Treffneristid suvel edukad

Treffneristid esinesid suvel edukalt rahvusvahelistel olümpiaadidel ja ainekonkurssidel 


Juunis, juulis ja augustis osales 15 treffneristi - kelle hulgas oli nii värskelt koolilõpetanuid kui ka tänaseid gümnasiste - Eesti võistkondade koosseisus rahvusvahelistel ainekonkurssidel. 
Edukaim oli Richard Luhtaru kokku 4 medaliga. Ta võitis rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil Ühendkuningriigis pronksmedali, hõbemedali nii füüsikaolümpiaadil Israelis kui ka informaatikaolümpiaadil Azerbaijanis ja kuldmedali Euroopa füüsikaolümpiaadil Lätis. Lisaks esindas Richard Luhtaru oma teadustööga Eestit Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil.
Toomas Tennisberg sai pronksmedali nii rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil Ühendkuningriigis kui ka informaatikaolümpiaadil Azerbaijanis; Kirke Joamets võitis hõbemedali rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil Ungaris; Hannes Kuslap sai hõbemedali Euroopa füüsikaolümpiaadil Lätis ning osales Eesti võistkonnas rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil Israelis; rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil Koreas võitis pronksmedali Hant Mikit Kolk ning Anna Talas kuulus samal olümpiaadil Eesti võistkonda.
Eesti 2019. aasta parim õpilasfirma, kuhu kuulusid Treffneri õpilased Mihkel Mariusz Jezierski, Sander Aukust ja Markus Jõeveer ning nende juhendaja õpetaja Ülle Seevri, saavutas Euroopa parima õpilasfirma konkursil Prantsusmaal suurepärase 2. koha.

Prantsusmaal peetud rahvusvaheliselt keemiaolümpiaadilt tõi juulikuus Eestisse hõbemedali Hanna Riia Allas, Artur Avameri võitis rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil Ühendkuningriigis juulikuus hõbemedali, Mari Remm sai rahvusvahelisel bioloogiaolümpiaadil Ungaris pronksmedali ning Jürgen Öövel saavutas hõbedase autasu Balti geograafiaolümpiaadil Kaliningradis ning pronksmedali rahvusvahelisel geograafiaolümpiaadil Hong Kongis.
Eesti võistkonnas võistlesid augustikuus rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil Azerbaijdjanis Jaagup Tamme ning astronoomia ja astrofüüsika olümpiaadil Ungaris Leonid Zinatullin.
Enamiku nimetatud konkursside kohta leiab lisainfot Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehelt
 
Hugo Treffneri Gümnaasium tänab kõiki õpilasi ja nende juhendajaid, kes esindasid Eestit rahvusvahelistel konkurssidel. Kool on uhke oma õpilaste tulemuste üle.

Uuendatud: 3/12/2019