EV100 taimevaramu projekti konkurss

Sel sügisel saab alguse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ühe kingituse – noorte koostatud „Eesti taimevaramu“ – loomine. Kutsume Sind liituma kingituse tegijatega!
 
Noorte panus kingituse tegemisel on oma kodukandi taimede tundma õppimine ja herbaariumi koostamine. Niimoodi saame vabariigi juubeliks kaardistada Eesti botaanilise rikkuse ning talletada selle digitaalselt Eesti elurikkuse andmebaasi. Lisaks saavad noored teadustöö tegemise kogemuse ning teadmise, et nende panus aitab kaasa meie teadlaste tööle nüüd ja tulevikus.
 
Kingituse tegemises osalevad noorterühmad selguvad videokonkursi alusel. Pange kokku kuni 12 õpilasest ja kahest juhendajast koosnev meeskond ning saatke meile oma motivatsioonivideo. Video tegemisele võib läheneda loominguliselt: näiteks jutustage lugu oma piirkonna kõige eriskummalisemast taimest, rääkige, kuidas olete varasemalt taimedega tutvust teinud, või etendage lühisketš sellest, kuidas herbaariume koosama hakkaksite. Oluline on, et videost tuleks välja see,miks te soovite kingituse tegemises osaleda ning kuidas saate sellesse panustada. Video laadige üles YouTube’i keskkonda ning saatke link meile 18. novembriks 2016. Videokonkursi osalemise tingimusetega tutvu siin. Detsembri lõpuks selgitame rahvahääletuse teel välja 15 motiveerituimat meeskonda ning asume koos kingitust tegema.
 
Videokonkursi põhjal välja valitud noorterühmade juhendajatele korraldame koolituse ning anname stardipaketid herbaariumide koostamiseks. Sellele järgneb noortel iseseisev töö taimi korjata ja herbaariumeid valmistada. Kogutud andmed ja herbaarlehed sisestatakse Eesti e-Elurikkuse portaali, kust neid saab vaadata, uurida ja tulevastel aastatel täiendada. Nii osalevad teie kool ja piirkonnale iseloomulikud taimed vabariigi 100. aastapäeva pidustustel, ja saavad osaks Eestilooduse uurimise rikkalikust ajaloost. Samuti valmib herbaariumidest avalik näitus, mis avatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.
 
„Eesti taimevaramu“ on Eesti vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud algatus, mis viiakse ellu koostöös KÜSKi ja EV100 korraldustoimkonnaga. Projekti „Eesti taimevaramu“ viib läbi Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös Eesti Loodusmuuseumi, Eesti Maaülikooli, Keskkonnaameti ja Tallinna Botaanikaaiaga. Loe täpsemalt siit: https://ev100.ee/et/eesti-taimevaramu.
 
Ootame teid usinalt osalema!
 
Oluline info:
18. november 2016 – videokonkurssi lõpptähtaeg (loe videokonkurssist lähemalt siit)
1.-18. detsember – videokonkursi rahvahääletus Tartu Ülikooli loodusmuuseumi Facebooki lehel
21. detsember 2016 – avaldatakse videokonkursi võitjad
märts-aprill 2017 – noorterühmade juhendajate koolitamine
mai-august 2017 – noorterühmade iseseisev herbaariumite koostamine
september-november 2017 – teadusasutused sisestavad kogutud info andmebaasidesse
november 2017 – tänuüritus osalejatele ning näituse avamine Tartu Ülikooli loodusmuuseumis

Uuendatud: 18/05/2024