HTG 140. aastapäeva spordinädal

Spordinädala pilte näete siit.

Nagu tavapäraselt, möödus Hugo Treffneri Gümnaasiumis novembri viimane nädal väga sportlikult. Kavas olid erinevad võistlused õpilastele, õpetajatele ning ka vilistlastele. Kuna koolil tähistas 140. juubelit, siis sellel puhul lisandus ka ainult juubelite puhul peetav tõrvikutega teatejooks.

Õpilastele toimusid mitmed välkturniirid, mis tähendab seda, et mänguaeg oli lühike ning kaotuse puhul langeti konkurentsist. Saalihokis võttis kindla võidu 12.e klass, kes võitis suure ülekaaluga kõik mängud, finaalis pidi nende paremust tunnistama 12.a klass. Korvpallis suutis aga esikoha napsata just 12.a klass, kes võitis tulemusega 9-8 11.a klassi. Korvpallis oli konkurents tihe ning nii mõnigi mäng otsustati viimaste sekunditega või lausa esimese eksimuseni visatud vabavisetega. Sopsuviskevõistluse parim noormees oli Trevor Vahtrik 10.a klassist, parimaks neiuks pärjati Klaara Erepuu 12.e klassist. Võrkpalliturniiri võitis ülekaalukalt 11.a klass, finaalis pidi neile alla vanduma 12.b klass.

Õpetajate-õpilaste saalihokikohtumine käib süsteemi järgi, et õpetajad kui vanemad ning vastupidavamad, mängivad 3x20 minutit ning õpilased tulevad siis klasside kaupa neile vastu ja tulemused summeeritakse. Üldseisuga 10-6 suutsid sõpruskohtumise võita õpetajad. Esimesena mängis õpetajate vastu 12. klassi esindus, nemad suutsid ainsana õpetajaid võita seisuga 3-2, 11. klass mängis viiki 2-2 ning 10. klassil tuli kaotust tunnistada seisuga 1-6.

Tõrvikutega teatejooks peeti Ülejõe pargis, mille keskmeks ikka Hugo Treffneri ausammas. Igast klassist jooksis 2 tüdrukut ning 2 poissi. 10. klassidest võitis 10.b, 11. klassidest 11.a ning 12. klassidest 12.a klass.

Reedel-laupäeval, 1. ja 2. detsembril, peeti järjekorras juba 40. korvpalli vilistlasturniir. Võistlus oli kahepäevane seetõttu, et tuli kohale 11 võistkonda (eelmisel aastal, pärast kaheaastast koroonapausi, oli kohal ainult 6 esindust). Võistkondi oli küll rohkem, kuid viimase kolme turniiri (viie aasta jooksul) on esikolmiku võistkonnad jäänud samaks, muutunud on vaid kohtade järjestus. Sellel korral suutsid võtta võidu 2015. aastal lõpetanud ning teenisid välja oma teise esikoha sellel turniiril. Võitjaid esindasid Ott Pluum, Erki Baumann, Silver Saage, Kristofer Sven Kliimand, Jaagup Russak, Reiko Gregor Ruuda, Mikk Kull, Raul Rinken ning Andri Teesalu. Eelmise aasta kolmanda koha vahetas teise koha vastu 2010 ning kolmanda koha sai eelmise aasta võitja 2005, kellel on kirjas 8 turniirivõitu. Rekordit, 9 võitu, hoiab enda käes jätkuvalt ka sellel aastal osalenud 1983. aasta lend, kes on osalenud kõikidel toimunud turniiridel! Võistluse ilmselt kõige emotsionaalsem hetk oligi, kui vanameistrid teatasid, et enam neid vilistlasturniiril mängimas ei näe. Aitäh teile! Nüüd on aeg noorematel teatepulk üle võtta ning proovida vanameistrite rekordeid ületada!

Pühapäeval 3. detsembril toimus 6. saalihoki vilistlasturniir. Osales 6 võistkonda, nagu eelmisel korral. Viiest turniirist neli võitnud 2017 kahjuks tiitlit kaitsma ei tulnud, aga selle võrra tekkisid võidulootused mitmel teisel esindusel. Lõpuks tuleb tunnistada, võtsid päris kindla võidu õpilased – 2024. aasta lõpetajad. Võitjateks krooniti Heidi Tõnisson (12.a), Karl Pärn (12.b), Karl Romet Ainso (12.d), Klaara Erepuu, Petra Räbin, Mark Kaspar Kõnd ning Robin Sepma (kõik 12.e). Teise koha suutsid endale napsata 2021. aastal lõpetanud ning kolmandaks tulid lõpetajad aastast 2015. Kaasa lõi ka õpetajate meeskond, kes suutis välja võidelda 5. koha. Parima väravalööja tiitli pälvis abiturientide esindaja Klaara Erepuu 16 punktiga (iga tüdruku värav andis 2 punkti). Vähemalt 10 väravat said veel kokku 12 tabamusega Jaak Kaljula (2015) ning 11 korral täpne olnud Robin Sepma (2024).

Täname kõiki spordinädalal kaasalööjaid ning abistajaid ja kohtumiseni juba uuel aastal!

HTG kehalise kasvatuse õpetajad

Uuendatud: 22/02/2024