldmedali.

Juhtkond tänab

  • 12.d klassi õpilasi Anna-Lisa Aavikut, Joel Dahli, Kaarel Tigast, Rahel Toomikut ja Annika Väljataga ning Oliver Issakut (vil 2016) kultuurinädala korraldamise eest;
  • 2016/2017 õppeaastal TÜ praktikante juhendanud õpetajaid Toomas Jürgensteini, Helen Köhlerit, Mall Mattot, Katrin Ojaveeri, Siim Oksa, Tiina Pluumi, Aare Ristikivi ja Karin Soodlat;
  • õpetaja Kristiina Pungat Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse viktoriinide korraldamise eest:
  • Raiki Kaldat (vil 2007) Jaak Lõivukese mälestusturniiri korraldamise eest saalihokis.

Õppetöö

  • V perioodi kirjalikud järelarvestused ja avalduse alusel õppeaasta jooksul ebaõnnestunud või sooritamata jäänud kirjalikud arvestused jätkuvad tööpäevadel 15.-19. juunini.
    Kordus- ja järelarvestuste ajakava:
    neljapäeval, 15. juunil kell 13.00-15.00 
    ruumis 221
    •    matemaatika 5. ja 10. kursuse ning matemaatika praktikumide järelarvestus 
    •    inglise keele 4. ja 7. kursuse järelarvestus 
    •    füüsika ja saksa keele kordusarvestused 
    •    keemia kordusarvestused
    reedel, 16. juunil kell 10.00 - 14.00 ruumis 105 
    •    kirjanduse 2. ja 5. kursuse järelarvestus 
    •    füüsika 3. kursuse 
    •    bioloogia 2. kursuse järelarvestus. 
    esmaspäeval, 19. juunil kell 8.15-9.45 ruumis 221
    •    ajaloo järelarvestus
    •    geograafia järelarvestus
    Suulise kordusarvestuse aeg informaatikas, saksa ja vene keeles, kunstiajaloos ja kirjanduses ning järelarvestuse aeg kunstiajaloo ja kehalise kasvatuse ja informaatika kursuse järelvastamiseks palun aineõpetajatega isiklikult kokku leppida.
  • 2017. aasta lennu viimane uurimis- ja praktiliste tööde kaitsmine toimub 16. juunil ruumides 203 ja 221.
  • Pikendatud õppetööle jäänud õpilastele toimuvad kirjalikud järelarvestused 16.-18. augustini. Täpne ajakava avaldatakse kooli veebilehel 11. augustil. Suulised järelvastamised tuleb sooritada ajavahemikus 21.-23. augustini aineõpetajatega individuaalselt kokku lepitud ajal.
  • Vabariigi Presidendi vastuvõtt üldhariduskoolide kuldmedaliga ja kutseõppeasutuste kiitusega lõpetajatele toimub 4. juulil 2017. aastal kell 12.00 Presidendilossi roosiaias. Meie koolist on vastuvõtule kutsutud Helen Helmet, Eva Lea Jääger, Tuule Müürsepp, Markus Punnar, Elo Maria Pauman, Vanessa Pure, Eva-Maria Tõnson, Kaspar Valk, Agete Eksi, Sonja Liis Kaara, Ode Laik, Birgit Nõmmemees, Merilin Villems, Helina Hakmann, Katarina Külm ja Katrina Saarnits.

Teated

  • Kooli II korruse koridoris on avatud näitus sel aastal kunstitrennis tehtud töödest, mille autorid on Verner Sääsk, Kristina Koch, Kadri Jõul, Leslie Roosisaar, Hanna-Maria Kukk, Karoliina Tomasson, Leen Altmets, Hanna-Riin Karu, Anette Oras ja Laura Inno.
  • Teisipäeval, 20. juunil kell 12.00 algab Vanemuise kontserdimajas HTG 109. lennu lõpuaktus. Lõpupidu algab koolimajas kell 19.00. Aktuse ja peo õnnestumise eest seisab hea 11.e klass.

Olümpiaadid ja võistlused

  • Sel õppeaastal on osalenud või osalevad rahvusvahelistel olümpiaadidel mitmed treffneristid:
    Eva-Maria Tõnson (12.b)
    -    Euroopa füüsikaolümpiaad (mai 2017 Eesti) 
    -    rahvusvaheline füüsikaolümpiaad (juuli 2017 Indoneesia)
    -    Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaad (mai 2017 Eesti) – pronksmedal
    -    teadustööde rahvusvaheline konkurss (mai 2017 USA) - maa- ja keskkonnateaduste kategoorias eriauhind.
    Kati Iher (11.b)
    -    rahvusvaheline geograafiaolümpiaad (august 2017 Serbia)
    -    Balti geograafiaolümpiaad (juuni 2017 Leedu)
    Triin Mirjam Tark (11.b)
    -    rahvusvaheline geograafiaolümpiaad (august 2017 Serbia)
    -    Balti geograafiaolümpiaad (juuni 2017 Leedu)
    Richard Luhtaru (10.a)
    -    Balti geograafiaolümpiaad (juuni 2017 Leedu)
    -    Euroopa füüsikaolümpiaad (mai 2017 Eesti) - hõbemedal
    -    Põhja- ja Baltimaade füüsikaolümpiaad (mai 2017 Eesti) - hõbemedal
    -    rahvusvaheline lingvistikaolümpiaad (juuli, august 2017 Iirimaa)
    -    rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad (juuli 2017 Brasiilia)
    Joosep Kaimre (11.b)
    -    Balti keemiaolümpiaad (aprill, mai Leedu)
    Loona Volke (11.b)
    -    rahvusvaheline lingvistikaolümpiaad (juuli, august 2017 Iirimaa)
    Maret Sõmer (11.a)
    -    pranglimine (aprill 2017 Leedu)
    Karl Martin Koppel (12.e)
    -    pranglimine (aprill 2017 Leedu)
    Martti Vanker (11.c)
    -    „Noored Euroopa metsades“ (september 2017 Ungari)
    Madis Reemann (11.c)
    -    „Noored Euroopa metsades“ (september 2017 Ungari)
    Herman Rull (11.c)
    -    „Noored Euroopa metsades“ (september 2017 Ungari)
    Kerli Tali (12.a)
    -    Mendelejevi keemiaolümpiaad (aprill 2017 Kasahstan)
    Anne-Marie Paabumets (11.d)
    -    inglise keele kõnevõistlus (mai 2017 Suurbritannia)
    Ürgen Sõukand (11.a)
    -    õpilasfirma (mai 2017 Rootsi)
    Hans-Hendrik Karro (11.e)
    -    õpilasfirma (mai 2017 Rootsi)
    Meeri Jürgenson (11.c)
    -    rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad (juuli 2017 Suurbritannia)
    Aaro Kristjuhan (12.b)
    -    rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad (juuli 2017 Suurbritannia)
    Kirke Joamets (10.a)
    -    EL loodusteaduste olümpiaad (mai 2017 Taani) - kuldmedal
    Toomas Tennisberg (10.a)
    -    rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad (juuli 2017 Brasiilia)
    Jasper August Tootsi (12.b)
    -    EL noorte teadlaste konkurss
  • Hanna Marrandi (12.e) võitis Vanemuise teatri arvustuste võistluse „Arukas arutleja“.
  • Septembrist kuni aprillini toimus igal kuul auditooriumis Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse viktoriin. Iga võistkonna 6 parimat tulemust liideti ning pandi kokku edetabel. Võitjad saavad tasuta ajakirja aastatellimuse, preemiad ootavad ka II ja III koha saanuid ning nelja võistkonda, kes võtsid osa igast viktoriinist.
    Imelise Ajaloo parimad:
    1. Henrik Hansson ja Mark Aleksander Fischer (12.d)
    2. Sandra Reinvald ja Diana Mällo (11.e)
    3. Sullo Saan (10.a)
    Imelise Teaduse parimad:
    1. Sullo Saan ja Kadri Jõul (10.a)
    2. Kristina Keerdo ja Danver Hans Värv (10.b)
    3. Arle Martin Kuura ja Jaanus Randma (11.a)
    Kõikidel viktoriinidel osalesid:
    Arle Martin Kuura ja Jaanus Randma (11.a)
    Heido Nõmm ja Martin Pedaja (11.e ja 11.b)
    Markus Uppin ja Märt Morel (11.a)
    Kristina Keerdo ja Danver Hans Värv (10.b)

Õpetajad

  • Infojuht Heivo Kikkatalo on 15. juunil koolitusel Tallinnas.

Laulu- ja tantsupidu „Mina jään“

  • Tantsijad sõidavad tantsupeole teisipäeval, 27. juunil kell 8.00 Vanemuise alumisest parklast. Tantsijatega sõidavad kaasa õpetajad Uve Saar ja Anneli Saarva.
  • Lauljad sõidavad laulupeole reedel, 30. juunil kell 8.00 Vanemuise alumisest parklast.
    Lauljatega sõidavad kaasa õpetajad Ülle Keerberg, Mall Matto ja Helgi Pähno.
  • Peolt Tartusse jõutakse pühapäeval, 2. juulil.

Sport

  • Laupäeval, 10. juunil toimus meie kooli võimlas VIII Jaak Lõivukese mälestusturniir saalihokis. Turniiril osales 7 võistkonda ja tulemused olid järgmised:
    I koht Suveks sauna
    II koht Hokisõbrad
    III koht HTG SV
    IV koht Vana Hea Puur
    V koht Tartu valla Torm
    VI koht Vanakool
    VII koht Jaagu sõbrad Tantsutallad
  • Petangi Eesti meistrivõistlustel saavutas õpetaja Aimar Poom üksikmängus kolmanda koha.

2017/2018. õppeaasta eelinfo

  • Info õpikute laenutamise, töövihikute ostmise ja septembrikuu toiduraha kohta avaldatakse kooli veebilehel augustikuus.
  • Uut õppeaastat alustame reedel, 1. septembril Hugo Treffneri ausamba juures.

Kooli juhtkond tänab

  • õpilasi, lapsevanemaid, õpetajaid, kooli töötajaid, söökla ja arstikabineti personali, hoolekogu ja vilistlaskogu toreda koostöö eest ning soovib kõigile

 
 KOSUTAVAT JA PÄIKESEKÜLLAST SUVEPUHKUST! 

 
 
 
  

Õpilaste kiitmine direktori 14.06.2017 käskkirjaga nr 43

 
1.     Õpilaste esinemise eest olümpiaadidel ja võistlustel:
1.1   Silmapaistvate tulemuste eest:
10.a
Kirke Joamets;
11.a
Ürgen Sõukand;
11.d
Hans-Hendrik Karro, Anna Marie Paabumets;
12.a
Kerli Tali;
12.b
Eva-Maria Tõnson.
 
1.2   Suurepäraste tulemuste eest:
10.b
Liisa-Miina Pilv, Siim Tamme;
10.c
Art Villem Adojaan, Iris Gielen;
10.d
Karoliine Pärlin, Triinu Hommik;
11.a
Keilin Turjakas;
11.b
Kevin Reisenbuk;
11.c
Kai Budrikas, Madis Reemann;
11.d
Kris-Robin Sirge;
11.e
Joonatan Oras, Elis Raud;
12.a
Helen Helmet, Eva Lea Jääger, Henry Enno Turu;
12.b
Jasper August Tootsi;
12.c
Sirle Kont;
12.d
Robert Bunder, Rahel Toomik;
12.e
Maia Pruuli; Karl Martin Koppel.
 
 
1.3   Väga heade tulemuste eest:
10.a
Kadri Jõul, Eva-Maria Rannik;
10.b
Laura Nemvalts, Henri Sellis;
10.d
Markus Meier;
11.a
Eliis Simson, Anni Ritson;
12.a
Mattias Aksli, Ädu Arvisto, Karl Kimmel, Karel Külm, Karel Räppo;
12.b
Sixten Alex Luik, Ilona Toikka;
12.c
Karolina Juhani, Liisa Kübarsepp, Hebo Rahman;
12.d
Richard Annilo, Marta-Liisa Talvet.
 
1.4   Direktori käskkirjaga avaldatakse kiitust:
10.b
Johanna Issak;
10.d
Brett-Peter Rästas, Saara Selgmäe;
10.e
Robert Põldoja;
11.c
Age Kannumäe;
11.d
Heidi Raudsepp, Katrina Tiismus;
11.e
Marta Napa;
12.a
Kelin Kuznetsova, Siim Pettai;
12.b
Taavo-Patrik Pandis, Kristjan Pärn;
12.d
Riinu Esko;
12.e
Triin Valdmaa.
 
2.     Väga heade õpitulemuste eest ning autasustatakse kiituskirjaga:
10.a
Andre Anijärv, Kirke Joamets, Kadri Jõul, Kaarel Kangro, Richard Luhtaru, Eva-Maria Rannik, Laur Sisask, Hanna Sõnajalg, Anna Talas, Karoliina Tomasson;
10.b
Kristina Keerdo, Kärt Käämbre, Ellen Leib, Toomas Tennisberg;
10.c
Elise Helena Armulik, Katre Luikme, Riti Ly Lukk, Henriette Liis Meeliste, Laura Maria Pennar, Erko-Erik Reinmets, Gerly Tohu;
10.d
Triinu Hommik, Annette Kits, Adeele-Ann Krigul, Liis-Kristiin Närska, Birgit Paju, Rahel Uusküla, Anna Weidebaum;
10.e
Hannabel Aria, Siim Kokkota, Hant Mikit Kolk, Karmen Kukk, Merili Elisabet Kõiv, Maarja Leedjärv, Hanna Maria Mägi, Anette Gertrud Pello, Olivia Vilma Maria Raudsik, Katre Krit Sallum, Kerli Unt;
11.a
Külli Kangro, Maret Sõmer, Katre Uibo;
11.b
Silvia Hiie Aabloo, Pilleriin Jukk, Joosep Kaimre, Triin Mirjam Tark, Andreas Teder, Loona Volke;
11.c
Kai Budrikas, Ethel Enniko, Samuel Gavronski, Kristel Kõivo, Kaie Leppik, Johanna Olesk, Gundra Raissar, Kaisa Rooba;
11.d
Eeva Liisa Bender, Ellen Rebecca Kruuse, Anna Marie Paabumets;
11.e
Marta Napa, Renna Org, Ege Sild, Lisette Tiganik, Sandra Võsaste;
 
3.     Väga heade ja heade õpitulemuste eest:
10.a
Karl Erik Kaliste, Karl Aleksander Kaplinski, Liis Karo, Karolin Kivilaan, Hanna-Maria Kukk, Hannes Kuslap, Raiki Mänd, Iris Niinemets, Sullo Saan, Richard Toom;
10.b
Maru Arukask, Karl-Markus Kaiv, Hanna-Liina Kiisler, Carlos Kleimann, Sandra Lannes, Sarah Lannes, Joosep Lember, Eva Luude, Hanna Moor, Kristina Mumm, Henrik Narusberg, Laura Nemvalts, Liisa-Miina Pilv, Kadi Sammul, Henri Sellis, Siim Tamme, Sander Teder, Gled Airiin Tärn;
10.c
Hermine Aints, Irene Kangur, Alvaro Keskküla, Elo Meriste, Laura Raudsepp, Lotta Saadla, Iris Vaask;
10.d
Mai-Liis Kelder, Rona Britt Luug, Liisbet Palm, Karoliine Pärlin, Saara Selgmäe;
10.e
Hanna Keeman, Kaari-Lotta Kirs, Timoteus Pilli, Helena Saks;
11.a
Kadri Jürissaar, Katre Reinart, Karl Treial;
11.b
Kati Iher, Siim Kristjan Ellervee, Siim Tanel Laisaar, Kärt Lang, Marie Olli, Johannes Ööpik;
11.c
Andrea Ani, Greeta Kõnnussaar, Martin Ojamaa;
11.d
Agnes Annilo, Greete Hollas, Isabel Mae;
11.e
Laura Inno, Heido Nõmm, Kristin Reino.
 
4.     Aktiivse klassivälise tegevuse eest:
10.a
Hannes Kuslap, Pärtel Rööpson;
10.b
Maru Arukask, Karl-Markus Kaiv, Carlos Kleimann, Sandra Lannes, Sarah Lannes, Tanel Tamm, Sander Teder;
10.d
Marii Hermet, Mai-Liis Kelder, Helene Maria Kikas, Mariette Põdra, Tristan Roosipuu, Rauno Sammel, Saara Selgmäe, Anna Weidebaum;
10.e
Hant Mikit Kolk, Hanna Maria Mägi, Jaagup Markus Niitvägi, Timoteus Pilli, Olivia Vilma Maria Raudsik, David Ryabchikov, Kerli Unt;
11.a
Arle-Martin Kuura, Liisa Sonn;
11.b
Silvia Hiie Aabloo, Marc David, Siim Kristjan Ellervee, Kristjan Hinno, Kati Iher, Siim Ilves, Pilleriin Jukk, Kirill Jurkov, Joosep Kaimre, Karolin Kardmaa, Carolin Kirotar, Kristina Koch, Peeter Paul Kollist, Jan Erik Konksi, Pauliine Konsa, Karin Kruuse, Kristiina Kuningas, Siim Tanel Laisaar, Kärt Lang, Kristina Lillo, Marten Mõttus-Asson, Mirko Nõmmsalu, Hendrik Ojamaa, Eva Liisi Ojaveer, Marie Olli, Martin Pedaja, Hannaliina Piho, Frederik Raud, Kevin Reisenbuk, Rudolf Stenar Saluoks, Mikko Leo Selg, Kristjan Solmann, Triin Mirjam Tark, Andreas Teder, Maris Turb, Arnold Veltmann, Loona Volke, Johannes Ööpik;
11.c
Age Kannumäe, Raul Villem Reedi, Raul Markus Vaiksoo;
11.d
Henri Oskar Kortelainen, Hanna-Maria Mets;
11.e
Andre Ahuna, Elisabeth Raidma, Liis Marii Valeika, Sandra Võsaste;
12.c
Oskar Daniel Telgmaa;
12.d
Robert Bunder, Joel Dahl, Laura Danilas, Paul Kristjan Kalda, Mart Erik Kermes, Kaarel Tigane, Marcus-Albert Tuul.
 
5.     Heade sportlike saavutuste ja kooli eduka esindamise eest võistlustel:
10.a
Kati Ilus, Kadri Jõul, Kasper Kaljuste, Hanna-Maria Kukk, Hannes Kuslap, Hanna Sõnajalg, Richard Toom, Markus Trasberg;
10.b
Sander Jaaniste, Georg Kaasik, Nelle Kasemaa, Kristina Keerdo, Rasmus Kruusa, Kärt Käämbre, Sandra Lannes, Sarah Lannes, Hanna Moor, Ines Anett Nigol, Mark Olav Sepp, Danver Hans Värv;
10.c
Hardi Häelme, Katre Luikme, Margus Zimmer, Gerly Tohu;

10.d
Birgit Paju, Tristan Roosipuu;
10.e
Ilona Kann, Siim Kokkota, Katri Kõva, Mirjam Mõttus, Robert Põldoja;
11.a
Johanna Maria Karjus, Indrek Lombiots, Roland Pärn, Andres Rõõm, Helene Marie Rägo, Madis Steinberg, Katre Uibo, Rauno Variku;
11.b
Kristjan Hinno, Kati Iher, Kirill Jurkov, Karolin Kardmaa, Peeter Paul Kollist, Pauliine Konsa, Mirko Nõmmsalu, Hannaliina Piho, Kevin Reisenbuk, Rudolf Stenar Saluoks, Triin Mirjam Tark;
11.c
Age Kannumäe, Kristel Kõivo, Lovisa Anetta Marcella Lilles, Nora Nurme, Martin Ojamaa, Johanna Olesk, Kaisa Rooba, Viktoria Soodla;
11.d
Greete Hollas, Hans-Hendrik Karro, Hedi Laos, Isabel Mae, Siim Mällo, Henri Olak, Margus Paaliste, Mihkel Ruut;
11.e
Kiur Erik Eensaar, Karl-Johannes Kõiv, Markus Milk, Joonatan Oras, Markus Jörgen Paapsi, Maria Pärli, Annaliisa Raid, Elis Raud, Sandra Reinvald, Simone Senkevitš, Ege Sild;
12.a
Greete Hõbejärv, Rasmus Jaagant, Karl Kimmel, Kätlin Regiina Kirjanen, Artur Thomas Laherand, Kristian Alex Laherand, Mikko Maran, Tuule Müürsepp, Siim Pettai, Markus Punnar, Karel Räppo, Kristjan Uibo;
12.b
Tamor Haabmets, Jürgen Jürgenson, Uku Kull, Rasmus Lellep, Sixten Alex Luik, Aleksandra Isabel Pillmann;
12.c
Märten Aardevälja, Markus Haug, Sander Kotkas, Anni Miller, Edith Pärnik, Gerri Tatar;
12.d
Joel Dahl, Laura Danilas, Johanna Ets, Karl Erik Karindi, Mart Erik Kermes, Annika Väljataga;
12.e
Janno Jaal, Joonas Kartsep, Maia Pruuli, Kerli Semjonov, Karmen Õun.
 

Viimati muudetud: 
2019-02-19 09:15