Infoleht 24.05.2021 nr 30

HTG INFO doc

Koolipere õnnitleb

• Kristjan-Erik Kahu (10.b), kes saavutas 10. mail toimunud Euroopa Liidu eksperimentaalteaduste olümpiaadil võistkondliku hõbemedali;
  • 8. mail toimunud Põhja-Balti füüsikaolümpiaadil kuldmedali võitnud Simon Selga (12.a) ja pronksmedali võitnud Joonatan Ristmäed (12.b).
  • õpetaja Ülle Seevrit, kes valiti Junior Achivementi poolt aasta ettevõtlusõpetajaks 2021.

Juhtkond tänab

• õpetajaid Saima Kaarnat, Ott Maidret, Monika Piirimäed, Age Salo ja Ülle Seevrit õpilaste konkurssideks ettevalmistamise eest.
  • 11.a klassi õpilasi Mari Mõttust ning Elis Vingisart ja neid juhendanud õpetaja Anneli Saarvat väga lustaka, hoogsa ja sportliku spordipäeva korraldamise eest 10. ja 11. klasside õpilastele.
  • AS Toidutorni õpilaste toitlustamise eest spordipäeval.

Õppetöö

• Õppetöö jätkub kuni 31. maini distantsõppel. TÄHELEPANU! Seoses füüsika ja keemia praktikumi tundide toimumisega koolimajas on tunniplaanis 25.-31. maini üsna suured muudatused.
    10.b     2. tund füüsika õp M. Reemann
    11.c     1. tund bioloogia õp S. Kaarna (N. 27.05. tund)
    kolmapäev, 26.05
    kell 14.00 füüsika praktikum (II rühm) õp M. Reemann – koolimajas, 212
    10.c     kell 14.00 keemia praktikum (I rühm) õp E. Paabo – koolimajas, 216
    11.b     matemaatika tund õp E. Timak toimub koolimajas kell 11.15 koolimajas ruumis 105
                3. tund kunstiajalugu õp P. Beier
    11.a     3. tund füüsika õp S. Oks (N., 20.05. ära jäänud tund)
    11.b     kell 15.45 füüsika praktikum (I rühm) õp S. Oks – koolimajas, 213
    11.c     täpne info toiduainete tehnoloogia praktikumi kohta saadetakse kirja teel Stuudiumis hiljemalt neljapäeval, 27. mail
    esmaspäev, 31.05
    kell 14.30 keemia praktikum (I rühm) õp E. Paabo – koolimajas, 216

• 31. mail peavad kõik 11. klassi õpilased Moodle keskkonnas üles laadima oma UPT mustandi.
  • V perioodi arvestused toimuvad 1.-7. juunini (10.a klassil 8. juunini). Arvestuste plaan on kooli kodulehel nähtav alates 26. maist.
  • 10. ja 11. klasside õpilased saavad sooritada kordusarvestusi (õppeaasta jooksul ebaõnnestunud või sooritamata jäänud arvestusi, olenemata millisel perioodil need toimusid) 14.-16. juunini. Kordusarvestustele tuleb registreeruda Stuudiumis (Muu>Registreeri) 25.-27. maini. Õpilastel palutakse registreerida õigeaegselt. Registreerumine lõpeb 27. mail ning pärast nimetatud kuupäeva ei ole võimalik kordusarvestuste sooritamise soove arvestada. Õppenõukogu teeb kordusarvestustele lubamise otsuse 3. juunil.
  • Selle õppeaasta viimase CEPT testi sessiooni, milles osalemiseks on registreerunud nelikümmend seitse 11. klasside õpilast, viib õp Sandra Sagar läbi 8. juunil ruumis 303
    kell 9.00 – 11.d ja 11.e klasside 16 õpilast
    kell 10.00 – 11.b ja 11.c klasside 17 õpilast
    kell 11.00 – 11.a klassi 14 õpilast.

Abiturientidele

• 12.c klassi bioloogia praktikumid toimuvad ruumis 225 esmaspäeval, 24.05 kell 11.00, teisipäeval, 25.05 kell 11.00 ja kolmapäeval, 26.05 kell 13.00 ning esmaspäeval, 31.05. aineõpetajaga kokkulepitud ajal.
  • III perioodi järelarvestused 12. klasside õpilastele toimuvad
    kell 10.00 – 12.00 bioloogia ja füüsika õp M. Piirimäe – 221
    kell 10.00 – 12.00 matemaatika õp Ü. Hüva – 221
    kell 10.00 – 12.00 ajalugu, usundiõpetus ja ühiskonnaõpetus õp A. Ristikivi – 221

• Klassijuhatajad teavitavad õpilasi, kellele 18. mail toimunud õppenõukogu andis loa kordusarvestuste sooritamiseks.
    Kordusarvestused toimuvad 2.–4. juunini (arvestuse kellaaeg ja ruum teatatakse 31. mai infolehes):
  • kolmapäeval, 02.06 – ajalugu, eesti keel ja geograafia
  • neljapäev, 03.06 – bioloogia, filosoofia, füüsika, keemia ja muusika
  • reede, 04.06 – geograafia, inglise keel, matemaatika ja saksa keel
  • Esmaspäeval, 31. mail meenutavad abituriendid oma koolitee algust titepäevaga.

Olümpiaadid ja võistlused

• Lõppes Noored Euroopa Metsades (NEM) finaal, kus osales 11 parimat võistkonda üle Eesti. Meie võistkond koosseisus Emma Goos, Kaarup Öövel ja Tuuli Kärt Tammaru (kõik 10.c) saavutas 1. koha ning võistkond koosseisus Jessica Uibo, Aia Adele Narits ja Liisa Tafenau (samuti 10.c) saavutas 3. koha.

• 13. mail toimus Tartu gümnaasiumide V kirjanduslik mälumäng KIMM, kus osales 14 võistkonda 7 eri koolist. Võistluse võitis võistkond Akadeemilised Šedöövrid (Daniel Moppel, Miia Nummert, Miikael Berg, Selinda Marie Rosalie Särev (kõik 12.d)) ja kolmanda koha sai Kohv Piinaga (Elo Saal, Helo Laatspera, Kärt Kokkota, Orm Mõru (kõik 12.e)). Õnnitleme võitjaid, täname kõiki osalejaid ning vilistlasi Indrek Lillemäge, Liisa‑Maria Komissarovit ja Juhan Pikamäge, kes koostasid põnevad küsimused ning hoidsid üleval mängulusti.
  • 20.-21. mail toimus Tallinnas Eesti parim õpilasfirma 2021 superfinaal, kus ÕF LUFFA (Sofia Simone Lammas, Marta Margareeta Bender (mõlemad 11.e), Kadri Liis Laas (11.c) ja Kaur Hannes Käämbre (11.d)) sai II koha. ÕF Konnekt (Anita Algus, Jürgen Tihanov, Paul Jürgens (kõik 11.a) ja Grete Paat (11.b)) sai tulevikupotentsiaali eripreemia.

Konkursid

Teated

10. ja 11. klasside pildistamine toimub teisipäeval, 1. juunil koolimaja aatriumis järgmiselt:

12.e – õp Priidu Beier
kell 14.00 toimub lennu pildistamine aulas, koolimaja või Jaani kiriku ees (koht selgub samal päeval). Abituuriumi lennupildi tegemisel on abiks 11.a klassi õpilased.

• Järgmised selle õppeaasta infolehed ilmuvad 31. mail ja 15. juunil.

Õpetajad

• Petangi tulistamisharjutuses võitis Eesti sisemeistrivõistlustel hõbemedali õpetaja Aimar Poom.

Sport

• Moskvas toimunud rühmvõimlemise Euroopa meistrivõistlustel saavutas VK Janika Grisete rühm 5. koha. Võistkonda kuulusid treffneristid Christina Kodanik (11.b) ja Roberta Solom (11.d).
  • Sulgpallur Oskar Männik (10.a) saavutas Ukrainas juunioride Euroopa karikaetapil segapaarismängus II koha.
  • Eesti karikavõistlustel vibuspordis saavutas Elis Riin Tars (12.e) juunioride arvestuses II koha.
  • 21.mail toimunud spordipäeva võitis 10.a ja 11.b klass. Üldvõitjaks osutus 10.a klass. Kokku osales spordipäeval 295 treffneristi. Parimate klasside autasustamine toimub 1.juunil.

Raamatukogu teated

• Õpikuid ja teisi laenutatud teavikuid saavad 12. klassi õpilased tagastada 24. maist 10. juunini ning 10.-11. klasside õpilased 1. juunist 10. juunini. Kooli raamatukogu on alates 24. maist avatud 12.00-16.00. Raamatukogu on suletud 4. juunil.

Koolisöökla info

• Arvestuste perioodil, ajavahemikul 1.-7. juunini on kooli söökla einestamiseks avatud kell 10.00 -14.00.
    Palume kõikidel 10. ja 11. kl. õpilastel hoolitseda selle eest, et ARNOs oleks märgitud õige toidupakett. Kui mingil põhjusel ei soovi süüa, palume end toidult ARNO-s maha võtta.
  • Linnavalitsus on kehtestanud kuni 11. juunini kõigile gümnaasiumi õpilastele päevaseks toetuseks koolitoidul 1,70 eurot. Seega on tavatoit ja taimetoit kõigile 10.-11. klassi õpilastele tasuta, XL-portsu sööjad peavad vahe ise kinni maksma.