Spordinädala kokkuvõte

Hugo Treffneri Gümnaasiumi spordinädala kokkuvõte

Novembri viimane nädal oli äärmiselt sporditihe, seoses kooli aastapäevaga toimus 34. vilistlaste korvpalliturniir ning õpilaste pallimänguturniirid. Lisaks sellele olid samal nädalal linna koolide karikavõistlused kergejõustikus ning Eesti Firmaspordi meistrivõistlused saalihokis.

Esmaspäeval toimus klassidevaheline saalihoki välkturniir. Osales 14 võistkonda. Välkturniir käis play-off süsteemis esimese kaotuseni. Mänguajaks 2x4 minutit, esimesel poolajal mängisid tüdrukud, teisel poisid. Turniiri võitis 11.a klass, kes kogu võistluse peale lõi vaid 1 värava ja endale ei lasnud lüüa ühtegi! Kaks mängu, sealhulgas finaali 12 c vastu, võitsid nad karistusvisetega. 3.-4. kohta jäid jagama 11.b ja 11.c. Võitjaklassi  esindasid: Rasmus Jaagant, Karl Kimmel, Elev-Ermo Kask, Kristian Alex Laherand, Artur Thomas Laherand, Greete Hõbejärv, Kätlin Kirjanen, Tuule Müürsepp ning Pilleriin Kupper.

Teisipäeval oli sopsuviskevõistlus ning korvpalliturniir, kus osales 10 esindust. „Sopsu“ võitis noormeestest 12.b esindaja Erik Haldna, kes tabas kuni 9m joone pealt. Tüdrukutest võitis Mirjam Iher samuti 12.b-st, tabades kuni 7m jooneni. Põneva korvpalliturniiri võitsid 10.e õpilased nii, et finaalivastase 11.a vastu võitsid neiud oma poolaja tulemusega 19:0, aga poisid kaotasid 0:15, seega lõpptulemus 19-15 10.e klassile. Kolmandat-neljandat kohta jagasid 11.e ja 11.c. Võitjate koosseis: Markus Milk, Markus Jörgen Paapsi, Heido Nõmm, Robert Reinsalu, Maria Pärli, Sandra Reinvald, Elis Raud, Annaliisa Raid ja Sandra Võsaste.

Kolmapäeval toimus õpetajate-õpilaste vaheline saalihokivõistlus. Väljakul kolm meest ja üks naine. Igal kolmandikul tuli õpetajatele vastu üks klass, alustasid 12., järgnesid 11. ning lõpetasid 10. klassi õpilased. Lõpptulemus jäi 12-10 õpetajate kasuks (mängud vastavalt 2:7; 5:3; 5:0) Õpetajaid esindasid: Anneli Saarva, Tiina Niitvägi-Hellamaa, Toomas Jürgenstein, Heivo Kikkatalo, Siim Oks, Aimar Poom, Uve Saar, Ott Ojaveer ning Priit Parisoo.

Neljapäevasel võrkpalliturniiril, kus platsil kolm meest ja kolm naist, osales kokku 15 võistkonda, sealhulgas õpetajad. Mängiti kas 7 minutit või 15 punktini. Võitjaks krooniti 11.c klass koosseisus Agete Eksi, Gerri Tatar, Märten Aardevälja, Sander Kotkas ja Markus Haug. Finaalis alistasid nad tulemusega 14:9 12.b klassi. 3.-4. kohta jagasid 11.e ja 10.d klass.

Neljapäeval toimusid ka Tartu koolide karikavõistlused kergejõustikus Tartu Ülikooli spordihallis. Meie koolil läks väga edukalt, neljast grupist võitsime kolm (tüdrukud nii A-klass kui juuniorid) ning noormehed A-klassis, vaid noormehed-juuniorid jäid napilt teiseks, enne teatejooksu jagati esikohta, kuid teatejooksus kukuti. Ülejäänud teatejooksud meie kool võitis (4x200 m, 2T+2P). Individuaalselt said alavõidu Katre Uibo TA kõrgushüppes, Tuule Müürsepp NJ kuulitõukes, Aleksandra Isabel Pillmann NJ 600 m jooksus, Rudolf Stenar Saluoks PA kuulitõukes, Joonatan Oras PA 600 m jooksus, Friedrich Krull MJ kuulitõukes ja Karl Tiit MJ 600 m jooksus.

Reedel-laupäeval toimus 34. vilistlasturniir korvpallis. Reedel mängiti eelringid ning laupäeval finaalmängud, mida kaugemale jõuti, seda pikemaks läks mänguaeg, väljakul 4 mängijat. Kokku osales 12 esindust, kelle hulgast tuli võitjaks 2012. aasta lend, teiseks 2003 ning kolmandaks 2006 lennud. Napilt jäi esikolmikust välja 1989. aasta. Võitnud meeskonnas mängisid Mattias Meinart, Ott Sellis, Ralf Tambets, Georg Niit, Eric Keskpaik ja Taavo Tähtjärv.

Samuti reedel-laupäeval toimus vabariigi firmade-asutuste vaheline võistlus „Kuldpall“, kus meie kooli esindus oli väljas saalihokis. Pärast äärmiselt pingelist finaali „vana sõbra“ Lähte ÜG vastu, kus poolaja kaotasime 0:2, suutsime seisuga 4:3 esikoha võita! Tublilt esinesid kõik võistkonna liikmed: Edith Pärnik (11.c), Rasmus Jaagant (11.a), Jaak Kaljula, Kristjan Kingo (vilistlased) ja õpetajad Siim Oks, Heivo Kikkatalo ja Aimar Poom.

Suured tänud spordinädalast osavõtjatele, toetajatele, kaasaelajatele, kohtunikele, fotograafidele ja kõikidele teistele!