Arhiiv: November 2012

Sügis-talvine värvidemäng

Sügis-talvine värvidemäng

Alles see oli, kui rääkisime bioloogia arvestusel sellest, kuidas sügiskülmade saabudes laguneb roheline pigment – klorofüll – lehtede kloroplastides. Madalate temperatuuride suhtes on punased ja kollased karotinoidid vastupidavamad ja seetõttu värvuvadki puude lehed kollaseks ja punaseks. Nojah, omandasime seesugused ja teistsugused tarkused ning läksime nädalasele puhkusele. Siis aga sadas üleöö…

75 minutit – kuldne kesktee

75 minutit on ideaalne tunni pikkus. Foto: Flickr.

Alates sellest õppeaastast on kõik koolitunnid 75 minutit pikad. Senini on vastukaja olnud enamjaolt positiivne. Erilist rõõmu ja entusiasmi näitas õpetaja Tiina Niitvägi-Hellamaa, kes leidis, et 75 minutit on täiesti ideaalne pikkus ja tunnid on selle võrra efektiivsemaks läinud. Ka õpilased on igati rahul. Öeldi, et 45 minutiga saab tund…

Hingelt ja hingega õpetaja

Eeskujuks kõigile: Helen on süstemaatiline klassipäevikupidaja. Foto: Mari-Liis Kullamaa

Lausa aasta on olnud kooli kolmanda korruse keeleõpetajate pesas üks agar askeldaja rohkem. Saage tuttavaks – Helen Köhler. Vahemärkusena väga uudishimulikele: jah, sarnasus maalikunstnik Köleri ja Heleni perekonnanime vahel ei ole juhuslik. Õpetaja sõnul on kunstnik tema abikaasa kauge sugulane. Õpetaja Heleni tunneb värviliste sukkpükste, mille kandmine pidavat tema sõnul…

Rebaste ristimine ehk koirohi, pommirünnakud ja kassitoit

Vägitükid: Loodusklass tegemas raskeid samme võidu poole. Foto: Kaisa Põhako.

27. septembril liikusid sel aastal alustanud gümnasistid koolis ringi pidevas hirmus ja mõningatel juhtudel ka näost roheliste ning kaametena. Välditi liiklemist ühekaupa ning vaid äärmisel juhul satuti aatriumisse. Käes oli rebaste sisseõnnistamise päev. Päev algas juba traditsiooniks saanud võimlemisharjutuste ning pommirünnakuteks valmistumisega kooliesisel tänaval. Leidus mitmeid tavakodanikke, kes peatusid oma…

Prantslased Eestis ehk kuidas kohtusid mulgikapsad ja konnajalad

Autor: Liisa Kõrgekuhi Võtsime välismaalased vastu Nädala jagu enne arvestusi saabus meie kooli hulk prantslasi ja hollandlasi. Nende võõrustajatel oli seega terve nädal tihedalt tegevusi täis. Lisaks tundides käimisele ja külaliste lõbustamisele tundide ajast, oli vaja ka õhtud-ööd tegusalt veeta.  Esimesed päevad möödusid nagu ikka rahulikumalt – tutvustati kooli, mängiti…

Muhe ja mõistlik muusik Taavi

Vaevalt leidub kedagi, keda  muusika jätaks täiesti ükskõikseks – peaaegu meil kõigil on oma muusikaeelistused. Osa inimeste huvi aga läheb sügavamale kui kuulamisnauding ja mõningad neist on leidnud muusikas oma kutsumuse. Üks neist on ka Taavi Orro, kes koolis tavaliselt väga silma ei torka, kuid muusikuna on ka temal olnud…

Potiasukatega tutvumas

Taimed siin, taimed seal, taimed iga nurga peal! Ei, see lugu ei räägi külaskäigust botaanikaaeda – see räägib hoopis potielanike elust ja invasioonist meie oma koolis. Õppeaasta algul tekitas õpilaste seas palju elevust aatriumi keskele ilmunud uus suur “palm”. Kes ta oli või kust ta tuli, seda ei teadnud keegi,…

See on kunstiajalugu

Autor: Taavet Kutsar Kui kooli tulin, käis jutt mehest, kes elab nagu munk, pealtnäha vaga, aga südamest punk. Ilmselt. Alati mõtlev, soliidne, tal väärikas maine, kunstiajalugu on tema aine. Esimene tund, kerge ärevus ja ootus, kas on mul üldse mingit lootust? Läheb lahti uks kui eest langev leier, ah see…

Rebaste välimääraja

Rebasel ei ole sõrmust Rebane paneb sööklas taldriku ülemisele riiulile Rebane jätab tualetiukse väljaminnes lahti Rebane kukub, kui uisutades arvestuseks õppima hakkab Rebane arvab ikka veel, et klassidesse 302 ja 308 saab sama treppi mööda Rebane laseb vanemad õpilased sööklajärjekorras ette Rebane hoiab enamasti pesakonna lähedusse Rebane on uudishimulik ja…

„Rattaga kooli!” ehk Treffneri roheline kampaania

Hõiskasime välja: „Tule reedel rattaga kooli,“ ja muidugi, et, „tublimat klassi ootab auhind!“ Kuidas see kõik aga välja peaks kujunema, ei teadnud me isegi. Mõte tuli eksprompt, nii viimasel minutil, et uudis infolehte enam ei jõudnudki. Kuidas? Teadsime, et kõigepealt on vaja jalgrattaparklaid juurde. Nii nagu ikka elus on, et…

Nädala kultuuriannus uuest huviringist

Iga treffnerist on kuulnud Tammsaarest ja Wiiraltist. Kuidas on aga lood näiteks Kalev Kesküla,  Eike Epliku või Ingrid Lukasega? Julgen arvata, et paljud jääksid nende nimede puhul hätta. Õnneks ulatab sellest sügisest treffneristile siinkohal abikäe kooli uus huviring: kultuuri ja loomingu ring. Uue huviringi loomine ei ole sugugi keeruline Ringi…

Jalgpall on parem kui seks!

Ka tänavu toimusid oktoobri alguses koolidevahelised jalgpallivõistlused ning meie kool pani võistkonna välja nii noormeeste kui neidude arvestuses. Sellisest maiuspalast ei saanud ilma jääda ka Miilangu jalkafännist spordireporter Aksel Part.

Sügispiknik puust ja punaseks

Sügispiknikul võisteldakse traditsiooniliselt köieveos. Foto: Mari-Liis Kullamaa.

Iga uue kooliaasta alguses seab meie suur pere sammud piknikupaiga poole, olgu selleks siis Taevaskoja või mõni lähem koht Tartus. Seda (pool)vaba päeva septembrikuus tervitavad nii õpilased kui ka õpetajad. Kuigi kõnealune traditsioon on üks lemmiküritusi õpilaste seas, leidub sellegipoolest igal aastal alati ka neid, kelle jaoks ürituse korraldusest midagi…

Hea, et nalja saab

Reedel, 5. oktoobril algas koolipäev  nagu tavaliselt – kell 8.05, kuid tund kestis tavapärase 75 minuti asemel 60 minutit. Ainuke erinevus tavalisest päevast seisnes selles, et vahetundide ajal oli aatriumis ja koridorides kuulda erinevaid muusikapalu: õpetajate soovilugusid Rammsteinist Abbani. Pärast tundide lõppu koguneti aulasse aktusele, mille korraldasid 12.e klassi õpilased….