Joonistusaktsioon “Tule Eesti ajaloosaadikuks”

Okupatsioonide muuseum kuulutab välja joonistusaktsiooni “Tule Eesti ajaloosaadikuks” ning kutsub lapsi ja noori joonistustega kõnelema Eesti lugu. Parimate piltide esitajaid auhinnatakse vahvate elamustega ning väljavalitud tööde autoritel on võimalus olla Eesti saadikuks maailmas. Pildid eksponeeritakse rahvusvahelisel rändnäitusel, mis tähistab Eesti 100. juubelit Euroopa ja Põhja-Ameerika suurlinnades.

Mis aktsioon see on?
Aasta pärast saab Eesti 100-aastaseks. Otsime vahvaid lapsi ja noori, kes aitaksid meil jutustada Eesti lugu. Ootame joonistusi, mis kujutaks mõnda sündmust, inimest või hoopis kohta meie sajandivanuse Eesti riigi ajaloos.
 

Keda ootame osalema?
Joonistusaktsioonis ootame osalema kõiki lapsi ja noori - alates lasteaialastest kuni gümnasistideni.
 

Kuidas osaleda?
Oodatud on vabas tehnikas ja suuruses joonistused. Otsige välja värvipliiatsid, markerid või vesivärvid, pange oma loovus proovile ning saatke muuseumile oma pilt Eesti ajaloost!

Joonistusi võivad inspireerida järgmised teemad:
Eesti 100 aasta suurkujud, 

minu nägemus mõnest Eesti ajaloosündmusest (nt Vabadussõjast, Balti ketist, nõukogude perioodist, Tartu rahust, laulvast revolutsioonist, Euroopa Liiduga liitumisest, esimesest iseseisvusperioodist, vastupanuliikumistest),

kõige olulisem hetk Eesti ajaloos.
 

Kuhu joonistus saata? Mis on tähtaeg?
Joonistamisaktsioonis osalemiseks tuleb saata või tuua oma töö hiljemalt 1. maiks
Okupatsioonide muuseumisse, Toompea 8, 10142 Tallinn.
Joonistusele palume lisada kontaktandmed ja lühikene kirjeldus kujutatud teemast.
 

Mis võidutöödest saab?
Joonistusi hinnatakse kahes vanuseklassis: eelkooliiga - 5. klassi õpilased ja 6. - 12. klassi õpilased. Parimate piltide esitajaid auhinnatakse vahvate elamustega. Väljavalitud tööde
autoritel on võimalus olla Eesti saadikuks maailmas: valitud tööd lisatakse Eesti 100. juubeliaastat tähistavale rändnäitusele, mis külastab 2018. aastal Ameerika Ühendriikide suurlinnu, sealhulgas San Franciscot, Washingtoni, Bostonit ja Torontot.
Parimad tööd ja ajaloosaadikud kuulutatakse välja maikuu lõpus.
 

Kust saada lisainfot?
Lisainfot joonistusaktsiooni kohta leiab muuseumi kodulehelt ja Facebooki lehelt.
Või julgelt küsida Okupatsioonide muuseumi rändnäituse projektijuhilt:

Uuendatud: 13/04/2017