Esseekonkurss „Kuidas ning milles saaksid noored olla kasulikud Eesti ühiskonnale?"

Üle-eestiline esseekonkurss ootab õpilaste arvamuslugusid noorte rolli kohta ühiskonnas

 Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) kutsub kõiki üldhariduskoolide 7.-12. klassi ja kutseõppeasutuste õpilasi osalema  esseekonkursil „Kuidas ning milles saaksid noored olla kasulikud Eesti ühiskonnale?". Noorte esseevormis arvamuslugusid ootab MISA e-posti aadressile essee@meis.ee 12. – 28. oktoobrini 2015.

MISA on koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga õpilastele suunatud esseekonkursi korraldamas juba viiendat korda. Konkursil osalev arvamuslugu peab olema kuni 2 lehekülge pikk (3600 tähemärki). Essee tuleb saata e-posti aadressile essee@meis.ee, hiljemalt 28. oktoobril 2015. Esseele tuleb märkida oma nimi, kooli nimetus ja ka klassi või rühma number, samuti lisada oma kontakttelefoni number ning e-posti aadress.

Esseekonkursile laekunud tööde hindamine toimub alates sellest aastast kolmes kategoorias. Eraldi hinnatakse 7.– 9. klassi õpilaste, 10. – 12. klassi õpilaste ja kutseõppeasutuste õpilaste töid. Kõikides kategooriates antakse välja 1 esikoht, 2 teist ja 2 kolmandat kohta ning ergutusauhinnad. Varasemale neljale konkursile on kokku laekunud ligi 400 esseed. Käesoleva aasta parimaid esseede kirjutajaid tunnustatakse 21. jaanuaril 2016 Mustpeade Majas toimuval esseekonkursi ja kodanikupäeva viktoriinide parimate austamisüritusel. Kõigi auhinnatud õpilaste esseed avaldatakse  ka trükises „Kuidas ning milles saaksid noored olla kasulikud Eesti ühiskonnale".

Lisainfo: http://www.meis.ee/uudised?news_id=909

Uuendatud: 17/04/2024