Infoleht nr. 24 - 13.03.2017

doc   

HTG INFO 

Juhtkond tänab

  • 12.a klassi ja kõiki teisi õpilasi ja õpetajaid, kes aitasid kaasa Reaalkooli õpilaste ja õpetajate vastuvõtu õnnestumisele,
  • õpetajaid Priidu Beierit, Mari Jõgistet, Liisa Teppi, Kristiina Pungat, Ülle Seevrit, Karin Soodlat õpilaste konkurssideks ettevalmistamise eest.

Õppetöö

  • Jätkuvad III perioodi järelarvestused:
    teisipäev, 14.03 kell 15.45
    kirjandus õp. M. Piirimäe – 107
    kolmapäev, 15.03 kell 15.45 toimub ruumis 105 õnnetund (90 min), kus saavad järelarvestusi sooritada õpilased, kellel langesid kahe järelarvestuse ajad kokku. Kahe järelarvestuse samal ajal toimumise korral tuleb
     
    • õpilasel valida õppeaine, milles ta sooritab järelarvestuse ettenähtud ajal (suuline arvestus tuleb sooritada kindlasti õigel ajal);
    • teavitada teise aine õpetajat kokkulangevusest, paludes luba sooritada järelarvestust 15. märtsil;
    • registreeruda (elektrooniliselt) õnnetundi hiljemalt 13. märtsil kooli kodulehel.

 

    • Neljapäeval, 16. märtsil lahendavad ruumis 221 matemaatika olümpiaadi KÄNGURU ülesandeid 1. tunni ajal kõik 10.a ja 10.b klassi õpilased (õp. E. Timak) ning 2. tunni ajal 11. klassi õpilased, kes selleks on soovi avaldanud (õp. Ü. Hüva).
    • SA Innove küsitlusele ei olnud ettenähtud ajal võimalik vastata 11.e klassi õpilastel, kuna arvutiklass oli hõivatud. Küsimustele vastamine toimub reedel, 17. märtsil 1. tunni ajal. Pärast küsimustele vastamist jätkub ainetund.
    • Reedel, 17. märtsil kell 8.05-14.15 kirjutavad kõik abituriendid eesti keele proovieksamit, ainetunde ei toimu. Õpilastel, kellel väga mõjuval põhjusel ei ole võimalik proovieksamit sooritada, saavad seda teha kolmapäeval, 22. märtsil kell 8.30-14.30 ruumis 208.
      Proovieksam toimub ruumides: 12.a – 144, 12.b – 102, 12.c – 221, 12.d – 221, 12.e – 141.
    • Esmaspäeval, 27. märtsil teatavad õpetajad III perioodi järelarvestuste hinded ja kannavad need eHTGsse.
       

    Muudatused tunniplaanis

    teisipäev, 14.03
    12.c    5. tund jääb ära
    kolmapäev, 15.03
    10.a    1. tund keemia õp. E. Paabo – 139
    2. tund saksa ja vene keel õp. M. Matto/O. Titova – 204/301
    10.d    3. tund inglise keel õp. K. Rootsi rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja – 309
    11.c    4. tund bioinformaatika õp. M. Sauk – 203
    12.b    4. tund inglise keel õp. K. Rootsi rühmal iseseisev töö õp. Ü. Roostoja – 309
    12.c    3. tund kehaline kasvatus õp. A. Saarva/A. Poom – 228
    4. tund inglise keel õp. K. Rootsi rühmal iseseisev töö õp. Ü. Roostoja – 309
    12.d    4. tund inglise keel õp. K. Rootsi rühmal iseseisev töö õp. Ü. Roostoja – 309
    neljapäev, 16.03
    10.a    1. tund matemaatika võistlus KÄNGURU õp. E. Timak – 221
    10.b    1. tund matemaatika võistlus KÄNGURU õp. E. Timak - 221
    10.d    1. tund inglise keel õp. K. Rootsi rühma tundi asendab õp. Ü. Roostoja – 309
    11.a    1. tund kehaline kasvatus õp. A. Saarva/A. Poom – 228
    2. tund kunst õp. M. Jõgiste – 203 koos 11.b klassiga
    11.e    1. tund matemaatika õp. K. Orva- Puurand - 202
    2. tund kehaline kasvatus õp.  A. Saarva/A. Poom – 228
    3. tund kunst õp. P. Beier – 141
    12.b    3. tund inglise keel õp. K. Rootsi rühmal iseseisev töö õp. Ü. Roostoja – 309
    12.c    3. tund inglise keel õp. K. Rootsi rühmal iseseisev töö õp. Ü. Roostoja – 309
    12.d    3. tund inglise keel õp. K. Rootsi rühmal iseseisev töö õp. Ü. Roostoja – 309
    12.e    1. tund ühiskonnaõpetus õp. A. Ristikivi – 225
    3. tund matemaatika õp. K. Orav – Puurand - 202
    reede, 17.03
    10.d    4. tund ajalugu õp. A. Ristikivi - 135
    10.e     1. tund eesti keel õp. T. Pluum – 203
    11.c    2. tund eesti keel õp. T. Pluum - 202
    3. tund keemia õp. E. Paabo – 217
    11.d    2. tund füüsika õp. J. Paaver – 213
    3. tund ajalugu õp. A. Pettai - 203
    11.e    1. tund Innove küsimustikule vastamine õp. A. Ristikivi – 303. Pärast küsimustikule vastamist jätkub kunstiajaloo tund õp. P. Beier – 202
    3.-4. tund eesti keel õp. K. Soodla - 107
    12.a    1.-4. tund eesti keele proovieksam – 144
    Juures viibivad: 1.-2. tund õp. A. Pettai, 3.-4. tund õp. T. Pluum
    12.b    1.-4. tund eesti keele proovieksam – 102, juures viibib õp. M. Hildebrandt
    12.c    1.-4. tund eesti keele proovieksam – 221, juures viibib õp. K. Orav-Puurand 
    12.d    1.-4. tund eesti keele proovieksam – 221
    Juures viibivad: 1. tund õp. K. Soodla, 2.-4. tund õp. M. Piirimäe
    12.e    1.-4. tund eesti keele proovieksam – 141, juures viibib õp. T. Niitvägi-Hellamaa

     

    Teated

    • Teisipäeval, 14. märtsil, emakeelepäeval on igast klassist 2-3 õpilast oodatud kell 10.05 ruumi 303, et kirjutada kaasa Vikerraadio e-etteütlust.
    • Teisipäeval, 14. märtsil tähistab ajalooring emakeelepäeva, kõik huvilised on oodatud kuulama TÜ õppejõu Külli Habichti ettekannet „Viis sajandit eesti kirjakeelt“. Kohtume kell 15.50 ruumis 141.
    • Kolmapäeval, 15. märtsil kell 15.50 toimub ruumis 141 Tallinna Tehnikaülikooli Tartu kolledži erialade ja sisseastumistingimuste tutvustus.
    • Märtsikuu Imelise Ajaloo ja Imelise Teaduse viktoriin toimub neljapäeval, 30. märtsil. Ootame rohket osavõttu!

    Olümpiaadid ja võistlused

    • Eesti kirjanduse olümpiaadi üleriigilises voorus sai Loona Volke (11.b) 5. koha ja tema uurimistöö hinnati II koha vääriliseks, Kadri Jürissaar (11.a) jäi jagama 7.-8. kohta.
    • Elis Raud (11.e) osales 4. märtsil toimunud kunstiolümpiaadi piirkonnavoorus ja saavutas esimese koha.
    • Lingvistikaolümpiaadi piirkondlikust voorust pääsesid meie kooli õpilastest edasi lõppvooru Eva-Maria Tõnson (12.b), Loona Volke (11.b), Richard Luhtaru (10.a), Kristina Koch (11.b), Elo Maria Pauman (12.b), Kristina Mumm (10.b), Keilin Turjakas (11.a), Toomas Tennisberg (10.b). Piirkondlikus voorus osalesid väga tublilt ka Kadi Sammul (10.b) ja Joosep Kaimre (11.b).
    • Matemaatikaolümpiaadi lõppvooru on kutsutud Hannes Kuslap (10.a), Richard Luhtaru (10.a), Sullo Saan (10.a), Anna Talas (10.a), Kaarel Talas (10.a), Kaarel Kangro (10.a), Karl Aleksender Kapinski (10.a), Kirke Joamets (10.a), Toomas Tennisberg (10.b), Ellen Leib (10.b), Maret Sõmer (11.a), Silvia Hiie Aabloo (11.b), Kati Iher (11.b), Kristina Koch (11.b), Loona Volke (11.b), Joosep Kaimre (11.b), Kristjan Solmann (11.b), Markus Punnar (12.a), Rasmus Jaagant (12.a), Aaro Kristjuhan (12.b), Elo Maria Paumann (12.b), Kaspar Valk (12.b).
    • 11. märtsil toimus majandusolümpiaadi piirkonnavoor (osavõtjaid 24).
      Meie kooli parimad:
      1. Helen Helmet (12.a)
      2. Henry Enno Turu (12.a)
      5.-6. Karel Räppo (12.a)
      8. Rasmus Jaagant (12.a)
      Kõik neli õpilast on kutsutud majandusolümpiaadi lõppvooru, mis toimub 13. aprillil.

    Konkursid

    • Hektor Design Hostel ja SprayPrinter kutsuvad osalema kavandite konkursil „Teistmoodi Tartu“. Tööde esitame tähtaeg on 3. aprill, täpsem info http://hektorhostels.com/et/kavandikonkurss.
    • Eesti NATO Ühing koostöös Haridus- ja Teaduministeeriumi, Kaitseministeeriumi ja NATO peakorteriga kuulutab välja joonistuskonkursi „Meie liitlased“. Tööde esitamise tähtaeg on 20. märts, täpsem info http://www.eata.ee/gumnasistidele.

     

     Õpilased

    • Õpilasvahetusprojekti T.E.A.M. raames on 11.‑17. märtsini koolis külalised Ungarist. Koos meie projektirühma õpilastega osaletakse koolimajas õpitubades, käiakse ERM-is, AHHAA keskuses, SparkLab’is, Meenikunno rabas ning Tartu linna rahvatantsu galakontserdil Vanemuises.
    • 6. märtsil külastas 11.e klassi tundi näitleja Kaarel Targo, kes rääkis oma näitlejaks saamise teest ning Viljandi kultuuriakadeemia kursusekaaslastega loodud teatrist Must Kast.
    • 11.e klass käis 7. märtsil Tartu Erinevate Tubade Klubis Aparaaditehases vaatamas virtuaalteatraalset Cabaret Rhizome'i lavastust „Vabadusest ja vabandustest!“.
    • 8. märtsil toimus 12.d ja 12.e klassile Pangaliidu rahatarkuse projekti raames finantshariduse koolitus.
    • 9. märtsil külastas 11.c klass Biomeedikumi, kus tutvuti TÜ arstiteaduskonnaga.
    • 10. märtsil pidas Välisministeeriumi esindaja 10.d ja 10.e klassile ohutu reisimise teemalise ettekandega.

    Õpetajad

    • 13.-17. märtsini on õpetaja Külli Rootsi õppetööst eemal ja õpetaja Evely Ustav viibib täiendkoolitusel.
    • 14. ja 15. märtsil on õppealajuhataja Aime Punga ja direktor Ott Ojaveer Tartu koolijuhtide seminaril Rakveres.
    • Neljapäeval, 16. märtsil kell 15.45 algab õpetajate toas õppenõukogu, mille päevakorras on 10. klasside õpilaste vastuvõtukatsete korraldamine ning jooksvad küsimused.

    Sport

    • Rahvusvahelisel harrastajate võrkpalliturniiril Sadolin Cup saavutas HTG eesti koolidest parimana teise koha! Edukas võistkonnas mängisid Kärt Käämbre (10.b), Madis Steinberg (11.a), Markus Vernik (11.a), Johanna Maria Karjus (11.a), Margus Paaliste (11.d), Sander Kotkas (12.c), Gerri Tatar (12.c), Markus Haug (12.c) ja Maia Pruuli (12.e).

    Söökla teated

    • Sööklas toitlustatakse õpilasi ainult õpilaspileti alusel.
    • Aprillikuu toiduraha palume maksta ülekandega hiljemalt 29. märtsiks.
    • Aprilli koolitoidu maksumus:
      ** kui õpilane sööb ka arvestuste nädalal:
      *tava- ja taimetoit 18 päeva x 0.58 eurot = 10.44 eurot, poisteports 18 päeva x 1.02 eurot = 18.36 eurot;
      ** kui õpilane ei söö arvestuse nädalal:
      *tava- ja taimetoit 13 päeva x 0.58 eurot = 7.54 eurot, poisteports 13 päeva x 1.02 eurot = 13.26 eurot.
    • Toitlustamist ei toimu 24. aprillil (eesti keele riigieksami päev).


    Kevadine koolivaheaeg

    • Kevadine koolivaheaeg on 18.-26. märtsini. Vaheajal on koolimaja õpilastele suletud.
    • 18. märtsil toimuvad ülelinnalised ühiskatsed 10. klassidesse astujatele, 20.-24. märtsini teeb koristusfirma suurpuhastust.
    • Õpilastel palutakse enne vaheaega korda teha garderoobikapp ja selle ümbrus. Vedelema jäetud asjad visatakse ära.

    Eelteated

    • Järgmine infoleht ilmub 27. märtsil.
    • Teisipäeval, 28. märtsil kell 15.45 toimub selle õppeaasta viimane klassivanemate ümarlaud.
    • 30. märtsil kell 14.30 algab auditooriumis meie iga-aastane inglise keele kõnevõistlus. Info ja registreerimine: https://tinyurl.com/gn3sv3f
    • XII noorte laulupeo II eelproov ja ettelaulmine segakooridele toimub reedel, 31. märtsil K. J. Petersoni Gümnaasiumis (Kaunase pst 70) kell 13.30-17.30.

    Õnnitleme
    õpetaja Liisa Teppi ja Andre Pettaid tütre sünni puhul!
     

    Uuendatud: 26/05/2017 01:12