ProgeTiigri võistlus "Mängumaraton"

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub kõiki lapsi ja noori ProgeTiigri "Mängumaratonile" oma arvutimänge, mobiilirakendusi ning laua- ja kaardimänge looma.

ProgeTiigri võistlusele "Mängumaraton" on oodatud 5-20aastased alus- ja üldhariduse õppijad nii individuaalselt kui ka kuni viieliikmeliste meeskondadena. Võistlusel osalemiseks tuleb esitada enda loodud arvutimäng, nutivahendiga mängitav rakendus, laua- või kaardimäng, mis õpetab programmeerimist või turvalist käitumist internetis.

Mängude loomise kaudu saavad noored jutustada mõnda lugu, disainida tegelasi ja maailmu ning seejuures lõimida erinevaid huvivaldkondi nagu tehnoloogia, kunst, muusika, keeled. Ka annab see hea võimaluse koondada erinevate huvidega noored ühise eesmärgi nimel ja harjutada meeskonnas töötamist. Võistlustöö saab kenasti siduda põhikoolis tehtava loovtööga.

Töid saab esitada kuni 23. aprillini 2017 veebiaadressil konkursiveeb.hitsa.ee.

Võistlustöid hinnatakse viies vanuserühmas ning parimate tööde autorid koos juhendajatega on oodatud 20. mail 2017 Tallinnas toimuvale suurele finaalüritusele.

ProgeTiigri võistluse läbiviimist toetatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi meetmest "Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt" ja Euroopa Ühendamise Rahastu projektist „Targalt internetis".

Tutvu tingimustega lähemalt HITSA kodulehel: konkurss.hitsa.ee

Uuendatud: 12/02/2017