Õpilaskonkurss "Taevaskoja Sõnum" XX

TAEVASKOJA SÕNUM XX

Sel aastal saab kakskümmend aastat, kui oleme saatnud Taevaskoja sõnumeid lastele ja noortele, meie sõpradele. Oleme pakkunud kirjutamiseks ja joonistamiseks mitmesuguseid teemasid headusest ja rõõmust, põnevusest, imetlusest, kaastundest, sõprusest, armastusest. Samuti ka kurjusest ja vihast, nördimusest, vägivallast, agressiivsusest, julmusest, kättemaksust.

Kaastunne on soov vabastada teised kannatustest. Ühtedel on see soov tugevam, teistel võib-olla nõrgem, kuid seda on võimalik arendada. Inimene, kes märkab rohukõrrel ukerdavat putukat või maas sibavat sipelgat ja ei litsu väikest loomakest pealeastumisega või mõnel muul moel lömaks, on kaastundlikum ka teise inimeses suhtes. Uus teadusharu - taimede neurobioloogia on kindlaks teinud, et ka taimed on elusolendid nagu loomad ja inimesed, nad suhtlevad omavahel, neil on oma mälu, oskused ja oma käitumine. Seega on oluline  ka taimede puhul nendesse suhtumine, nendest hoolimine ja nendega arvestamine.

 „Taevaskoja Sõnum“ XX teemad:

  1. Et maailm oleks elamiseks parem paik.
  2. Negatiivsete emotsioonide ületamine.
  3. „Kui rohuliblet lõigatakse, väriseb kogu universum“.(Upanišadi vanasõna)
  4. Mis mõlgub võilille meeles?
  5. Ka sipelgal on õigus õnnelik olla.
  6. Siil Priidik tahab uut perekonda. Aga sina...?
  7. Elu meie ümber -  märkame ja hoiame.
  8. Joonistan rõõmu, joonistan kurbust...
  9. Mis on tarkus?
  10. Minu maa, minu inimesed - minu kodu. EV 100

Võistlusele oodatakse uurimusi, rahvapärimusi, esseid, juttusid ja joonistusi. Tööd loeb ja vaatab läbi ning hindab žürii. Parimaid võistlustöid autasustatakse rahaliselt auhinnafondi võimaluste piires.

Võistlustööd on oodatud kinnises ümbrikus ja märgusõnaga varustatult 1. maiks 2016.a. Aadressil: „Taevaskoja sõnum“ 50108 Tartu, Filosoofi 23 – 4.

Tööd palume esitada  A4 formaadis ja lisada teine kinnine ümbrik, milles on autori ees- ja perekonnanimi, kool, klass, kodune aadress ja telefoni  number.

Täiendav info tel. 7420943 ja 58228361

Jaan Praggi Koda

Uuendatud: 29/01/2016