Hiite kuvavõistlus

Hiite kuvavõistlus kutsub kooliperet looduslikke pühapaiku jäädvustama

Eesti loodus- ja kultuuripärandile pühendatud 16. Hiite kuvavõistlus on alanud ja ootab osa võtma õpetajaid ja õpilasi. Võistluse teemaks on ajaloolised looduslikud pühapaigad ja nendega seotud tavad. Võistlusele võib saata nii fotosid kui ka lühivideoid.

Kuni 16-aastaste eriauhind on 200 eurot. Samuti osalevad nende tööd muude auhindade valikul. Võistluse peaauhind on 1000 eurot, hõimurahvaste auhind 300 eurot ja Soome auhind 300 eurot. Lisaks läheb jagamisele hulk piirkondlikke ja temaatilisi eriauhindu.

Võistlusel osalemine aitab paremini tundma õppida kodukandi loodust, pärandipaiku ja traditsioone ning seda võib siduda loodus-, aja-, kultuuri- ja usundiloo õppega.

Kevadised kooliekskursioonid külastavad sageli looduslikke pühapaiku ja siis on hea võimalus ka võistluspilte jäädvustada. Kui on kahtlus, kas huvipakkuv paik on ikka ajalooline looduslik pühapaik, siis vaata järgi Looduslike pühapaikade kaardilt: https://kaart.hiiepaik.ee/, või küsi julgesti aadressilt ahto@hiis.ee.

Võistlus algab 4.05. ja lõpeb 15.10.2023.

Eestis on teada tuhandeid põliseid pühapaika, mille seas on suuremaid hiisi, ristimetsi, pühasid järvi ja jõgesid ning ka üksikuid pühi puid, kive, koopaid ja allikaid. Pühapaikade hulka kuuluvad samuti terviseallikad, liukivid, Kagu-Eestis vanema matusekombestikuga seotud ristipuud ning rannakülade titekivid. Ligi 1500 põlist pühapaika on kantud Hiite Maja looduslike pühapaikade kaardile.

Rahvusvahelise Hiite kuvavõistluse fotokogu moodustab ainulaadse kultuuriloolise arhiivi, mida saab kasutada ka õppetöös. Kuvavõistluse arhiiviga saab tutvuda siin: https://www.hiis.ee/kuva/kuvavoistlused

Hiite kuvavõistlust korraldab Hiite Maja sihtasutus. Kaaskorraldaja Soomes on Taivannaula ühendus.

Lähem teave, võistluse eeskiri ja kuvade üleslaadimine võistluse veebilehel: https://www.hiis.ee/kuva/2023

Uuendatud: 18/05/2024