Kliimamuutuste teemaline loovkonkurss noortele

Mondo ja Matsalu Loodusfilmide Festival kutsuvad 15-19-aastaseid Eestis elavaid noori osalema loovkonkursil, mis otsib vastuseid-peegeldusi kliimamuutuste teemale.

Loovtöö formaat ei ole piiratud. Osaleda võib fotoseeria, muusikavideo, maali, lühifilmi, koomiksi, tänavakunstiteose, lavastuse, lühijutu, kudumi, luuletuse, podcasti vms-ga. Loovtööle lisaks ootame osalejatelt 1-2-leheküljelist selgitust kontseptsiooni kohta ja tööprotsessi kirjeldust. Konkursitöö võib teostada ka 2-3 liikmeliste gruppidena.

Igal nädalal jagame konkursi osalejatele inspireerivat ja kasulikku infot kliimamuutuste ja loovuse teemadel, mis aitab tööd vormistada. Lisaks korraldame huvilistele eksklusiivseid kohtumisi ja töötubasid. Selleks palume huvilistel konkursile eelregistreeruda täites vormi siin:

https://maailmakool.ee/toetavad-tegevused/konkursid/opilaskonkurss2020-21/

KONKURSI TÄPSEM INFO

Meie põlvkond on end kirjutanud ajalukku kliima soojenemise ja sellest tingitud suurte muutustega kogu maailmas. Puutume igapäevaselt kokku aina hirmuäratavamate faktidega kliimamuutuste pöördumatust mõjust meie elukeskkonnale. Tihti on keeruline otsustada, kuidas selle kõigega suhestuda – mida me märkame ja tunneme, kuidas reageerime ja milliseid muutusi ise loome. 

– Millises maailmas me elame täna? Mis toimub sinu ümber? Mida sa märkad?
– Kuidas kliimamuutused sinu elu mõjutavad, kuidas mõjutavad teisi maailma elanikke?
– Mida me peaksime tegema kliimakriisi pidurdamiseks?
– Kuidas tuua teadmine kliimamuutuste tõsidusest kõigi inimesteni?
-Milline on meie maailm paarikümne aasta pärast? Millist tulevikku sa tahad?
-Milline on sinu sõnum maailmale?

Konkursi võitjatele on auhinnaks osalemine suvel 2021 Austrias toimuvas noorte kliimalaagris või rahvusvahelisel dokumentaalfilmifestivalil One World märtsis 2022 Prahas. Lisaks paneb eriauhinnad välja Matsalu Loodusfilmide Festival.

Töö esitamise tähtaeg 31. märts 2021, konkursi täpsemad tingimused on allpool. Lisainfo: konkurss@mondo.org.ee

Ajajoon:
31. märts 2021 tööde esitamise tähtaeg
9. aprill 2021 võitjate väljakuulutamine
2021-2022 auhinnareiside toimumine

Konkurss on osa MTÜ Mondo projektist 1Planet4All, mida kaasrahastab Euroopa Komisjon ja Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

Uuendatud: 29/01/2021