Õpetaja Aimar Poom on põline tartumaalane. Sündinud Tartus, lõpetanud TÜs kehakultuuri ning töötanud Lähtel kehalise kasvatuse õpetajana 12 aastat. Läksin temaga lähemalt tutvuma, et kuulda esimesi muljeid uuest koolist ning uurida uue õpetaja enda kohta.

 

Koolis tegi Aimar Poom palju sporti. Lemmiktunnid olid kehaline kasvatus ja söögivahetund. Poom oli hea õpilane, kuid püsimatu – nagu spordipoisid ikka. Kergejõustiku trennis käis Aimar 10 aastat ja tuli Tartu linnas ning maakonnas A-klassis kettaheite meistriks.
Vastuseks küsimusele, miks just kehakultuur, vastas õpetaja kelmikalt: „Peaks nüüd ütlema, et armastusest laste ja spordi vastu. Aga tegelikult armastusest spordi vastu.“ Sõber kutsus kehakultuuriteaduskonda ning alguses ei mõelnud noormees üldse, et valitud eriala on seotud õpetajaks õppimisega: lihtsalt meeldis mõte, et saab sporditegemist jätkata.
Kehakultuuriteaduskonda sisseastumiseks on kehalised katsed, kes miinimumnormatiive ei ületanud, langes kohe välja. Igal alal (ujumine, kergejõustik, pallimäng, võimlemine, lisaks omal valikul kitsas eriala) oli võimalik saada 10 punkti. 35 punktiga pääses edasi, Aimar Poom sai punkte üle neljakümne: „41 äkki,” ja oligi Tartu Ülikoolis kindlalt sees.
Jätkuvalt meeldib õpetajale aktiivne olla ja tegeleda järgmiste aladega: kergejõustik, korvpall, jalgpall, triatlon, võrkpall ja rannavolle, viimastel aastatel ka saalihoki. Suvel meeldib talle petanki mängida, mis on õpetaja sõnul võrreldes teiste füüsiliste spordialadega mõnusalt vaimne.

HTGs on hea olla

Otsuse tulla HTGsse õpetajaks, sõnastas õpetaja Poom järgmiselt: “Lähtel tundsin, et ei arene enam, tahtsin uusi väljakutseid. Ja kes ei tahaks HTGs töötada?“ HTG eeliseks oli veel kooli asukoht, nüüd on võimalik sportlikult kooli tulla – jalutades, joostes, rattaga sõites. Õpetaja Poomile meeldib HTG tore kollektiiv, keda ta teab juba aastaid tänu Lähte-HTG saalihokivõistlustele.
Aimar Poomi sõnul on HTG kehalise kasvatuse süsteem täiesti erinev Lähte omast, ka tingimused on erinevad: Lähtel näiteks on suusarajad ja maadlusmaja. „Aga ma arvan, et õppekavas on võetud antud tingimustest maksimum,“ütles õpetaja Poom mõistvalt. Samas leidis ta, et vaid ühte kehalise kasvatuse tundi nädalas ei tule väga tihti koolides ette. Lähtel olid tunnid küll 45 minutit, kuid see-eest kaks korda nädalas. Poomi meelest on 75-minutilised tunnid väga head, aga parem oleks, kui saaks ka HTGs kehalist kasvatust õpilastele tunniplaani mahutada kaks korda nädalas. „Võiks rohkem olla aega rääkida ka teoreetilist juttu, sest minu hinnangul on kehaline kasvatus aine, mis tegelikult parandab inimese tervist.‘’
Kehalise kasvatuse õpetaja ei pea tegema oma järgu hoidmiseks katseid iga 5 aasta tagant ja Aimar Poom arvab, et ei peakski, sest hea vorm on enesestmõistetav. „Ma ikka püüan olla õpilastele eeskujuks. Ei kujuta ette, et tulen tundi, suits ees, ja räägin, kui kahjulik see on. Või ütlen “Toituge tervislikult ja hoolitsege tervise eest”, endal õllekõht ees ja istun pingil, käed taskus.“ Poomi sõnul ei ole hea õpetaja ainult see, kes suudab kõiki asju ette näidata, vaid kes suudab need selgeks rääkida.

Aimari hobid

Vabal ajal meedib õpetajale raamatuid lugeda, arvutiga mängida, telekat vaadata ja sõpradega aega veeta. Poom püüab olla võimalikult palju värskes õhus. Hetkel on tal pooleli Rootsi jalgpallurist Ibrahimovicist kõnelev raamat „Mina, Zlatan“. Lemmiksportlaseks on siiski teine jalgpallur Lionel Messi. Raamatutest eelistab fantaasiakirjandust, lemmikraamatud on „Sõrmuste Isand“ ning lemmikfilm on „Matrix“. Lemmikjalgpalliklubi on juba lapsest saati Manchester United. Arvutimängudest mängib meie kehalise kasvatuse õpetaja Age of Empires, Heroes 2, olevat head pingete maandamiseks. Õpetaja Poomil on merisiga Timmu (kui kunagi peaks välismaale minema, siis Timmu on hea nimi).

Missugune õpetaja on poom?

Aimar Poomile meeldib väga olla õpetaja, kõige parem tema ameti juures on näha õpilasi arenemas. Lähtele tööle minnes olid esimesed aastad väga rasked. Eks ikka alguses pandi õpetajat proovile. Üldiselt distsipliiniga muret pole. „Ma ei näitle, olen see kes olen: üldiselt sõbralik ja heatahtlik. Lähtel tuli olla rohkem nagu diktaator, kui asjad läksid tagasi joone peale, siis sain olla sõbralikum. Siin ei ole seda küsimust, saan olla sõbralik ja muhe ka, loodan, et ei hakata seda ära kasutama.“ Praegu ei kujuta ta ette, et teeks midagi muud kui õpetaks. Tulevikus lubab ta hakata kirjutama memuaare. Poom hoiatab ka treffneriste, et neil on võimalus raamatusse sattuda!

IMG_0759