Mikko Leo Selg 10.b klassist on hoolimata oma noorest east palju korda saatnud. Alles nädalapäevade eest avati Mikko fotonäitus Tasku keskuse aatriumis ning võib arvata, et tulevase staarfotograafi tähelend on alles tuure kogumas. Lisasime Mikko kuulsusekoormale omapoolse panuse ning tegime temaga lühikese intervjuu.

tmp1

Mikko, sa oled oma töid kirjeldanud kui “valguse ja varju vaheldumist” ning vahel ka eelnimetatute puudumist. Millest selline idee?

See on kuidagi loomulikult tulnud. Kui ma vaatasin oma töid üle ja mõtlesin, mida ajakirjanikule öelda, siis sai niimoodi kokku võtta (naerab). See on aastatega nii kujunenud. Mul on hästi tumedad pildid ja nendel piltidel on mõned heledad kohad, mis need pildid tervikuks teevad.

Kirjelda meile mõne pildiga seotud lugu, mis kohe meenub ja tahaks jagamist.

Mul on üks pilt Raja pargist, mida ma olen aasta jooksul proovinud pildistada üle kolmekümne korra. Ootasin kogu aeg seda õiget momenti. Ükskord tuligi see hetk, mida tahtsin ning nüüd on see pilt mu näitusel.

tmp4

Kuidas näituse avamine läks?

Idee (avamisest kui sellisest – toim.) oli hea, aga kujunes natuke igavaks. Tore on oma pilte sellises kohas näha.

Lisaks kingiti mulle potitaim ja sooviti, et “mu karjäär õitseks sama kaua kui see taim”. Kõlas natuke irooniliselt, sest antud hetkel taim ei õitsenud.

Milline oleks sinu unistuste foto ja millist emotsiooni see peaks kandma?

Keeruline küsimus. Ma ei usu, et see saakski olla ainult üks pilt. Tahaksin New Yorki minna ja seal tõsisemalt street photographyga tegeleda. Kõnniksin lihtsalt ringi, kaamera näpus ja jäädvustaksin situatsioone. Eestis pole see praegu väga võimalik, aga New Yorgis leiab igasuguseid koloriitseid tegelasi.

tmp2

Kas sa leiad, et sul on Treffneri kõrvalt piisavalt aega fotograafiaga tegelemiseks?

(Väga resoluutselt) Ei. Kindel ei. Hetkel õpin kahjuks järelarvestusteks. Õhtul ei saa isegi pildikausta arvutis lahti võtta, sest nii palju on teha.

Mis on su edasised plaanid?

Ei kujuta isegi ette. Viimase nädala idee on olnud minna järgmisest aastast Inglismaale fotograafiakallakuga kooli. Mul on palju projekte nii Eestis kui välismaal, mida tahan ellu viia. Kuna Treffneri kõrvalt aega pole, siis need ootavad.

Ütle midagi inspireerivat oma koolikaaslastele.

(Kurblõbusalt) No põhimõtteliselt on võimalik Treffneri kõrvalt ka teha asju, mis sulle meeldivad, aga siis pead arvestama järelarvestustega.

 tmp3