Kuidas kõlab, kui ühte koolipäeva sisustavad Märt Treier, Aigi Vahing, Tanja Mihhailova, Uku Suviste ja teised kuulsad ja motiveerivad Eesti inimesed? Just selline võimalus oli neljal HTG õpilasel, kes osalesid noortekonverentsil “Lahe koolipäev”.

12. novembril toimus Nordea kontserdimajas iga-aastane noortekoverents, mis on tõeliselt võimas ja meeleolukas elamus.

Elad ise oma elu?

Just see oli konverentsi peateemaks. Kuna esinejad olid kõik erinevatest eluvaldkondadest, tutvustasid nad oma elu ja rääkisid, kuidas on nad on jõudnud sinna, kus nad on. Näiteks rääkis lauljatar Tanja Mihhailova huvitava loo, kuidas ta pidi ühepäevase etteteatamisega sooritama eestikeelse ajaloo riigieksami, osates eesti keeles vaid kahte lauset. Telenägu Märt Treier motiveeris noori oma aega väärtustama ja seda otstarbekalt kasutama. Treener Andres Sõber pani noortele südamele, et ei tasu unustada ka oma füüsist ja, kuidas keha ja vaim käivad ikka käsikäes. Kõik esinemised panid mõtlema ning süstisid kõvasti motivatsiooni ja tegutsemistahet.

Kui kõik ei lähe nii nagu plaanis

Väga huvitav oli kuulda ka kuulsate ja edukate inimeste lugusid sellest, kui kõik ei ole nii hästi. Näiteks jagas laulja Lea Dali Lion meiega loo oma võitlusest vähiga. Näitleja Aigi Vahing rääkis sellest, kuidas ta oli kindel, et USA-s kuulsuse saavutamine on see, mis teeb ta õnnelikuks. Olles selle saavutanud sai ta aru, et see teda õnnelikuks ei tee. Sarnase loo rääkis ka Uku Suviste, kes ütles, et oli oma emale vandunud, et temast ei saa muusik, aga elutee läks hoopis teist rada.

Eeskujuks kõikidele

Igal noortekonverentsil kuulutatakse välja üks noor, kes saab pärjatud “Hea eeskuju” tiitliga. See on keegi, kes on teistele silma paistnud ja on eeskujuks kõikidele Eesti noortele. Tänavune “Hea eeskuju” on Liivika Koobakene . Lisaks stipendiumile ja auhindadele laulis Uku Suviste talle ballaadi ja, mis võiks olla ühele noorele tüdrukule veel meeldejäävam? Igatahes meelelahutusest koverentsil puudust ei olnud.

Soe soovitus

Minu jaoks on see sündmus, mida ootan iga aasta suure huviga. Kuulsad inimesed, palju motivatsiooni ja rohkelt uusi teadmisi. Võimaluse korral soovitan järgmisel aastal seal kõigil osaleda!

 Esijejad ei lubanud publikul igavust tunda Lauljatar Tanja Mihhailova rääkimas oma edulugu Telenägu Märt Treier motiveeris noori oma aega targasti ära kasutama Ka Nordea Kontserdimaja aatrium oli täidetud erinevate tegevustega Uku Suviste selle aasta "Hea eeskuju" konkursi võitjale ballaadi kaulmas