25. septembril korraldas Miilang taas rattapäeva, mis hoolimata ilmast pea sama edukalt kui eelmisel aastal korda läks – umbes 110 ratast saime kokku lugeda. Linnavalitsuselt saime taaskord lahkelt kooli ette aiad, mille külge rattaid jätta ning päev kujunes meeleolukaks.

Treffneri rattapäeva võitis üsna ülekaalukalt 10.b klass (mitte d, nagu Tartu Postimehes kirjutati), kelle nimekirja läks 21 rattaga kooli tulijat. Teise koha omanikeks tuli 14 rattaga 10.d klass ning kolmandaks 12.b samuti 14 rattaga, kuid kuna nende klassis oli vähem jala kooli tulijaid kui teise koha omanikel, jagunesid kohad vastavalt.

Rattamissid:

Nagu juba kombeks saanud, valis õpetajatest koosnev žürii oma lemmikrattad.
Aare Ristikivi lemmikuks osutus Sandra Pärgma ratas, kes ka möödunud aastal üheks rattamissi omanikuks sai. Õpetaja selgitas oma valikut kahe lihtsa märksõnaga – disain ning turvalisus suure omapärase esitule tõttu.
Andre Pettai valis kooli ümber paiknevatest ratastest endale kõige sobilikumaks erkkollase-rohelise pilkupüüdva Ulla Meeri Liivamägi kaherattalise. Ise ta küll ennast sellise ratta seljas sõitmas ette ei kujutaks, kuid ratta retrolikkus lihtsalt ei lase sellest lihtsalt mööda kõndida.
Toomas Jürgensteini valikuks osutus Helmi Ulrika Kirmi ratas, millel tundis õpetaja ära mitmeid sarnasusi oma esimese rattaga. Samuti meeldis talle, et kohe peale vaadates on näha – selle masinaga on ikka tööd ka tehtud.

Rohkesti on kuuldud arvamusi, et tasapisi traditsiooniks saavat rattapäeva võiks tulevastelgi aastatel edasi korraldada. Ehk aga võiks ürituse korraldamise üle võtta rohelised?

keegi rattal2