Esileht   Tutvustus   Treeningud   Tunniplaan
KKK   Kontakt   Lingid

 

 

Hontai yoshin ryu

Hontai yoshin ryu on traditsiooniline koryu (vana kooli) võitluskunst, mis pärineb 17. sajandist. Koolkond on oma nime saanud paju järgi, mis okstele sadanud lumele/tugevale tuulele paindudes järgi andis ning ei murdunud nagu jäik puu. Kuna Hontai yoshin ryu kuulub klassifitseeringu järgi ju-jutsu alla, siis on see mitmekorde pehmuse rõhutaja. Yoshin kui paju hing/süda viitab pehmusele ja paindlikkusele, ju-jutsu tähendab aga pehmet kunsti. Sellised tähenduse kordamised erinevate sõnadega samas lauses või terminis on jaapani keelele hästi omased ja võimendavad öeldut.

Ju-jutsu üks keskseid printsiipe on sooritada tehnikaid nii, et vastases mitte tekitada vastureaktsiooni, mis omakorda raskendaks tehnika soorituse läbiviimist. Seetõttu öeldakse ju-jutsut iseloomustades, et kuuki de nageru/kuzusu (õhu poolt heidetud/tasakaal rikutud), kuna kõrge taseme soorituse juures käib kõik nii märkamatult, et seda peaaegu ei tunnegi - õhkkergelt.

Algselt oli Hontai yoshin ryu nimi Hontai Takagi yoshin ryu, mis tulenes selle looja nimest Oriemon Takagi (s. 1635, sünnipärase nimega Umon Inatobi) (jaapani keeles esitatakse perekonnanimi enne ja seejärel eesnimi --> Takagi Oriemon, mis tähendab kõrget puud, mis murdub), mille ta võttis endale isa õpetuse järgi, kus paju andis tuule/lume mõjuvale jõule järgi, kõrge ja jäik puu aga mitte ning murdus.

Hontai yoshin ryu on ajapikku saanud mõjutusi paljudelt erinevatelt koolkondadelt. Oriemon Takagi poeg ja koolkonna järgmine pea Umanosuke Takagi kaotas Takeuchi ryu esindaja vastu kaks korda ja seejärel asus tema juurde õppima, et täiendada oma pagasit ja teadmisi.

Hiljem on lisandunud Tendo ryu naginata jutsu (hellebardi kunst) mõjutused, millest kujunes Kukishin ryu bojutsu (kaika kunst) ning mida õpetati Hontai yoshin ryu'ga käsikäes.

Praegusel hetkel harrastatakse Hontai yoshin ryu's järgmisi elemente:

Kukkumised, tasakaalurikkumised, heited, löögid, relvatehnikad (pikk mõõk, lühike mõõk, pikk kaigas, lühike kaigas, nuga)

Peamiseks harjutusvormiks on Hontai yoshin ryu's põhitehnika, kus sooritatakse tehnikat enamasti üksinda ja lihvitakse selle nüansse, vormharjutused ehk katad, millest enamik tehakse paaris.