ÖKO KUNSTIKONKURSS KOOLIÕPILASTELE

Tartu Kunstimuuseum kutsub osalema kunstikonkursil „Öko“, kus kõik koolõpilased saavad kaasa mõelda elu ja keskkonna ökoloogilisemaks muutmise teemal.

Viimase aja üks emotsionaalsemaid teemasid on olnud planeet Maa saatus olukorras, kus inimesed jätkavad oma seniseid eluviise ja sissekujunenud harjumusi. Tähelepanu väärib see, et just noored on otsustanud sel teemal aktiivselt sõna sekka öelda, sest see on seotud nende tulevikuga siin planeedil. Millised oleksid lahendused raiskamisele, ületarbimisele ja reostusele? Millised oleksid need uued säästvad eluviisid?  Mida minu kodukohas tehakse ökoloogilisemalt? Mida iga kogukond või üksikisik saab senisest teistmoodi teha? Mida mina omas kodus teisiti teen?

Igas vanuses kooliõpilastel on võimalik nüüd oma mõtisklused ja nägemused antud teemal esitada kunstiteose vormis. Ja miks mitte mõelda ka tehnikaid ja materjale kasutades ökoloogiliselt.

Tingimused:

  1. Osaleda võivad kõik kooliõpilased vanusegruppides 7-10aastased, 11-15aastased, 16-18aastased.
  2. Formaat on vaba. Tehnikad: maal, joonistus, graafika, kollaaž, segatehnika. Taaskasutuslikud tööd on teretulnud.
  3. Töö pöördele tuleb kleepida etikett, kus on kirjas: töö pealkiri, lapse nimi, vanus, kool, juhendaja, kontaktandmed.
  4. Tööd tuua või saata aadressile: Tartu Kunstimuuseum, Raekoja plats 18, Tartu 51004. Viimane postitamise või kohaletoomise kuupäev on 15. aprill 2020.
  5. Žürii koosneb muuseumi töötajatest ja kunstnikest. Auhinnatakse kõigi vanusegruppide parimaid. Võitjad kuulutatakse välja muuseumi kodulehel ja Facebook’i lehel, auhinnad saab kätte näituse avamisel või postiga.
  6. Parematest töödest koostatakse muuseumi projektiruumis näitus, mis on avatud 24. aprill–31. mai 2020.
  7. Töödele palume pärast näituse lõppu ise muuseumisse järgi tulla. Võidutööd saadetakse postiga omanikele tagasi.

Lisainfo: https://tartmus.ee/uritus/oko/

Uuendatud: 19/02/2020